Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ideális labrador kutyahá...

Mi az ideális labrador kutyaház ismérve? Mire figyeljünk, mekkora legyen, nyitott ajtós, hőszigetelt legyen?

Figyelt kérdés
3 hét múlva érkezik a kiskutyánk, és szeretném addig beszerezni a kutyaházat. De inkább megvenném már most azt a méretet, melyben nagy korában is el fog férni. A kutyus kan. Minden ötletet szívesen látok. Köszi előre is.
2010. aug. 27. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vennék egy labinak kutyaházat, inkább beengedném az előszobába. Amíg pici vagy a hidegben úgy sincs más választásod, szóval barátkozz meg a gondolattal. Ha jó gazdija akarsz lenni, tegyél ennyi engedményt. Veszel neki egy petbed-et, azon szépen el fog feküdni.
2010. aug. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nagyon jók vannak, csak elég drágák is. Mi nem innen vettünk, de ez alapján döntöttük el a méreteket és csináltattunk.

[link]

Itt van, hogy mekkora méret kell.

Egy labrador 30 kiló körül van nagy korában, így szerintem a 4-5. közötti méreteket kellene kitalálni.

Hőszigetelt legyen mindenképp, abban télen is elvan. A miénk farostból és lambériából van, így nagyon jól van szigetelve. Ezen kívül szerintem fontos, hogy legyen lába is, különben alulról beázik és hamar tönkremegy.

Nem szabad túl nagyra, különben nem tudja jól befűteni. Tehát ne legyen magasabb, mint maga a kutya lesz (marmagasság olyan 55 cm körül van, plusz még a feje), és nem kell, hogy nagyon ki tudjon nyújtózkodni. Különben nagy lesz a ház és fázni fog. Az ajtó se legyen túl nagy, csak éppen hogy be tudjon menni.

Lehet kapni az ajtókra hőszigetelő függönyt, szerintem az is praktikus.

2010. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kutyakosár sem rossz, ha beengedem a kazánházba. CSak akkor az ajtóra kell valami műanyag csapóajtó féle, hogy ki tudjon menni.

De a kutyaház meg olyan saját birodalom :-) Én is szeretem, ha van egy csak az enyém helység. Szóval csillagászati az áruk a házaknak, de akár még le is lehet utánozni, egy kis nikecell stb, és már kész is. A méretek miatt viszont tök hasznos az oldal. Köszönöm

2010. aug. 28. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!