Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha rombol a kutyám?

Mit tegyek, ha rombol a kutyám?

Figyelt kérdés

Annyira tökéletes kutya lenne, kiváló helyről származik, stabil idegrendszerrel.. 6 hónapos francia bulldog, kb 2-3 hete kezdődött nála.

Először azt hittem valamiféle szeparációs szorongás szerűség kezdődik nála, mert akárhányszor hazaértünk, valami miszlikbe volt aprítva általa.

De ma reggel 7 órakor arra kelek, hogy széttépte a gyerekem játékát, és a maradványokat csócsálja, az egész szobapadlót beterítve.

Nem volt egyedül, és még is rombol tehát. Egy alapvetően tök okos, engedelmes, nem is makacs kutya hiába bulldog.

Nagyon jó természete lenne, ha nem rombolna. Lassan költözünk új házba, és rettegek mi lesz a vadonatúj bútorainkkal, vagy cuccainkkal. Gondoltam kizárom a kertbe, míg nem vagyunk otthon délután majd, de ott is félek mit eszik fel a földről, vagy tép szét.

Hogy lehet rombolásról leszoktatni egy kutyát?

Minden este visszük lefárasztani, sokszor már menni nem bír annyira elfárad.


2021. júl. 20. 09:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem hinnem hogy nagyon tudsz ellene tenni. Max leszidni. Bar szten az se fogja nagyon érdekelni.


Egyreszt lehet hogy fogvaltas is van azert rag ennyit (6 hónapos korig van kb) másrészt most kezdődik a kamasz kor nála. Ilyenkor konkretan megbolondulnak.


Kizarni a kertbe meg felejtsd el. Nem azert mert vmit feleszik (ez konnyen orvosolhato, ellenőrzöd a kertet) hanem mert francia bulldog es ugy el fogják lopni mint a huzat.

2021. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

1es leirta nagyjabol.

Tobb mentalis foglalkozas, esetleg reggel is jol le lehetne farasztani, labda, kotelhuzas, de azt csak ovatosan ha meg vannak tejfogai, dugj el neki jutalomfalatokat es keresse meg, ragcsakat is be lehet vezetni, pl. szaritott nyulfuk, marha fejbor, disznoful es hasonlok, amivel lefoglalja magat es a kis fogait.

2021. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Nem fogják ellopni, két méteres kerítés lesz körben, kb azt se fogják tudni, hogy kutya van nálunk.

Sejtettem, hogy kamaszkor, de nem szeretném ha rögzülne ez a viselkedés nála.

Érted, ma is úgy rágta szét a dobozt és játékokat miszlikbe, hogy mellette volt a préselt marhabőr csontja.

Itt most több millió forintról van szó, ami az új ház berendezését illeti.

Kennelen gondolkozok, őszintén volt neki mikor elhoztuk a tenyésztőtől, de sajnáltam bezárni, így elajándékoztam. Lehet újra meg kéne próbálnom? Vagy ha soha nem ismerte, akkor már késő?

2021. júl. 20. 09:20
 4/33 anonim ***** válasza:
38%
Az is jo otlet, amig nem vagytok otthon, szoktasd egy szobakennelbe.
2021. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
El van kényeztetve lefárasztás szempontjából, mert HO-ban dolgozok. Ami annyit tesz hogy sétál fél 8-kor, fél 12-kor, fél 3-kor és este egy-két órát. Valamint itthon is sokat játszunk, foglalkozásból nem szenved hiányt.
2021. júl. 20. 09:23
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Egyebkent nagy valoszinuseggel kinovi, es tenyleg csak a fogzas miatt, meg azert, mert utana figyelmet kap. Ha rajtakapod, szidd le, es utana zard is ki, kuldd ki az udvarra vagy a helyere. Ne a szobakennelbe, mert ahhoz viszont jo elmenyeket kell tarsitani hogy szeressen ott pihenni. Tekints ra ugy mint egy benti kutyakuckora, letakarhatod neki pleddel, es kaja utan tedd be pihenni, eleinte kaphatja ott a kajat jutit, ragcsakat.
2021. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Tilos a kertbe kizárni. Télen megfázik, nyáron hőgutát kap. Nyomott orrú, kistestű, rövid szőrű. Minden szempontból alkalmatlan a kintlétre.

Még többet kell fárasztani. Kicsi még, tele van energiával

2021. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hogy rendeljem alá még jobban az életem a kutyának?

Mit fárasszak még jobban le rajta, mikor így is az egész napom abból áll hogy cipelem le? Plusz este mikor már állni alig bírok a lábamon, akkor is lent vagyok vele órákat?

Télen nem is gondoltam kizárni, csak míg jó idő van.

2021. júl. 20. 09:29
 9/33 anonim ***** válasza:
79%

Hat haver. Mit varsz mit mondjunk? Tobb millio forint es? A kutya szerinted tudja? Szerinted erdekli?


Sok kutya azert van elkenyeztetve mert a gazdak nem tudnak nemet mondani a boci szemeikre. Pedig ez eleg nagy hátrány. Kemeny neveles ez a kulcs. Ha tényleg nem birtok vele akkor szobakennel, ettől függetlenül (tapasztalat rokonoknal) nem fog jobban rad hallgatni.

Unokatesomeknal van az hogy a kutya donti el mikor hallja meg a nevet, vagy mikor nem. (egy vicc) 10/1x ha rad figyel ha mondod a nevet. Pedig o is annyira tökéletes kennelbol jött meg mittudom en. Kiskoratol kutyasuli stb. Meg szerencse hogy egy 10-15 kilos kutyat vettek csak. Ezt egy nagyobbal aligha csinalhatna meg vki.


Ez a viselkedés btw csak atmeneti. Ugyanúgy mint az embereknel. Ugyhogy ezen kar aggódni.

2021. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

Nrm kell alarendelned az életedet. Xddd

Ember órákat az én német juhaszom meg a bordoi dogom igenyel. (marmint ez fizikai farasztas).

Sztem egy francia bulldognak nincs szüksége olyan sok farasztasra. Foleg hogy az ismerosi korben van kb 3,mind a 3 majdnem egesznap alszik. Max 1-1 órát farasztjak reggel este. Ez boven eleg. Amugy se lehet szerintem az ilyen nyomott orruakat sokat terhelni.

2021. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!