Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mennyinél kezdődik,...

Husky mennyinél kezdődik, melyik kennelből érdemes venni, vagy honnan örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Huskynál van már tapasztalatom, viszont a szüleimtől nem szeretném elhozni, (költözés miatt) annyira megszerették már.

Ajándékba kaptam, ezért nem tudom milyen árkeretek között mozog.

Természetesen semmi esetre sem vennék szaporítótól, tenyésztőtől szeretnék és nem sajnálom rá a pénzt, esetleg örökbefogadnék, hogy szebbé tegyem a kutyus életét.


2021. júl. 9. 10:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
83%

Szia!

Nézz körben fajtamentőknél , akár facebookon beírod hogy Husky fajtamemtés, ki fogja dobni.

Szerintem itt találni fogsz.

2021. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Fajtamentoknel csak korcsok vannak
2021. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
85%
2021. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
78%
#2. Mert egy keverék (ahogy te mondanád “korcs”) miben különbözik egy fajta tisztától? Nem tud annyira szeretni vagy mi?
2021. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

#4 sajnos olyan világban élünk, ahol a kutyák terén csak az a lényeg, hogy törzskönyvvel rendelkező, fajtatiszta kutya legyen, díjnyertes szülőktől. Lassan azt érzem, sok embernek már csak azért kell a kutya, hogy felvágjon vele, vagy valami státuszszimbólumnak tekinti.

Kérdező. Érdemes környékbeli menhelyeken is körbe nézni, a közelünkben a menhelyen pl van egy husky a menhelyen, igaz, nincs törzskönyve, így csak fajta jellegű, de látszik rajta hogy nem keverék, gyönyörű kutya.

Kérdező, a Husky olyan 400 ezer forint között mozog, ha jól tudom. A wuuff.dog-on érdemes körül nézni, ott csak tenyésztők hirdetnek, kíváncsiságból ránéztem most, jelenleg csak Ukrajnában van husky kölyök az oldalon, de gondolom nem holnap veszel, szóval érdemes nézegetni.

Ebadta-n is lehet egy-egy tenyésztőt kifogni, ott is nézz körben, de ott hirdetnek olyanok is, akiknek háznál született kutyája van, és sajnos a szaporítók is jelen vannak azon az oldalon. Ott, kiírja az illető, ha tenyésztőként hirdet.

2021. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

"sajnos olyan világban élünk, ahol a kutyák terén csak az a lényeg, hogy törzskönyvvel rendelkező, fajtatiszta kutya legyen, díjnyertes szülőktől"


Nem csak a mai világban.Nem mindenki van olyan helyzetben,hogy vállat rántva bármilyen kutyát magához vehessen.Régen se tehette meg akárki,hogy tartson mondjuk egy border colliet.

Pénz,idő,és energia egy állat.Olyan fajtát kell választanod,ami illik az életstílusodhoz.Van aki mellé bármi jó,van aki mellé csak egy-egy fajta.


És ha már vannak elvárásaid (pl ne hulljon a szőre,sokat mozogjon,legyen közepes,gyerek mellé lehessen venni,akármi) akkor fajtatisztát kell venned,hogy ne érjen meglepetés és ne gyökeresen az ellentétét kapd annak amit akartál.

Egy keverék zsákbamacska.Vagy ütött a fajtára és jó neked vagy megszívtad.Nem minden a szeretetről szól,hiába szeretsz valamit ha nem tudod ellátni,mert nem olyan lett amilyen illik az életedhez.


És azt is könnyű mondani,hogy igazodj akkor a kutyához..de ezt sem teheti meg mindenki,nem mindenki tudja egy kutyáért felborítani az egész életvitelét.

2021. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Mit kell nekem esni? Leirtam egy tenyt, hogy fajtamentesnel kb 1:1000bez az eselyed h kapsz egy fajtiszta kutyat, a tobbi korcs. Vagy veszel szaporitotol 50ert, vagy tenyesztotol 300ert.
2021. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Van az 150 körül is,ki lehet fogni.

Csak azok hobbi kutyának valóak nem tovább tenyésztésre vagy kiállításra,sportra is csak hobbiból.De ugyan olyan szépek. :D

2021. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Én 200ezer környékéről tudok.
2021. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

Állattenyésztésből úgy tanultuk, hogy korcs kutya nincs! Csak nem fajtatiszta.

Hisz mindegyik egy új faj... elgondolkodtató nem...

2021. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!