Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dolgozik valaki kutyakozmetiku...

Dolgozik valaki kutyakozmetikusként? Mennyire van kereslet rá? Mi a tapasztalata a tanfolyamokkal? Mennyit kell a sikeres vizsga után gyakorolni, hogy önállóan is tudjak dolgozni? Mennyire nehéz a kutyákkal és a gazdikkal?

Figyelt kérdés
Szívesen elvégeznék egy tanfolyamot és dolgoznék is a szakmában. Ha valakinek van tapasztalata, írjon!

2021. júl. 16. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Érdemben nem tudok segíteni, de inkább ajánlom hogy kutyakozmetikus fórumokat, csoportokat keress fel. Itt jellemzően sima mezei kutyatartók vannak
2021. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :D
2021. júl. 16. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Én egy kozmetikus mellett tanultam ki OKJ képzésben. Rögtön mélyvízbe dobtak, első napomon már dolgoztam kutyán.

Sikeres vizsga után még ott maradtam nála pár hónapot, ingyen igaz, de rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem még.

Nekem rohadt nehéz volt személy szerint, négy évig bírtam össz-vissz vállalkozással.

Azt hittem olyan lesz mint a filmekbe, hogy hozzák a cuki kutyákat, fazonra nyírhatom, meg szépítgetem őket.

Ehelyett a legtöbb kutya olyan jött, hogy évente kétszer hozzák, aminek hála bőréig csomós és teljesen rövidre le kellett csak tolni, mint egy birkát. Vagy a kertbe kicseszett shih-tzu esetem akinek mikor végre látszott a szeme kukacok másztak ki belőle.

Vagy az öreghölgyes unoka pótlék öleb kutyák, akik véresre haraptak miközbe a gazdi egyem-begyézte őket.

Vagy a német juhász akit el se vállaltam, mert a gazdi nem vállal felelősséget érte, hogy nem támad meg, akár egy szájkosár ráadásnál.

Másik kedvenc gazdi típusom, aki nyírás közbe 20x magyaráz mit nyírjak, mikor még nem is tartok ott.

Nagyon nehéz fizikailag 20-30 kg-s kutyákat kádba ki-be emelgetni, és állni amúgy is egész nap.

Volt hogy ruhámon hazahoztam bolhát, és az egész lakásba elszaporodtak.

Ezek az árnyoldalai, persze voltak aranyos vendégek, aranyos kutyák, de nem nekem való volt ez a szakma így utólag belátva.

2021. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj, a bolhákra nem is gondoltam.. :o

a többi némileg ismerős egy amerikai kutyakozmetikus youtube oldaláról, nem azokat a mézes-mázos, cuki videókat csinál, inkább reálisan mutatja be a szakmát.

Az agresszív meg az elkényeztetett agresszív kutyáktól én is tartok.

Az emelgetés sem jutott eszembe, de logikus.

Köszönöm a válaszod!

2021. júl. 16. 23:00
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Eleinte nem szokás kozmetikát nyitni.Valaki ott dolgozik,ha van rá lehetősége ahol tanult,eláll egy meglévő kozmetikában dolgozni (fizetsz a helyért,mint a rendes fodrászatokban,ha valaki hozzád hozza a kutyát a tiéd a nyírás és a pénz) vagy pedig házhoz jársz.

A legnépszerűbb a Covid óta a házhoz járás.


1.Nagyon egyszerű,ha megfelelő eszközöket veszel.Az olcsóbbakkal én mindig megszívtam.

1-2 szőrtípushoz volt jó csak amihez az acél penge igazodott,mindig túl rövid volt a kábel ezért kellett az aksis,acélfejeket nem lehetett kapni és cserélni rajta,nehezen tisztítható volt,stb-stb.


Így 3 gép ment át a kezemen mire úgy döntöttem,hogy nem fogok gagyi vacakokkal spórolni.

Oster,Moser,Wahl márka,mindből van több méretű kutyához,aksival,pót aksival,cserélhető késekkel.

Tappancs és fej-környékre is van egy kicsi.

Az ollóim is mind otthon kötöttek ki otthoni használatra,a készlet 85.000 forintba került de minden pénzt megért.Hajlított és sima is van,a hajlítottak egyike ritkító.

Shih Tzu,yorkie fejéhez pillanatok alatt varázsolsz hajlítottal szép szakállat.


Sampont is sok félét kell venned,ha vannak érzékeny kutyáid nem mindre használhatod az általános kutyasampont.


Fülszőr kiszedéshez is kell olló,csiszoló vagy ollók kellenek karomvágáshoz,ezerféle fésű kell különböző szőrre.

Ezeket mind viszed magaddal egy-egy túrára a gazdákhoz,főleg ha 5 különböző fajtát látsz el az nap.


És fel kell készülni,sose olyan kutya fogad mint amire LEGROSSZABB ESETBEN számítanál.Azoktól is rosszabbak.

Büdös a legtöbb,főleg az öregek kutyái.Bele van ragadva a seggükön a sz*r a szőrbe (rosszabb esetben napok vagy hetek óta..),össze van kövesedve vagy ragadva a könnyező kutyák szeme,fül rémes állapotban van és tépkedheted ki a sose ápolt füléből a szőrt,főleg hajlatokban csomós és nemezes a szőr,tiszta kaja maradék a szakállas kutyák szakálla és az is bűzlik,karmaik szinte mindig túl vannak nőve..


És még ezek sem a legrosszabb esetek!

Van mikor ez így mind egyszerre.Na akkor vetsz egy keresztet és mondod,hogy ezért minimum dupla pénzt kérsz.

2021. júl. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!