Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ételt adjak neki?

Milyen ételt adjak neki?

Figyelt kérdés
6éves bichon havanese kis kutyám van, régen mindenfélét megevett, de mostanában már nagyon nem eszi a száraz kaját se, szoktam ezen kívül neki kutyakolbászt adni, néha csirke húst, felvágottat kis párizsivel, aztán kb ennyi, ezeket se mindig eszi, nagyon válogatós, tudtok ajánlani eledelt / étel ötletet ami ilyen kis méretű kutyának is jó ?

2021. júl. 13. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nyersetetés :) nekünk bevált. Olvass utána a barf-on. Ha van időd, kedved összeállítani neki minden nap 2x a kajáját, akkor ezt tudom ajánlani! Német juhászom nem szereti a szárazat, pedig nagyon jó minőségű 1750 ft/kg-os tápot kapja D: van ilyen!
2021. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha feltunoen nem eszik, akkor lehet valami baja van, nem artana orvoshoz vinni.

Ha tenyleg csak valogatasrol van szo, akkor azt meg nem kene hagyni. Elerakod a kajat reggel, nem kell neki, akkor elveszed 10 perc utan, majd este megkapja, es igy tovabb. Nincs nasi, nincs semmi mas helyette, az van es kesz. Lehet, hogy koplal 1 napot, de enni fog.

2021. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Állatorvos kivizsgálta?

Ha egészséges, akkor szimplán rosszul lett nevelve. Pont azáltal, hogy belemész a válogatásába.

2021. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ne adj neki alternatívát.

Ha eléd tesznek egy tál brokkolit és az elutasításért cserébe megkínálnak csirke combal és húslevessel jó eséllyel hajintod el a fenébe a brokkolit.

Szóval..nasizást először is befejezni.


Milyen tápot eszik? Bolti chappy,Darling,friskies és ezekhez hasonló nem jó.Hozzá se szagol a kutya annyira hulladék.

Brit,Josera,Select gold,bosch,ilyesmi normális tápot kell neki venni,közel azonos ár,de prémium minőség tele hússal.


Kutya szalámi off,semmit nem ér.Jó az illata,de kb annyit ér mint a legtöbb olcsó konzerv.Semmit.Viz,gabona,1% hús (az sem hús,hanem maradék.paták,szőr,csirkeláb,karnok,csőr,belsőségek,ilyesmi..) és illatfokozók.


Helyette konzervet tudsz venni.Rocco (olcsó,bichonnak való 390ft/db),Lucullus,Animonda (GranCarno),Rosie's farm,Zooplus classic vagy premium,Hill's Science Plan (ez drága..).


Ha megvan mit szeretnél neki ezeket megrendelni tudod leginkább.Válogasd össze akár keverhetsz konzervet táppal.

Egy bichonnak 4kg tápot kell venned,az kb 8000.

30db konzerv a 400g-osból (Rocco) 11.000ft.(a többi ugyan ilyen árú,vagy 1-2 ezer eltérés van.)

Vegyítheted is a kettőt akkor is kb ugyan ilyen 10.000 körülire jön ki havonta az etetés.


Ha ezek mellett is problémáid vannak (1 hónap alatt derül ki,hogy jó is-e a kutyád számára) felkeresnék állatorvost.De az össze-vissza ételek és a (csak feltételezem!) rossz minőségű eledel a baj.

2021. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Párizsi, felvágott ártalmas neki.

Jutalomfalattal nem lakhat jól.

Rendes tápot vegyél neki vagy nyerssel etesd(barf/prey) vagy főzz neki.

2021. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

-hát táp minőségét nem nagyon szoktam nézni, inkább a méretét szoktam nézni mert a nagyot nem tudja elrágni, de köszi, megnézem ezeket a tápokat hátha jobban megeszi

-orvoshoz szoktam vinni rendszeresen kivizsgálni, semmi baja nincs hála égnek

-nem az a baj hogy nem eszik, enni eszik, csak kicsit sajnálom hogy mindig kb ugyanazokat, ezért volt inkább a kérdés, hogy lehetséges-e jobban változatossá tenni kicsit az étrendjét

2021. júl. 15. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kutya étrendjét nem szabad változatosra csinálni.Minél több hús,ez a lényeg.Hasmenést okozol,ha túl sok változatosat adsz táp mellé. (ha csak nem barfozik,de én azt kis termetű kutyának nem igazán ajánlanám.Lehet,de a többségnek nem jó,gyengébb is a gyomruk mint a nagyobbaknak.akkor már inkább érdemes főzni neki.)


Ha tápot eszik egyen csak tápot,legfeljebb konzervet lehet mellé keverni.Így van értelme,mert semmiből nem adsz egyszerre se sokat se keveset.Nyerset,főttet is csak egymagában választják,nem vegyítve.Vagy nyers,vagy főtt étel.

Még ehető rágcsákat szoktak pluszkent adni,nem párizsit.(tartósító szer,ízfokozók minimum gondot okozhatnak)


Mindenből van kicsi és mini kiszerelés szemeket tekintve.A real nature wildernessnek van a legkisebb szemű tápja.A többinek egy picit nagyobb,olyan..Cookie crisp méretűek :D

2021. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%

1. válaszolót nem tudom, miért pontoztátok le, de a nyers etetés a legjobb a kutyának. Ha érdekel, van fb-on egy BARF-os csoport, ott olvass utána a témának. Hidd el, a kutyus örülni fog neki, plusz egészséges is lesz.

(enyém is bichon, a nyersezés előtt csak prémium tápot kapott, de ég és föld a különbség, mind az étvágya, mind a kakija között, mióta husizik)

Annyi, hogy tényleg olvass utána, hogyan kell elkezdeni, majd folytatni, egyáltalán nem ördöngösség,csak okosan kell csinálni.

2021. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!