Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyjából milyen árkategóriába...

Nagyjából milyen árkategóriában mozog tenyésztőnél egy munkavonalú németjuhász?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy negatív kommenteket nem kérek. Egyelőre a kérdés még csak elméleti. Jelenleg is vannak kutyáim és mindig voltak. Jelenleg két mentett kutyusom van, agilityzünk, rally obediencezünk velük. A jövőben komolyabban szeretnék elkezdeni kutyákkal foglalkozni, tavasszal végzem el a kutyakiképző tanfolyamot.

Tisztában vagyok vele, hogy nem 50000ft egy kölyök, hanem százezres kategóriában mozognak. Jelenleg még nem szeretnék tenyésztőnél érdeklődni, mert mint említettem, egyelőre még csak elméleti. Szeretnék egy munkavonalas kölyköt, aki a kezdetektől munkára lenne nevelve. Tisztában vagyok vele, hogy egy munkavonalas kutya más, az elejétől fogva profi kiképző felügyeletével lenne nevelve.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy tenyésztőtől nagyjából milyen árkategóriában mozog?

Terveim szerint fekete/ordas szuka kölyköt szeretnék, de ezek csak a másodlagos szempontok.

Köszönöm a normális válaszokat



2021. júl. 17. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Olyan alomból, ahol a szülők " csak" munkavonalúak, "csak" tenyészszemléjük van, általában 100-200 között vannak.

Nevesebb vonalból, aktívan versenyző, körungozott és netán eredményeket is felmutató párosításoknál 300 fölött.

2021. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az én német juhász szukámat (pont ma 1 éves, ordas) 200 000 ft-ért vettük. Imádnivaló, bújos, ragaszkodó,(én vagyok a gazdája, meg még a család 2 tagjával ilyen, idegenekkel, többi emberrel teljesen semlegesen viselkedik) szófogadó, kitűnően végzi az öv.-t és nagyon nagyon intelligens. Ennél jobb árban nem igen találsz. Törzskönyves.
2021. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
2 vagyok. Apja, anyja munkavonalú, több versenyt is megnyertek.
2021. júl. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem 300 folott :))) 200-250 ezer forint korul.
2021. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

17 évvel ezelőtt szüleim törzskönyv nélkül ha jól emlékszem 7-8.000 ft-ért vették. Oltásai már megvoltak. Szuka volt, ezért olcsóbban adta, mert azokat nem viszik annyira.


(Végül matuzsálemi kort; 16 évet élt a kutyus :) Hihetetlenül hangzik, de igaz. Ivartalan volt, lehet ez is közrejátszik, meg jó tápot kapott.)

2021. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Bakker, lemaradt egy nulla :D szóval 80.000

Nem ilyen versenyeztetős szülők kölyke volt, mint a fentebb hozzászólók.

Kb ilyen hosszú volt a bundája, nem a "Rex felügyelős" típus:


[link]

2021. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Mindegy mennyiért, törzskönyv nélküli kutyát vettek, ami idiótaságra vall.
2021. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
200-250ezer Ft
2021. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
A #5-6-os mint ahogy te is látod nem éppen mond igazat, hiszen ha megnézed, nem is egy nulla, hanem 2 maradt ki, ugyhogy az ilyenek velemenyere ne adj, torzskonyv nelkuli nemetjuhasz az nem nemetjuhasz, plusz pedig ha szapistol olyan kutyat fogsz ki, eleted vegeig annyit kolthetsz ra, hogy megszakadj. Nyilvan neha a penz az nem szamit csak a kutya jol legyen, de ettol fuggetlenul torzskonyv nelkul olcson SOHA ne vegyel kolykot. Maximum ha nem is talalalsz eppen kolykot, menj be valamelyik menhelyre, ott is van sok kolyok. Lehet nem nemetjuhasz, de biztos okos lesz.:)
2021. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!