Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni az első kutyáva...

Mit kell tudni az első kutyával alvás előtt ?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék a család kutyájával aludni aki egy 5 éves puli. Én még itthon élek a szüleimmel, sulizok. Régebben olyan volt a család, hogy kutya biztosan nem jöhet be a házba, viszont őt mindenki imádja és sosem lehetne nála jobb kutyát kívánni. Ebből kifolyólag nagyon sokat szokott bent lenni a házban. Szinte minden nap van bent egy időre. Alapvetően viszont kinti kutyus. Átlagban napi 1-2 órát van bent, de volt már 5-6 órát is a házban.

A kutya most volt kozmetikusnál, meg lett fürdetve és kicsi a bundája. Már régóta tervben van az alvás, de mivel alapból hatalmas a szőre és nehezen lehet tisztítani most van rá lehetőségem. Nem lenne ebből rendszer csak 1-2 alkalom a közeljövőben. Viszont mivel sosem aludtam még kutyával van pár félelmem. Pontokba szedem; hogy aki szeretne tudjon válaszolni az adott számra és én is könnyebben lássam melyikre jött válasz. Tudom; hogy konkrétan senki sem tudja megmondani milyen lesz, mivel minden kutya más és más. Viszont érdekelnek saját tapasztalatok vagy a mi helyzetünket elolvasva vélemények, hogy mire számítsak.

1. Mivel kinti kutya így alapból nem lett szobatisztaságra tanítva. Ennek ellenére a házba soha életében nem pisilt, kakált be. Sőt estére néha be szokott zárva lenni a kertbe egy kenel szerűségbe és arra a helyre se pisil; kakál sohasem. Bent általában szokott jelezni ha ki akar menni, viszont nem tudom észrevenném e este. Bár elég rosszul alszok így szerintem igen. Igazából az este folyamán bármikor ki tudnám vinni ha ki akar menni vagy bármi. Ha véletlenül bepisilne, bekakálna nem lenne belőle tragédia. Főleg, hogy a szobám jelenleg átépítés alatt van. De nem jellemző rá a kinti helyén sem.

2. Az ágyamban aludna és nem tudom mennyire lesz zavaró az, hogy majd mocorog stb. Biztos furcsa lesz neki is a helyzet egyébként; de imád bent lenni; a közelünkben lenni tehát szerintem örülni fog. Nekem pedig max lesz egy álmatlan éjszakám. Reggel pedig valószínűleg kelhetek vele együtt.

3. Este jó lenne ha előtte pisilne; kakálna az udvaron. Volt már egyszer; hogy egy félig meddig szobatiszta kutyára kellett vigyáznom és direkt ki kellett vinni pisiltetni. Erre nyilván kint nem pisilt hanem bent 🤦🏼‍♀️Vacsora után hagyjam kicsit; hogy hátha elintézi a dolgát? Minél később akarom behozni szinte már akkor amikor aludni készülne. Viszont bent lehet lenne egy kis játék, izgalom, de ennek ellenére azért remélem kibírja az éjszakát. Ha nem akkor sem tragédia, de azért mindenki ennek örülne 😂

Ezekre szívesen várom a véleményeket és bármi egyéb hozzáfűznivalót és tanácsot ☺️



#alvás #kutya #puli #Kutyával alvás
2021. júl. 12. 12:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem akartam elküldeni még. Igen, nem vagyunk az a nagy kutyás szaktudással rendelkező család. Inkább az a kategória akinek a kutyatartással van nèmi hiányossága. Amikor jött a kutyus még kislány voltam ahhoz, hogy foglalkozzak vele és sajnos a szüleim sem tették úgy igazán. Az utóbbi időben kezdem el tanítani inkább és mivel rendkívül okos kutya minden könnyen megy vele, kivéve a séta. Sajnos kisebb korában ahhoz nem lett eléggé jól hozzászoktatva, de haladunk. Sokat olvasok, nézek műsorokat ilyen témában, mivel szeretnék tanulni.

A bundáját sajnos nehéz kezelni, mivel puli. Mindig meg van nyírva kicsire a szőre amikor már melegebbek vannak. Fürdetve is van, de amikor még nagy a bundája nem igazán lehet. Mi fésüljük rendszeren a szőrét; de valahol azt hallottam nem ez a jó megoldás. De sajnos nem jut eszembe a másik eljárás neve.

A kenneles tartásnál sajnos nem tudom pontosan mire gondoltál amin javítani lehetne.

Illetve mivel ő egész életében kertes házban élt mindig az volt neki megszokva; hogy bárhova kakálhat; pisilhet és bármikor.

2021. júl. 12. 18:17
 12/12 A kérdező kommentje:
Egy kis helyzetjelentés! Végül nem aludtam a kutyával a ti tanácsaitokra☺️Viszont rendszeresen van fent nálam a szobámban napközben amit imád és én is🥰Viszont mivel ez neki egy megszokott dolog, hogy bent van néha a házban, így nem fogom megzavarni.
2021. júl. 16. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!