Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk furán reagál a...

A kutyánk furán reagál a szomszédra. Van esetleg valakinek ilyennel tapasztalata?

Figyelt kérdés
Örökbefogadott kutyus, 4 hónapja van nálunk. Az első két hónapban nem volt gond, észre sem vette a szomszédokat, de most már, minden nap, amint a szomszéd hazaér, először ugatja (nyilván), aztán kb. 20 percig fel-alá mászkál az udvarban, nyüszög, kapar, olyan kis bizonytalan lesz. Nem bántották, nem szóltak rá sosem, csak nagyon hangosak (sokat ordít a pasi meg a nő is, sokat veszekednek, meg a gyerek is sokszor visítozik). Lehet, hogy ez miatt kezdett el félni tőlük? Hogyan tudnám megértetni a kutyussal, hogy nem fogják bántani? ( a szomszéddal semmilyen kooperatív dolog nem jöhet szóba, nem olyan a viszony, a részben fent említett dolgok miatt).

#kutya #szomszéd #bizonytalan kutya
2021. júl. 13. 14:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Inkább már szerintem kezdi biztonságban érezni magát nálatok, és védi a területét a zajongóktól.

Lehet, hogy fél is kicsit, de ez természetes. Én is frászt kapok az ilyen' emberektől. Kösd le valamivel a figyelmét, fáraszd jól ki, amikor csak tudod, meg mikor zajonganak, érezze a kisugárzásodon, hogy veled így is biztonságban van, és fegyelmezd(akár jutalmazással) , ha túl támadóan reagál.pl. :Nem! Idejössz! - s simogatás, jutalomfalat...

2021. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pozitív megerősítéssel javíthatsz a helyzeten és elterelheted a figyelmét. Pl mikor a szomszéd hazaérkezik, akkor foglalkozol a kutyával. Parancsokat gyakoroltok így köteles rád fókuszálni.

Elég kellemetlen lehet pont akkor pacsiztatni vagy igazodni tanítani a kutyát mikor a szomszédok egymással üvöltenek, de ez a legegyszerűbb módja hogy eltereld és ilyen stressz helyzetben magabiztosabbá tedd.

2021. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy rossz helyről jött kutyám,aki a hosszabb szakállú 50 körüli kissé kövér férfiak miatt lett nagyon bizonytalan,eleinte teljesen bepánikolt tőlük kölyökként.Felnőttként sokat kellett vele dolgozni,hogy ne legyen félelmi agressziója.


Amikor kölyök volt hasonlóképp nézett ki a gazdája aki az anyukáját és őket is sokat ütötte sodort lánccal és pórázzal.


Egy kutya sosem felejt.és megérzi a rossz embert is.Próbáld ilyenkor behívni és elterelni a figyelmét.

2021. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!