Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell nevelni egy harapós...

Hogy kell nevelni egy harapós 2 éves kutyust? Sajna nem tudom, hogy hogyan érjem el, hogy falka vezérnek tekintsen!Meg, hogy a nyakörvéhez tudjak nyulni. Mudi kutyus, és az első kutyám! Negatív komentelők kiméljenek.

Figyelt kérdés
2021. júl. 12. 18:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha az anyjának nem tetszik valami rámorog.Én ugyanezt teszem.A kutya rögtön érti és meghátrál.Figyeld meg a kutyák hogyan kommunikálnak.Vagy...Odakap..Azt is lehet imitálni ha nem ért a morgásból többszörire sem.Belemarkolsz a nyakába,vagyis odakapsz a kezeddel mint ha harapnál,mintha beleharapnál.De nem durván,csak hogy megérezze
2021. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
2-3 évesen kezdődik náluk a szárnypróbálgatás.A morgást,vicsorgást mindenképp elkezdeném a helyedben.De úgy komolyan.És semmi esetre sem szabad a kutyáé legyen az utolsó szó mert akkor nyert ügye van.
2021. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
Ja és még nem felnőtt kutya 2 évesen.
2021. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Hogy a rákba nem felnőtt 2 évesen?

Meg 2-3 évesen kezdődik náluk a szárnypróbálgatás? Esetleg egy kifejletten 100 kg körüli kutyánál. Egy átlagos kutya 2-3 évesen nyugszik le, érik meg. 6-8 hónaposan kezdik el a szárnypróbálgatást, ilyenkor kamaszok. Ezek tények, de hogy példával is éljek, kutyám 1 és 2 éves kora közötti különbség szemmel látható. 1 évesen a következes nevelés ellenére is igencsak nehéz volt vele, sokkal nehezebb volt motiválni is. 2 évesen még mindig lázadozik kicsit, de közel tökéletes.

2021. júl. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok. Nagyon benéztem a kérdést.. 9es! Nyugodtan hívj elmeroggyantnak.... Egy dologban marhára igazad van, minden kutya más és más, de ha már harapja a saját gazdáját, konkrétan a nyakörvét se tudja megfogni stb, akkor szerinted "szép szóval " el lehet intézni? Igenis kell neki 1 tasli, h rázódjon helyre! Az én kutyám is kapott! Mégse retteh tőlem. Teljesen boldog normális bolondos kutya! Nem azt írtam, h verje a kutyát! Meg még valami.. A kutya nem egy gyerek.... Nagyon sokan ezt cseszik el a nevelésben, h gyereknek tartják! Én a családtagomnak tekintem a kutyámat és imádom le se tudom írni mennyire, de akkor sem a gyerekemként gondolok rá, hanem mint a legjobb baratomra a leghubb tarsamra, életem ertelmere! Ja a pofonra visszatérve, amikor h@lyéskedünk, akkor nagyobb taslit kap, mint, amikor nevelési célzattal kapott!
2021. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos, hogy nem kezdeném el ütni, meg fegyelmezgetni első körben, lehet, hogy mégjobban fog csak harapni, de a bizalmát biztos, hogy elveszíted. Mivel kezdő vagy, fordulj inkább szakemberhez.


Menhelyen a harapós kutyáknak először mindig megpróbáljuk elnyerni a bizalmát, finom falatokkal, szép szavakkal, simogatással. Majd egy pórázból hurkot készítünk, rárakjuk és elmegyünk sétálni. Sokat foglalkozunk a kutyával, a tiszteletet nem ütlegeléssel érjük el, hanem láthatatlan dolgokkal: mikor látszólag véletlenül beáll az utunkba, nem kerülgetjük, elküldjük, vagy csak "belegyalogolunk", finoman arrébb lökjük, mikor jön a simiért, nem mindig kapja meg, akkor kap figyelmet, mikor szólunk neki, hogy most jöhet, (fokozatosan) elvárjuk, hogy ne tépje ki a kezünket séta közben. Szép lassan meg fogja engedni, hogy a nyakörvet is b"zeráljuk rajta és nem fog már ránk támadni... Fontos, hogy ez a folyamat heteket, hónapokat vesz igénybe, nem szabad sietni. A lényeg pedig az, hogy minél többet foglalkozz vele.

2021. júl. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
Érdekes téma . Szerintem meg pont az a baj, hogy elvan kényeztetve és minden megvan neki engedve. Aztán lehet tévedek.
2021. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
11%

Több infó kell kérdező.


De az mindenesetre biztos, hogy szégyelld el magad, hogy egy mudit, aki rajingásig imádja a gazdáját és mindent megtenne érte, így el tudtál rontani. Pfuj!!!

2021. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%

Írta nekem, hogy nem ő rontotta el, de fujjogj csak meg ítélkezz, te tökéletes ember

Írod hogy több infó kell, de azért ebben biztos voltál

Nagyon okos vagy tényleg

2021. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

Arról kell több infó, te egyszerű, hogy mik a pontos problémák vele. Pontosan! Előttem is írták ezt.


Amúgy szerinted, ha a kutya 2 éves korában tűnik fel a gazdának, hogy jé, kezelhetetlen, akkor ki az anyám rontotta el? A joisten, vagy ki, te nagyonhülye, te!

2021. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!