Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Heidi nevet hogyan kell...

A Heidi nevet hogyan kell helyesen kiejteni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 11:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
"Hájdi" ?
2021. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Azt gondolom, német eredetű, így helyesen Hájdi.
2021. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

E-vel, é-vel hallottam már, de á-val még sosem. :D

(Én nem tudom melyik a helyes, ne tessék bántani)

2021. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Én is Hédinek mondanám, de fogalmam sincs hogyan ejtik, ezért kérdem :D
2021. júl. 22. 11:36
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Valahol az e- es az á- kozt van ahigy ejtik
2021. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%

Én Hejdi -nek mondanám; mondjuk ha ez német név pl akko lehet tőlem Hájdi is a pontos.

Olvastam a Heidi című könyvet, Adelheid a lány hivatalos neve, én azt is úgy olvastam, hogy Ádölhejd. :):):)

De igazából i-t ejtettem, csak mindig j lett belőle. Tehát alapvetően Heidi-t ejtek, így, ahogy le van írva; csak az első i-ből j lesz, ahogy kimondom. :):)


De mondjuk én nem értek hozzá, én angolt tanultam; régen úgy volt a középsulinkban, hogy két nyelvet is tanultak, de annak aszondták, az lett az eredménye, hogy egyik nyelvet se tudták rendesen; és akkor ráálltak arra, hogy akkor egy nyelvet tanuljunk, de azt tudjuk jól! És akkor tehát amire én odaértem, szerencsére már csak egy nyelvet kellett tanulni, és arra gyúrtunk rá. :):) Jó is volt, mert imádtam. :):) Nagyon cool -és professzionális volt az angoltanárunk, imádtuk az óráit. :):) Kissé szigorú volt, de nagyon lelkes, meg jó órái voltak; biztos tart mostis, bár lehet, hogy már van gyereke, és mostanság otthon babázik. :):)

2021. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
*Amúgy lehet még, hogy tájszólásonként máshogy ejtik; de mondom, tehát , én nem tanultam németül,hogy melyik betűt, betűkombinációkat hogyan élesztjük fel hanggá. :)
2021. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
27%
*de mondjuk van egy irodalmi, ahogy németül beszélnek; tehát az lehet a leghétköznapibb.
2021. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
hejdi-hájdi között félúton
2021. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
26%
Hédi
2021. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!