Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavarna, ha a szomszéd...

Titeket zavarna, ha a szomszédok/járókelők megsimogatnák a kinti+benti kutyátokat a kerítésen keresztül?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 21:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
97%
Igen, zavarna, de nem érint. Kistestű kutyáim vannak, de senki se próbálta még megsimogatni őket, mert támadnak, területüket hevesen védik :D séta közben ismerős gazdik gond nélkül simogatják őket, de az más szituáció
2021. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
97%
Ja és egy tacskót simán át lehet rángatni egy átlag kerítésen, legalábbis megpróbálhatják. Menhelyi, sokgenerációs keverék kiskutyát próbáltak nálunk kirángatni, úgy hogy eltört a válla.
2021. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
97%

Igen zavarna.


Eleve más biciklijét, autóját, mellét sem simogatjuk se engedély nélkül, se kerítésen keresztül. A kutyáknál is meg kellene lennie ennek a szociális normának, de valamiért mégsincs.


Másrészt nevelés. Megszokja, hogy simizik, tehát azon kívül, hogy nyugodtan kilophatják, elvárja, hogy simogassák. Aztán tutul, ha nem. Aztán valaki megsajnálja és megsimogatja és Buksika jól megkapta a visszaigazolást, hogy ha eleget drámázik a kerítésnél, akkor simi lesz a jutalma. Na sok szerencsét a leneveléséhez.

(Becs szó a szomszéd kutya szeparációs szorongására is rátett egy lapáttal, hogy amíg pici volt és cuki minden járókelő vigasztalta.)

2021. júl. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a kérdező nem a gazda hanem valami pihent agyú aki keritesen keresztül akarja simogatni más kutyáját. Mi másért jelentené ki hogy nem lesz mérgezés meg feljelentes.
2021. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
96%
Zavarna. Ráadásul őket is, mert kéz nélkül nehéz az élet.
2021. júl. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kertem ugyan nincs,de volt.Mindig kiszóltam,hogy hagyják a kutyát mert haraphat.

Ha nem akkor se piszkálják,jó ha azt hiszik harapós.Ki tudja mit akarnak tőle.Nem minden ember jó szándékú mégha annak is látszik.

A gyerekeket meg féltem főleg ezeket a kis totyogókat,simán engedik,hogy benyúljanak a kerítésen csak mert németjuhász helyett (mondjuk) palota kutya ül a kerítés mögött.

Minden kutya haraphat fajtától és mérettől függően főleg ha valaki bele nyúl a területükbe.

2021. júl. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet nem merné senki megsimogatni, mondjuk nem is megy oda jópofizni vadidegenekkel a kerítéshez.


De igen, zavarna. Nem ingyen állatsimogató, én eleve nem nyúlok be más kerítésén, mert nem vagyok idióta. Ha látom, hogy barátságos a kutya, akkor sem, mert valószínűleg a gazdája nem örülne neki.

2021. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, zavarna. A kutyám úgy néz ki, mint egy cuki nagy maci, de a fajtájából adódóan bizalmatlan az idegenekkel, amit én nem is bánok. Viszont a világból ki tudnék futni attól, hogy minden jött-ment kérés nélkül elkezdi taperolni, ha meg rászólok, vagy neadjisten a kutyám morog egyet, vagy arrébb húzódik, akkor még nekik áll feljebb.
2021. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha kertes házban élnék, olyan kerítésem lenne, hogy ne tudjanak hozzáférni a kutyámhoz, és a kutyám sem lenne felügyelet nélkül az udvaron (kistestű).
2021. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%
Ha van kutya, ha nincs kutya, nem illik benyúlni más kerítésén, eszembe se jutna. Engem mindenképpen zavarná, hogy a fentebb említett okokat már ne is említsem.
2021. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!