Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya utazása kocsival?...

Kutya utazása kocsival? Hányós és már nem tudom mit lehetne vele még csinálni

Figyelt kérdés

Border colliem van, 3 éves szóval nem fogja kinőni, de minden hosszabb autóútnál hányik szegény. Kb egy órát bír ki, utána akár többször is. A leghosszabb útja eddig 3 óra volt, ott hatszor hányt be, hiába álltunk meg vele sétálni, neki az sem segít. Próbáltunk deadalont adni neki mert a doki ajánlotta, azt is kihányta.

Most egy 6 órás autóút vár ránk és nem tudom mit csináljak vele. A nyugtatóra gondoltam még (és a doki is jóváhagyta hogy lehet) csak az a baj hogy azzal egész nap kába lesz és akkor nem nagyon lehet vele semmit se csinálni, pedig mi már első nap is mennénk pl strandolni. Meg ha esetleg azt is kihányja akkor végképp nem tudom.

Nem szeretném hogy kb 8x hányjon mert elég rossz neki, de nekünk sem a legkellemesebb, mert általában váratlanul jön ki belőle és akkor a kocsiban végzi.

Valakinek tapasztalat, hogy mit lehetne tenni vele?



2021. júl. 12. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, csak mint eddig ez ilyen. Talán az időzítés rossz volt, add be előbb a Deadalont.
2021. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy-két tipp


[link]


Amiről nem írtál és a cikkben írnak, ettől függetlenül lehet már próbáltad:

-6-8 órával ne kapjon enni

-légkondit (ha van) kapcsold ki és engedj be friss levegőt

-biztosítsd, hogy ki tudjon nézni az ablakon (gondolom ez meg van amúgy)

2021. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igenigen ez mind megvan,

már próbáltuk hogy egy nappal előtte nem adtunk neki enni, az ablakot félig lehúzzuk hogy kapjon levegőt de szemgyulladást nem, az ülésen utazik szóval ki is tud nézni.

De azért köszi:)

2021. júl. 12. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, ha semmi nem jó, úgy tűnik ilyen típus. Emberek között is van.

Akkor marad a többszöri megállás, értem, hogy utána is hány, de gondolom azért kicsit felfrissül, hogy tud kicsit járkálni meg ti is. Vagy még talán hátha ír valaki valamit.


Ülésre valamit leteríteni. (biztos ez is meg van) és kitartást! :) és jó szórakozást/pihenést amint ott vagytok.

2021. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Vezess ovatosabban, mint egy taxis ... tehat ne felejtsd el, hogy hatul van egy allat utasod. Ne kanyarodj hirtelen, ne gyorsits es ne fekezz hirtelen ... vezess nagymamasan.
2021. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
A megoldás a szállítóketrec. Azért hányik, mert egyensúlyérzék zavara van. A kutya nem tudja úgy felfogni, hogy kocsiban vagyok, minden oké, kicsit ideges, ez is betesz neki. A mi kutyáink is hánytak, de mióta van ketrec, azóta nagyon jól megvannak a ketrecben. Szoktasd hozzá, mielőtt elmennétek hosszabb útra. Az egyik kutyám nekem is border :)))
2021. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen kutyám,de kénytelen voltam vele költözéskor 5-6 órát utazni.

Szállítóketrecben volt egy fekhelye,oda beküldtem,és állatorvostól kapott nyugtatót adtam (stresszoldó) neki.

2021. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni kisállatboltban/neten nyugtatót kutyáknak. Gyógynövény van benne, semmi más. Az enyémnek használt! :D
2021. júl. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinőheti, az enyém 4 evésen hagyta abba a nyáladzást/hányást autóban. Jelenleg 6 éves border.
2021. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!