Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjátok meg a kutya...

Hogy oldjátok meg a kutya sétáltatást?

Figyelt kérdés
Reggel hogy oldjátok meg a sétát, mikor keltek? Illetve a kutyus kibírja addig míg hazaértek a munkából? 8 órába dolgozom, így míg hazaérek talán mamám tudná levinni sétálni de ő sincs sokszor otthon, nem tudom kibírná-e amíg hazaérek.

2021. júl. 23. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Kiskutya meg nem igen birja visszatartani, de egy nagy kutya akinek mar kialakult egy rutin az eleteben, az siman kibirja.


Nalunk amugy a reggeli seta a kiadosabb, inkabb koran kelek, de reggel megyunk legalabb 2 orat az erdoben. Munka utan megint 2 ora ... este pedig csak egy egeszsegugyi seta.

2021. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
egy felnőtt kutyának ennyit ki kell birnia. egy átlag városi napi háromszor viszi le sétálni a kutyát, úgyhogy az urbanizált kutyák többsége nem kerül gyakrabban az utcára mint 8 óra. de nyílván már az is segítség lenne a kutyának, ha a mamád esetleg nem sétáltatná csak egy pisire levinné amikor tudja, te meg elvinnéd sétálni amikor hazaérsz.
2021. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Korán reggel egy nagyobb séta...egyébként, ha nincs otthon senki, ajnánlott a rádiót bekapcsolva hagyni beszélgetésen, hogy ne szorongjon és lehet, hogy földdel teli nagyobb tálcát kellene elhelyezni bentre és rászoktatni, hogy nyugodtan vègezze el a dolgàt ott...amikor senki nem volt otthon, mi a fürdőbe, a lefolyóhoz szoktattuk a kutyusainkat és oda mentek pisilni meg kakilni a legtöbbször



8 órát egy élőlény szervezete sem bír ki ürítés nélkül, ezt nem szabad...vesebeteg lesz, bélcsavarodás..stb


Mutastd meg neki jutalom falatokkal, hogy nyugodtan ürítsen egy adott helyre...de nem baj, ha nem oda...csak hogy tudja, nem baj, ha kell neki

2021. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

2-es


Írtó nagy baromságot írtál...


Átlag kutya 3 óránként van lent, napi 4-5x alkalommal


Akinek ez nem fér bele, hogy legyen otthon valaki, aki nem 8-10 órát van távol, aki már 12-13 ra végez, annak nem ajánlatos kutyust tartani...


8 órát egy állat sem bír ki! Bepisilnek meg oda ürîtenek a lakásba és ezért nem szabad bántani őket!

2021. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Én csecsemővel és kisgyerekkel oldottam meg ugyan,de hidd el az sem könnyebb.

Úgy kellett időzítenem,hogy a párom még itthon legyen,a baba pedig még aludjon így nem volt nagy macera elkészülni és leszaladni.

Ameddig készülődött a párom a munkába volt egy fél órám 6:30-7:00 között levinni.

2021. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Mi reggel 7-8 kozott szoktuk levinni, utana pedig 17 ora korul es nagyobb egy oras setara
2021. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

2es teljesen jót írt. Emberek többsége dolgozik. Biztosan nem átlagos, hogy 2-3 óránként leviszik, még egy filmet sem tudsz így megnézni :D 8 órát minden egészséges felnőtt kutya kibír, sőt éjjel is simán végig alszanak 9 órát, sokszor én keltem őket. Lakótelepen a gazdik 90%-a 3x viszi le a kutyát. Munkába indulás előtt le kell vinni pisilni-kakilni.


4 kutya van mögöttem, a legidősebb most 13 éves, előző kutyám 15 évig élt ;)

2021. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Felnőtt kutya kibírja, kölyök nem.
2021. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

A legjobb válaszok lettek leszavazva...3-as válaszolónak tökéletesen igaza van


Nem természetes a vizelet/ürülék visszatartása egyetlen állat esetében sem 8 órán keresztül...oda fog szegény piszkítani, mikor már a szétszakadás határán van a hólyagja szerencsétlennek..ez kb 3-4 óra alatt van így.


Meg kell tanítani egy rutinra, legyen egy alap napirend, jelölj ki neki egy helyet, ahova pisilhet, amíg nem vagytok otthon, ez a minimum



Állatorvos-asszisztens

2021. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyutt megyunk munkaba.

A 8 orat pisikski nelkul kibirna,viszont tonkretebne a butorokat taskaimat,h otthonhagyom… 😂


Nem baj,szerencsere vihetem magammal. En is imadom,ha egesz nap rajtam log.

2021. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!