Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghasad a szivem van valaki...

Meghasad a szivem van valaki ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A kis kutyam 9 éves lány kutya.A mellében apró duzzanatok keletkeztek, meg is mütötték a fél oldali melleit levették.Azt hittem megmenekült, ujra van neki a másik oldalon és állitólag nem érdemes megmütetni.Nem volt testi kapcsolata másik kutyussal,tehát igy szülni sem szült,a férjem nem hagyta.
2021. júl. 20. 18:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Itt a remek példa, hogy miért kell ivartalanítani. Nagy eséllyel megelőzhető lett volna a baj.
2021. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos az ivaros lét velejárója. Ha ellik, szintén lenne daganat, valószínűleg még hamarabb kialakult volna.

Miért nem ivartalaníttattad hamarabb, ha ennyire szereted?

2021. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kivenni a petefészkét. Tehát ivartalanítani. Ezt már rég el kellett volna intézni. Nem szabad lebecsülni.
2021. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is voltam ilyen helyzetben. A kutyám azóta 15 éves, él és virul. 2 műtéten is túl van, sok ilyen vackot leszedtek. Van amiből végül csak szövettant vettek, és nem nyúltak hozzá. Boldog, nem fáj neki, mind jó indulatú, néhány kutya hajlamos erre.


Az utolsó műtét 13 éves korában volt. Paráztam persze, de jó kezekben volt, nem volt semmi probléma, legalább a fogait is helyretették, és alaposan kivizsgálták előtte.

2021. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Ja, #14 vagyok, enyém ivartalanítva lett már fiatal korában, mégis előjöttek ezek.
2021. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%

Ivaros kutyánál sajnos nagyon is gyakori az emlőrák. Főleg, ha már idősebb, tehát sokáig hagytátok betüzelni. Pláne, ha álvemhes is volt rendszeresen.

Ez nem egyenlő a fent említett jóindulatú zsírcsomókkal.

2021. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 23. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!