Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet elkezdeni a...

Mikor lehet elkezdeni a tanítását?

Figyelt kérdés

Már 8 hetes a kiskutya, mikor kezdhetjük el tanítani? Még elég kicsi méretileg.

Hogy kezdjük el? A nevével?Pórázra szoktatással? :/


2010. aug. 27. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
egyelőre elég a neve és hogy mit szabad, mit nem.( pl nem szabad erősen harapni meg ilyenek)
2010. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tanulni, tanulni, tanulni örök igazság, mellesleg annó 8 hetes korában én már tanítottam a kutyát pórázon séltáltatni
2010. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

milyen fajta??

ettől is függhet

2010. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minél előbb annál jobb. Én is már 8 hetesen tanítottam a kutyámat.

A nevével kezdd.

2010. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyar vizsla-Labrador keverék
2010. aug. 27. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:
8 hetes kortól már simán.. én a pórázhoz szoktatást úgy csináltam hogy ráraktam az udvarba a nyakörvet a pórázzal, persze figyeltem hogy ne akadjon fel semmiben, és hagytam hagy szokja.. ez hatásos... semmi baja nem volt soha a pórázzal... és sztem attól hogy ilyen fiatal már ültetni is elkezdheted tanítani.. semmi vezényszó persze.. semmi tudatosság... a fejefölé emeled a jutalomfalatot és amikor leül megkapja.. a végén már automatikusan tudni fogja... lesz egy jó alapod arra hogy később komolyabban tanítsd, ha egyedüli kutya, akkor miután megkapta a kötelező oltásokat, mindenképp vidd el más kutyákhoz had ismerkedjen játszon, próbálgassa az erejét, mit szabad mit nem.. ha megharap.. (persze itt arra gondolok hogy játékból) akkor is adj ki egy olyan hangot ami figyelemfelkeltő mintha fájna, és hagyd abba a játékot, így tudja h azt nem szabad.. hirtelen ennyi jutott eszembe... de egyelőre semmi vezényszavakat ne használj, csak az ösztöneire alapozz
2010. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már lehet tanítani.

Először minden kutyának meg kell tanulnia a nevét, miután ezt megtanulta utána jöhetnek a különböző parancsszavak(ül, fekszik,marad,gyere)

Miután ezeket már megtanulta utána jöhet a pórázon sétálás, mivel nagytestű kutya lesz(meg amúgy is) séta közben figyelnie kell rád.

azért kell először e nevét és a parancsszavakat megtanítani neki mert séta közben ezekre mind szüksége lesz.Aztán miután ezeket megtanulta lehet neki különböző trükköket tanítani( labda visszahozása,karika átugrása)

persze az a legfontosabb, hogy az alapokat jól megtanulja,

hogy ne rántson el miközben sétálsz vele.

Jobb minél előbb elkezdeni ezeket megtanulni mert így még jobban meg marad benne.

2010. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!