Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendszeres kutyatámadás...

Rendszeres kutyatámadás esetén mit tennétek?

Figyelt kérdés

Minden reggel kiviszem sétálni a kutyámat a közeli parkba, de mostanában rendszeresen belefutunk egy bolond öregemberbe, aki póráz nélkül sétáltatja a nyomorult állatát. Hiába próbálok figyelni, időnként az utolsó pillanatban szúrom ki, és 10-15 méterről acsarkodva odarohan hozzánk. Mivel a gazda képtelen kezelni a helyzetet, ezért én üvöltök, mint a fába szorult, így a kutya nem mer hozzáérni az én kutyámhoz. A gazdának már szóltam, hogy legyen kedves pórázt használni, ő megmagyarázta, hogy az én hibám az egész, ő azért nem tudja visszahívni a kutyát, mert én hangoskodom...

Mit lehet tenni azért, hogy a kutya messziről elkerüljön minket? A gazda sajnos nem normális, a környéken rengeteg gazdával keveredett emiatt konfliktusba, fenyegették már feljelentéssel, próbálták lekenyerezni piával, de semmi sem hatott. Nem akarom bántani a kutyáját, mivel nem ő tehet róla hogy a gazdája egy semmirekellő, de a gazdával hiába beszélek, szerinte nem az ő hibája. Persze próbálom őket elkerülni, csak egyrészt a közelben ez az egy normális park van, másrészt annyira kiszámíthatatlanul viszi ki a kutyáit, hogy fogalmam sincs, mikor lesznek épp kint.

Nem szeretném a kutyámra hagyni, hogy rendezze a dolgot, pedig fizikailag valószínűleg lenyomná ( az én kutyám egy masszív bulldog, a másik meg egy kis talajcirkáló). Gondoltam rá, hogy a kutya felé dobok egy tárgyat, lelocsolom, végső esetben felrúgom, de nem tudom, ezek mennyire lennének hatásosak.


2021. júl. 21. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szólni kell a közteresnek vagy a jegyzõnek.
2021. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Egy ilyen kifüstölt agyú kommunizmus-maradékkal sajnos nem is lehet beszélni, mert senkinek nem ad igazat saját magán kívül. Sztem nyugodtan rúgd fel a kis patkányblökit, az a vén f*sz úgyse fog tudni már erre reagálni.
2021. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
43%
Paprikaspray. De már az elsőnél.
2021. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Akárkinek szólsz sem biztos hogy érdekelni fogja a bácsit, és a hosszú ügy ellenére is ugyan ezt fogja csinálni.

Messziről elkerülni a kutya magától akkor fog, ha fél tőletek, de ez azért mégse a legjobb dolog.


Ha a kiabálásod miatt megáll, akkor nem hiszem hogy merne nekiugrani a kutyádnak, vagy neked és ha tényleg kicsi akkor sok kárt sem tudna tenni. Azzal, hogy bántod pedig nem mész semmire. Írásod alapján a kutyádat nem hatja meg a dolog. Ha csak simán tovább mentek és nem kiabálsz mit csinál? Tovább ugat vagy nektek akar ugrani?

Ha a kutyámat nem érdekelné és csak az ugatásig menne el engem sem érdekelne, ha neki ettől jobb akkor tegye.


Esetleg a parkon kívül nincs más hely, ahova mehetnétek? Egy közeli mező/erdő vagy egy "nem normális" park is jobb, mint mindig veszekedni.

2021. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Közterület-felügyelet.
2021. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen bunkók ellen sajnos nem nagyon lehet mit tenni...


Nekem van egy borderem, egy 15 kg-os "nagyon" keverékem és egy 6 kg-os kiskutyám, ha valaki ránkengedi a kutyáját és látom, hogy nem tudna komolyabb károkat tenni az enyémekben, akkor nem töröm magam, hogy ne tudjon odajönni. Általában ilyenkor az idegen kutyusok megszeppennek és összehaverkodnak az enyémekkel.


A kutyák nem ostobák, ha nyakon öntenéd vízzel vagy más "durva" módszert alkalmaznál, igenis megjegyezné és legközelebb meggondolná, hogy kötekszik-e.

2021. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Talajcirkáló... ez tetszik :D Nézd, nagy valószínűséggel a kutya csak hergeli a tiéd, mert az pórázon van tartva. Ellenkező esetben max messziről ugatna. Ha az ugatós kutya valóban nem jelent veszélyt méretileg a tiédre, akkor felesleges ordibálnod. Azzal csak azt éred el, hogy felerősíted az agresszív hangulatot a kutyában. Tudja az, hogy mire számítson, ha komolyra fordul a szitu. Én inkább a gazda miatt aggódnék. Feljelenthet, és mert a tied bull típusú kutya, hátrányból indulnál. Jobb lenne ha más sétautat választanál, vagy más időben mennél arra.
2021. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, nem értem mire gondolsz. Miért indulnánk hátrányból? Ha véletlen összeugranának? Akkor is, ha az enyém pórázon van, és a másik kutya az, aki póráz nélkül rohan oda? Ha jól tudom, közterületen amúgy sem szabad póráz nélkül sétáltani a kutyákat, és büntetést is von maga után ha kiszúrja egy közteres.

2021. júl. 21. 16:31
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

varjunk mar egy kicsit ... miert kell uboltozni? Nem eleg ha hatarozattan viselkedsz a masik kutyaval? Ucoltozni kell minden fele keppen? :))) Nem hinnem.


Valoszinu az otegembernek igaza van es azert nem tudja visszahivni a kutyajat, mert biztos ott hiszteriazol es sikitozol :D


Nekem is van egy ilyen oregember ismerosom es az o kutyaja is allandoan neki akar jonni az enyemnek ... nagyon oreg mar es igy kompenzalja tul magat ... de nekem ezzel semmi bajom, nem szoktam uvoltozni, csak hatarozottan viselkedem es siman raszolok a kutyara, eddigre altalaban az oreg is odaer ... megfogja a kutyajat es mindenki mososlyogva megy tovabb.

2021. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Bocs az elutesekert, de tok vak vagyok ... sokszor melle utok.
2021. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!