Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárláshoz tanácsok?

Kutya vásárláshoz tanácsok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiskutyát vásárolni. Részben bent tartanám, ezért egyelőre a Pomerániai mellett döntöttem. Azt szeretném tudni, hogy milyen árakban van a kutya "felnevelése" a vásárlási összeg mellett. Leírom, mely dolgok érdekelnének.

Első másfél évben mennyibe kerül az összes oltás hozzávetőleg.

Mennyibe kerül egy megfelelő, például érzékeny kutyáknak való sampon, esetleg fésű.

Valamint hogy ezeken kívül mi egyéb van, amire kell költeni? (A megfelelő tápot már tudom, valamint az esetleges orvosi ellátásokat)

Köszönöm szépen!


2021. júl. 21. 01:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

600-800 000 huf egy ilyen kutya…


Ezek utan a 8000 forintos kis oltasok meg par ezres hajkefek nem fognak megkottyanni.


Na ezert nem valaszol kb senki….

2021. júl. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Csak kérlek, ne a szaporítók mellett köss ki.


Egyébként úgy van, ahogy #1 írja. Minden dokinál eltérő ára van az oltásoknak. 5000-9000 Ft között, de neten is van egy átlag összeg. A kutya árát nem tudom, azt is szintén a tenyésztő szabja ki, de gondolom ott körül mozoghat, amit 1 írt. A sampon, fésű, kaja megfizetheto összeg, amiatt nem kell aggódni. Még van néhány olcsóbb alaptartozék, mint mondjuk az etetőtálak, póráz, játékok stb de ezek ugyan úgy megfizethetőek.


Sok sikert a kutyához :)

2021. júl. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Remélem a részben benti tartást úgy érted, h éjszakára meg viharba vagy a 40 fokban illetve télen beengeded, főleg, ha törpe pomerániait akarsz. Amúgy egy tenyésztőtől oltva, chippelve kapod a kutyát, ja meg féregtelenítve. A veszettségit kell ismételni. Ja meg törzskönyv, plusz egészségügyi szűrések papírjaival!
2021. júl. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez a fajta alsó hangon is fél milliónál kezdődik.

Az oltások darabonként 7-8.000 ft (van, ahol tőbb), ha a tenyésztő rendesen oltatjs, akkor neked az első évben 3, utána évente 2 oltást kell beadatnod.

Havonta kell szívféreg és kullancs ellen védekezned, ez megint kb 6000 ft/hónap.

1-2 havonta vinned kell kutyakozmetikushoz, ami megint kb 10.000 ft/alkalom lesz.


Ha tenyésztőtől veszed, kapsz garanciát az egészségére. Ha nem tenyésztőtől veszed és légcső szűkülete, patellája, szembetegsége, szívbetegsége stb lesz, ami ennél a fajtánál gyakori, jellemzően 200-300.000 ft egy műtét. (Sokszor nem egy műtét szokott kelleni a teljes gyógyuláshoz.)

2021. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Kinézted az egyik legdrágább fajtát, de ha meg tudod fizetni, hajrá. Szaporítótól ne vásárolj, nem éri meg, akkor inkább menhely vagy fajtamentés.

Egyébként a Spitz mentés szerintem korrekt, ideiglenes befogadóknál vannak a védenceik, nem kennellakók, műtéteket elvégeztetnek, ha kell, úgyhogy egy mentettel sem jársz rosszul, ha tőlük lesz kutyád.

[link]

2021. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm, ám nem értem, hogy miért szükséges valakibe azért bele kötni, mert egy fajtát választ.

Az elsőnek : azért nem fog számítani a további összeg, mert drága a kutya? Ez nem igaz. Keményen meg fogok dolgozni érte, szóval igenis számít. Fenntartani tudok egy kutyát a fizetésemből, de nem tudnék minden hónapban 150 ezret kiadni.

Mellesleg, azért választottam ezt, mert nem sok opció van kistestű kutyára. A havanese féle kutyákra nem tudok rá nézni sem sajnos, francia bulldog még nagyobb macera, mint egy pomerániai, egy tacsit pedig nem fogok cipelni a kis lépcsőn. Foxi túl vad, hogy bent legyen, stb.

A részben bent tartást úgy értem, hogy a kutya nem fog megfagyni és éjjel beengedem aludni nyáron is, de van egy kisebb udvar, ahol napközben kint is lehet.

2021. júl. 21. 13:21
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, senki nem kötekedett. Nyáron pedig nappal is be kell engedni a hűvösebb lakásba, mert kint a hőségben hőgutát kap.
2021. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem az első válaszoló válasza így jött le, de semmi gond 🙂
2021. júl. 21. 16:44
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ő sem kötekedett, drága kutyafajta, ez tény, és sokan nem tudják megfizetni, szóval kevés tapasztalat lehet ilyen téren. Én követem a fajtamentést (majdnem onnan lett kutyám), látom, mennyit küzdenek, de van is eredménye. Sajnos, mivel igény van spitzekre, mert kicsi, cuki, de drága, a szapik is ráálltak a fajtára, emiatt pedig bőven van dolga az állatmentőknek sajnos. Szóval ha tenyésztőtől vennél, akkor nyúlj mélyen a zsebedbe, és alaposan járj utána. Esetleg keress célzottan ilyen csoportot facebookon például, de a mentettekkel sem jársz rosszul.
2021. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem kötekedett, de árad belőle a rosszindulat...
2021. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!