Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen száraz kutyatápot...

Milyen száraz kutyatápot válasszak? Nagyon sok fajtát néztem az interneten és itt is olvastam egy csomó kérdés/választ, de egyelőre tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Hamarosan felnőtt kutyatápra kell váltanunk és gondolkozok, hogy melyiket válasszam.

11 kg-os vizslaszerű keverék kutyusról van szó, allergia eddig nem jelentkezett semmire.


Jelenleg Real Nature-t kap. A felnőttre váltásnál arra gondoltam hogy másik tápra váltunk. Elég szimpatikus a zooplus, gondoltam onnan fogjuk majd rendelni.


Néztem a Wolf of wilderness-t, Taste of wild-t, Purizon-t, Brit care premium-ot...de mástól sem zárkozok el. Eddig nem jutottam döntésre.

A Purizon tetszik, de több mint 40% a fehérje tartalma. Ez nem sok már?


Illetve mindegyikhez kell kiegésíztő izületvédő vagy egyéb vitamin, vagy nem feltétlenül?


Köszönöm ha válaszoltok. :)



#Wolf of Wilderness #tasteofwild #britcarepremium
2021. júl. 22. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hány Ft/kg-ba gondolkozol, és abban az árfolyamba a legmagasabb hús tartalmút válasszuk.

A Purizon jó táp, a 40% fehérje tartalom nem baj.

Illetve jó tápokhoz általában nem kell kiegésztítő, ha egészséges a kutya.

De a lazacolaj nem rossz táp kiegészítés.

2021. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologra nagyon figyelj! Teljes értékű tápot válassz, ne kiegészítő állateledelt. Én a bosch-ot tudom ajánlani, zooplus-on is van. Ha gondolod kiegészítheted lazacolajjal, zöldkagyló porral. De nem feltétlenül szükséges, ha teljes értékű állateledelt veszel. Figyelj a magas hústartalomra, és a 0% gabonára. Árban meddig mehetünk el?
2021. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Nagyjából 1500 Ft/kg-ig nézegettem. (Nyilván a nagy kiszereléses árára gondolok.)

2021. júl. 22. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A bosch ára a kereted alatt van. Nagyon jó minőségű. Egy példa: Bosch adult lamb&rice (bárány&rizs) 11.000 ft. 15 kg-os kiszerelésben. De rengeteg fajta van amelyik szimpatikus...
2021. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak kerekítettem a 11.000-re, egyébként most akciós.
2021. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Zooplustól rendelem a Wolf of wildernesst, nálunk bevált. A boltról sem tudok rosszat mondani és a tápról sem, pedig az enyém minden szarra allergiás.
2021. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az összes táp jó, amit ajánlottunk. Lehet rendelni próba adagokat, ha gondolod. Fokozatosan kell átszoktatni őket, először keverni kell.
2021. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
67%
Szuperprémium tápok, nem kell melléjük kiegészítés,csak akkor kell ha állatorvos mondja. De van két táp amit nem ajánlanék: Taste Of The Wild azért mert több helyen írják hogy ólom található benne, meg többször volt termékvisszahívásuk is. A másik amit nem ajánlok az a Brit Care mert jóval több kell belőle mint amennyi rá van írva a csomagolására, és az én kutyámnak zöld hasmenése lett tőle illetve többször savat hányt. (A kutyámnak végül a BARF lett a nyerő)
2021. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb rendelj próbacsomagot, akár többféléből is (íz, márka), ami szimpatikus, a zooplus-t többek között ezért is szeretem, mert ott van ilyenre lehetőség, sok webshopban nincs ilyen, csak nagyobb csomagok.

Aztán ha valamelyik beválik, akkor neked vizslának megéri nagy kiszerelésben venni. Nekem kistestű kutyám van, nagyobb kiszereléssel eddig mindig megjártam, mert idővel elvesztette az aromáját, akármilyen szuperül volt lezárva, és a kutyám úgy már nem ette, úgyhogy én kis kiszerelést veszek, akkor nem megy tönkre idő előtt, bár anyagilag nekem is jobban megérné a nagyobb. :-)

Előttem jókat ajánlottak egyébként, aztán a többi a kutya ízlésén is múlik.

2021. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyám van, szerencsére minden rendben van velük emésztés terén és egyáltalán nem válogatósak.


A felsorolt tápok mindegyikével etettem már, semmi probléma nem volt velük, jelenleg Purizont kapnak, mert ebben a kategóriában ez a legolcsóbb és nagy a hústartalma.


Egyedül a brit care-nél vettem észre annyit, hogy több táp kellett, mint a többiből.


Ha a kutyádnak sincs semmi problémája, kb olyan szintű lesz a választás, hogy Riska vagy Mizo tejet vegyél, tej ízük van, egészséges embernek egyiktől sem lesz emésztési problémája, a csomagolás különbözik csak.

2021. júl. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!