Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kutya eutanázi...

Mit gondoltok a kutya eutanáziáról?

Figyelt kérdés
Ti elaltatnátok a kutyátokat ha beteg lenne? Hogy tudnátok szembenézni a bűntudattal, hogy ti “öltétek” meg?

2021. júl. 12. 13:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos már sokszor meg kellett hozni ezt a döntést. Nem gondolok úgy rá, hogy én öltem meg. Úgy gondolok rá, hogy megkíméltem őket a lassú és fájdalmas haláltól.
2021. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Milyen betegsege volt a kutyusodnak? :(
2021. júl. 12. 13:52
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
Melyik a jobb, ha hagyod szenvedni, amikor már fájdalmai vannak és menthetetlen, vagy ha azzal a tudattal kell élned, hogy te rendelkeztél a halála felett? Az orvos szerint az erős szíve és tüdeje miatt még 2 napig húzta volna magatehetetlenül feküdve. Így csendben elaludt, nem kellett tovább szenvednie. Ez nem a bűntudatról szól. Az egész életét velem töltötte, annyival tartoztam neki, hogy megkíméljem a további szenvedéstől. Így is volt elég baja, az már nem élet volt a végén számára. Persze baromira fáj és hiányzik, de ha nincs már semmi remény, hogy jobban lesz, sőt.. Akkor könnyebb meghozni a döntést, bűntudat nélkül.
2021. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Kétszer kellett megtennem kutyáimmal és sajnos most készítem magamat a harmadikra, bár még szerencsére van valamennyi közös időnk együtt.


Abban az esetben, amikor tudom, hogy nem fog felépülni, meghozom ezt a döntést. De azt érzi is az ember, hogy itt az idő erre.

Meggyászolom őket, mindig összetörtem és nagyon nehéz egy ideig folytatni az életet utána. De nincs bűntudatom, mert ezt kizárólag akkor teszem meg, amikor a kutyán is látom, hogy nincs életkedve, és nincs már semmi, ami miatt még boldog lehetne. És tudom, hogy nem is lesz már jobban.

2021. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
97%
Ha olyan beteg lenne, amiből felgyógyulni nem tud, akkor kérném hogy altassák el. Én nem tartom életnek azt, hogy egy betegséggel elvegetálgat és szenved, nekem nehezebb azzal szembe nézni, hogy azért hogy nekem jó legyen, és itt legyen a kutya mellettem, azért hagynám szenvedni amíg csak lehet, ahelyett, hogy egy neki nem fájó módon elengedjem.
2021. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Amikor a kutyánk az agydaganata miatt már fetrengett a fájdalomtól, meg kellett tenni. Szerintem embereknél is lehetőséget kellene adni erre.
2021. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Legjobb dolog a világon, hogy meg tudod szabadítani a szenvedéstől.


Onnantól, hogy nem él, csak vegetál, létezik, nem élet számára sem az élet.


Embereknél is, ki nevezi azt életnek, ha ágyba fekvő beteg valaki? Az nem élet, szenvedés.

2021. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
95%
Inkább döntök a halárálól, mint kivárjam, hogy kínok közt pusztul el.
2021. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A 6. Valaszolohoz szol a kerdes, de ugy mindenkinek. Honnan lehet tudni hogy fajdalma van? Nyuszit, sir?
2021. júl. 12. 14:24
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Bár az embernél is lehetne alkalmazni az eutanáziát. Szerintem sokkal nagyobb szemétség végignézni, ahogy hosszasan szenvedve borzasztó kínok között pusztul el egy állat vagy akár ember, mint örökre megszabadítani a fájdalmától. Ha úgyis meg fog halni, miért nem teheti minél előbb ?
2021. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!