Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha az ajánlott napi...

Baj ha az ajánlott napi adagjának másfélszeresét kapja a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász amstaff keverék kutyusom, 4 és fél hónapos. Lány kutya, junior tápot kap, középkategóriár (Brit). A táp leírásának másfélszeresét adom neki, mivel nagyon hamar befalja a napi adagot, valamint vékonynak tünt nekem. Megnöveltem 1 hónapja az adagját már jó súlyban van, nem látszanak a bordái, de szépen ki tapinthatóak. Sokkal jobb alakja van (egyátalán nem tünik dagadtnak) nagyon sokat mozog kint is, valamint hosszabb sétákat is csinálunk, fáradztom fizikailag, mentálisan is próbálkozom több kevesebb sikerrel. Most tartanim kellene ezt a mennyiséget, vagy visszavenni az ajánlott napi adagra? 8 hetesen került hozzám embertelen körülmények közül, napokig nem evett, inni is alig kapott, ha kapott is enni akkor is valami noname 4% hús tartalmú adult tápot. Nagyon rosszul nézett ki, onnantól kezdve kapja ezt a tápot. Nem szeretném tönkre tenni az egészségét.

Illetve van még egy kérdésem ami szerintem a táplálásával összefügg. A kutya a bordái után “beesik” sokkal keskenyebb. Elég furán néz ki, anno macskánál láttam ilyet ami alultáplált volt. Egy barátom szerint kevés húst kap, lehet ez az oka? Valami tipp erre?



2021. júl. 17. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is az lehet a baj, hogy sokat mozog, sportol, ugrál amihez nagyon sok energia kell és az ő adag tápjában (mivel az adag átlagos (2 óra séta/nap) mozgásigénynek megfelelően van ráírva), ezért kell többet adni.

Viszont sport kutyáknak nagyon sokan húst adnak, mivel abban értelemszerűen több a tápanyag.

Én szerintem megpróbálnám nyers hússal etetni, legalább egy ideig, hogy beválik-e.

2021. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen baj ha tobbet adsz a szukseges mennyisegnel es a kutya alkata siman lehet fergessegtol is beesett.

De nem akarlak meggyozni ... a kerdesed megfogalmazasabol latszik, hogy nagy es eros kutyat akarsz - viszont ha tul eteted, csak egy dagadt kutyad lesz :)

2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Baj, mert dagadt lesz. Egy túlsúlyos kutyát nem gyerekjáték lefogyasztani. Az pedig, hogy a bordái után "beesik", természetes dolog, az a kutyának olyan, mint nekünk a derék. Csak náluk horpasznak hívják. Ha a kutyád felülnézetből olyan, mint egy hurka, az a nagyobb baj.

Amíg a bordái nem "rendesen" kitapinthatóak simogatás közben, illetve ugyanez a gerincével, addig nem sovány a kutya.

Viszont, ha sokat eszik, de ennek ellenére sovány, akkor több gond is lehet. Ezekből kettő: A kutya férges, vagy pedig a kaja szar, és nem hasznosul semmi belőle.

2021. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Egy 4-5 hónapos kölyöknek ki kell látszania a bordáinak! Ha nem látszódnak ki, akkor dagadt. Oké, hogy neked ez tetszik, de a kutya ízületei tönkre fognak menni!
2021. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Kiskutyának nem árt a több, de fél éves kora után ajánlott visszavenni. Milyen tápot kap pontosan? Főzhetsz rá, illetve ehet nyershúst, almát, répát, áfonyát, kevés banánt, kevés körtét, lazacolajat, zöldkagyló port. Fontos a változatosság, nem hinném, hogy annyira jó kölyköt csak tápon nevelni. De te tudod.
2021. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz túlsúlyos. Az én kutyám is lényegesen többet kap Britből, mégis nagyon szép, atletikus. Egyszerűen kevés az az adag, amit írnak, és nem csak szerintem. Ettől függetlenül a táppal nincs probléma. De ha nagyon parázol, az állatorvost is megkérdezheted, vagy csatolhatsz képet, hogy pontosan milyen testalkatú is a kutyus.
2021. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Vannak fajták, amik rosszabbul hasznosítják a kaját, ilyen a németjuhász is.


Jobb lenne képen látni a kutyát, de általánosságban igaz, hogy ha sovány, adj neki többet, ha dagi, akkor meg kevesebbet, amíg a normál alakot el nem éri a kutya. Az etetési útmutató csak egy jó támpont azoknak, akiknek fogalmuk sincs, hogy mennyit is eszik egy kutya. Nyugodtan el lehet tőle térni.

2021. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!