Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Választottatok már...

Kutyások! Választottatok már rossz helyet gyakorlásra vagy másra a kutyával, ami után kínosan, rosszul éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés
Én pár percre, séta közben a két kutyámmal a par szélén elhaladva, kb 5 percig csináltam az ül-fekszik gyakorlást... egy társasház előtt. Talán 5 perc sem volt, és épp a végére értem, pont menni készültem tovább, mikor kiszól egy öregúr, hogy menjek már el a ház elől. Gyorsan tovább is haladtam. Most meg baromi kínosan/xarul érzem magam, hogy ennyi eszem volt - így utólag. Főleg, hogy abban a pillanatban szólt rám, amikor elmenni készültem.
2021. júl. 12. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad szarul. Nem az ő területén voltál.


Persze, lehet hogy zavartad, de azt közölhette volna rendesebb hangnemben és korábban.


"Elnézést, nem tanítaná a kutyáját egy kicsit arrébb? Köszönöm, szép napot!"


Ha ott üvöltöztél volna fél óráig, hogy "Buksi, ide gyere bmeg, mert seggberúglak!!" akkor megértettem volna az öreget, de öt perc tréninggel mit zavartál meg?

2021. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ilyen nem volt, de én hajlamos vagyok már akkor is kellemetlenül érezni magam, ha csak túl sokan néznek egyszerre.

Amikor párom suliba járt a kutyájával, és a középfokú vizsgára gyakoroltak, volt olyan feladat, hogy bólyakerülés, meg kúszón keresztülfutás. Ez nálunk úgy nézett ki, hog fogtuk a kis kölcsön kúszónkat meg a kölcsön bólyát, kicaplattunk a közeli parkba, felállítottunk egy kis akadálypályát aztán én ültem egy padon, ők meg nyomták a gyakorlást. Voltunk a járókelők szerint kutyás bemutató, cirkusz, "jajjdecuki mitcsináltok", "mire jó ez" meg még minden mi szem szájnak ingere. Többet kellett magyarázkodni mint amennyit gyakorolni tudtunk a kutyussal, de volt jó oldala is, mert ameddig én beszélgettem a járókelőkkel, a kutyának plussz kihívást jelentett, hogy páromra figyeljen és ne énrám.

2021. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a séta a problémás ilyen szempontból. Kölyök kutyám van, kiskutya szindrómával (minden ugató kutyának neki akar ugrani). Sehova nem mehetünk biztonságban, mert kóborok is vannak bőven, de sétáltatni szeretném. Tegnap a földesúti séta után kivittük kicsit a járdára, hogy szokja. Jobbról-balról ugató kutyák. Persze az enyém sem maradt nyugton. Próbáltam tiltani, elterelni a figyelmét, feladatba rakni, tehát lenevelni erről a viselkedésről, de annyira örjöngtek a kutyák, hogy páran ki is jöttek, hogy mi a franc van. Égett a fejem rendesen, én éreztem magam szarul. Hozzá teszem, azok a kutyák évi egyszer, mikor az oltás van, vagy max önsétáltatva lépik át a kaput. Tehát ha sétálni akarok a kutyámmal, akkor vagy a kóboroktól kell félni, vagy az örjöngő kutyáktól.
2021. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%
Mindig cikisnek erzem ha a kutyam nekiront az ivaros kanoknak, vagy direkt ijesztegeti a felos embereket :)
2021. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akárhova mész, mindig lesznek beszólogatós emberek. De a közterület nem az övéké, a világon semmi joguk elküldeni téged onnan.
2021. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!