Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sebes könyök, ez mitől lehet?

Sebes könyök, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éves németjuhászom mindkét könyökén van egy kis seb. Mostanában sokat ás, lehet hogy aközben dörzsölődik. Igazából a kérdésem, hogy ez ugye nem tünete egy komolyabb betegségnek sem?


2010. aug. 27. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy betegség.Az én kutyumnak a két füle sebes .:(
2010. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is ilyen, és nem betegés. Csak sokat feszik úgy és azért ott kikopik a szőr.
2010. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második jól írja...ez csak a fekvéstől van...az enyéimnek is ilyen, mert nem hajlandóak a párnájukon aludni, hanem a betonra fekszenek.
2010. aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A decubitus, magyarul felfekvés, leggyakrabban idős kutyák könyökén jelentkezik. Az fokozott nyomásnak – pld. kemény fekhelyen, betonon és főleg hidegen való fekvés miatt - kitett bőrterületen a nem elégséges helyi keringés és a helyi irritáció miatt kis helyi gyulladások, kis helyi bőrelhalások, és ennek ellensúlyozására szövetszaporulat keletkezik. Ez a bőrfelület a további irritáció hatására rendkívül sérülékeny, nehezen gyógyul. Vannak kifejezetten hajlamos fajták, amelyek egyedei között gyakrabban figyelhetők meg ezek a problémák.


Innen másoltam: [link]

Szóval vegyél Petbed-et :) Nekünk is van a kutyaházban.

2010. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagytestűnél előfordul. Kend be körömvirág krémmel, vagy vegyél "kék kenőcsöt", vagy bármilyen krémet, ami segíti a bőr növekedését.
2010. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!