Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám semmiképp nem akarja...

A kutyám semmiképp nem akarja megszokni a szobakennelt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. júl. 16. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Eddig mit tettel az ugy erdekeben, hogyan probaltad szoktatni?
2021. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Es mióta próbálkozol?
2021. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Anélkül, hogy bármit is leírnál, nehéz válaszolni erre.

Mióta szoktatod és hogyan?

2021. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
berendeztem neki, pelus, kiságy, játéka meg amivel alszik, apránként kezdtem három héttel ezelőtt, eleinte csak 3-4 percre raktam be és így emeltem mindent nap egy két perccel, eleinte ott voltam a szobában nyugtattam beszéltem hozzá, tegnap dolgom volt a lakásban és 20 percre be kellett zárnom, nagyon keservesen sírt már a végére
2021. júl. 16. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
De nem lenne egyszerűbb hozzászoktatni ahhoz, hogy mit szabad a lakásban és mit nem? Sokkal egyszerűbb lenne, mint a szobakennellel bajlódni.
2021. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Jol csinaltad, de valoszinuleg ez a bezaras betett neki. Kezdd elorol, hasznalj jutalomfalatot es addig ne zard be, amig tenyleg kenyelmesen nem erzi magat ott.

5-os, neked meg uzenem, hogy barmikor lehet olyan alkalom, amikor igenis kell szobakennel (mittudomen, takaritas, ablakcsere, felujitas, hirtelen nem tudod hova rakni a kutyat, vagy utaztok stb), plusz egyebkent a kutyusnak is jot tesz, ha van egy kuckoja, ahol biztonsagban erzi magat es el tud vonulni, ha akar.

2021. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Vagy az időt növeld, vagy menj ki a szobából. De a kettő együtt így az elején sok.

Emellett alap szabály, hogy ha sír vagy hisztizik, nem engeded ki, mert azzal csak megjutalmazod és rögzíted ezt a viselkedést. Hanem azt kell felépíteni, hogy nyugodtan várakozzon bent - ennél fogva erre kell rájutalmazni a kiengedéssel is. De azt fokozatosan kell felépíteni, hogy hosszú ideig és akkor is, ha nem vagy a látóterében pihenjen bent.


A pelenka miért van bent? Miért célod, hogy a szobakennelbe ürítsen?

2021. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem jól csináltad. Az ajtót akkor csukjuk rá a kutyára, ha már magától bemegy a kennelbe pihenni.


Az első hetekben a kennelnek nyitott az ajtaja, és csak annyi a feladat, hogy a kutyát ott csupa kellemes dolog érje.

2021. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet valamit felre ertettel! A kanari szigeteki kutyanak nem kell kalitka :)
2021. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!