Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valamit tenni, hogy ne...

Lehet valamit tenni, hogy ne ugasson a kutyám (lépcsőház)?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 hós korában fogadtam örökbe, most 1 éves, azóta itt lakik panelban, itt nőtt fel. Kb két hét alatt hozzászokott, hogy vannak szomszédok, mindenféle hang, és hónapokig nem is volt ezzel semmi baj, de egy pár hete teljesen meghülyült. Mindenre morog, ugat, és nem ilyen kis nyikorgós halk hangja van, hanem nagyon mély, öblös, hangos. Szerencsére ok nélkül nem ugat, csak akkor, ha fél. Ha a lépcsőházban ajtó csukódik, beszélget/sétál valaki, vagy az utcán nagyon hangos valaki, akkor megőrül. Annyira fél hogy áll a szőr a hátán, halálra van rémülve, odajön hozzám és beleül az ölembe, pedig 20 kilós bull. Mamámnak van kertes háza, néha elvisszük oda (és amíg én suliban vagyok addig ő ott van, pont emiatt, mert itthon őrjöng és ha nincs itt vele valaki hogy csitítsa akkor zeng a ház). Amikor ott van (vagy utcán, vagy kutyasuliban, bárhol máshol) akkor nem ugat, más kutyákra sem, szóval különben nem ugatós, csak félelemből. Most is itt van este tíz óra, és előbb random leugrott az ágyról és elkezdett üvölteni a kanapéra, mert egy párna nem úgy állt ahogy szokott és megijedt tőle. Szerintem a töke ki van velünk mindenkinek a házban, nagyon zavaró lehet. Egyedül az vígasztal hogy más kutyák is szoktak ugatni. Ha kertes házban laknánk akkor nem érdekelne (bár mondom ott valamiért nem ugat), de ebben az épületben papírvékonyak a falak, ha állsz a lakásodban és beszélgetsz azt teljesen tisztán kihallani a lépcsőházba, szóval szerintem nagyon zavaró lehet. Van valami tippetek, hogy mit lehetne csinálni?

2021. júl. 23. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Kutyasuliban kellene megkérdezned, ott csak értenek hozzá. Nem érte valami trauma mostanában?
2021. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, vele vagyok minden nap a nyáriszünet miatt. A kutyasuliban ahova járunk több oktató van, és az aki a mi csoportunkat oktatja nem a legképzettebb. Úgy látni rajta hogy tudja hogy kell bánni egy kutyával, de egyszer amikor kisebb volt a kutyám és annyira húzott hogy fulladozott, megkérdeztem hogy mit tudok csinálni mert már mindent megpróbáltam és annyit mondott hogy rántsak egyet rajta, mintha nem próbáltam volna azelőtt. Most felraktak minket haladó csoportba, ott más oktató van, úgyhogy megpróbálok tőle érdeklődni.
2021. júl. 23. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Talán nem kéne lakásban tartani kutyát. Ha szeretethiányod van ölelj meg egy fát
2021. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mit pitunk is ilyen. Ez alemozgatas hianya. Mindenre azert rohan. Lenyeg,h mozoghasson. A zajok csak urugy. Bicajozz vele rendszeresen!!! (Autok jarmuvek ne legyenek a kozelben!! Meglegyen a biztonsaga.


Az ugatas az dominancia,uralkodas. A mien is imadja terror alatt tartani a kornyezetet.


Birkozz vele jatssz vele tobbet,a chttatason kivul. Igenyli a foglalkozasokat!!!!!


A mienk minden parancsot azonnal megcsinal. Kutyaiskolara nem szorul.


A bullok tarsak. Nem kerti diszek. A gazda kozeleben szeretnek logni egesz nap. Az arisztokracia tartott bulldogokat meg amstaffokat.

2021. júl. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lepcsohaz: eloszor a mienk is ugatott mindenre. Aztan mindig mondjuk neki,h csendet akarunk,ne ugasson senkire es semmire. Jutfalat legyen nalad(komoly draga hus picire kockazva) A lepcsohazat osszad szakaszokra. Minden szakasz utan adj falatot ,ha csendbe vegighaladt rajta. Ha meg ugatott,azonnal mondd,h ne kiabalj. Es afalat azutan a szakasz utan elmarad.


Nagyon szepen teljesit falatra a mienk is.

Pl 5 szakaszra osztod a lepcsohazat,akkor mindig 10 kockaval indulj el. 5 lefele menetre,5 visszafele jovetre. Ez minden alkalommal igy legyen.


Esetleg belekombinalhstod a klikkert is. Azzal tobb jutalmat oszthatsz es a helyes pillanatban kapja .


A sorrendisegi szabalyokat tanulmanyozd alaposan es veresen komolyan tarsd be,attol megerti a kutya,h te vagy a fonok(azaz minden szituban te vagy a kockazatvallalo fel!!! Neki nem kell foglalkoznia a helyzet megoldasaval es automatikusan nyugodt kutyad lesz!!!!!!)

2021. júl. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ő biztos hogy nem lemozgatás hiánya miatt ugat, írtam is hogy nem random nekiáll unalomból ugatni, kizárólag félelemből és csak itt a lakásban. Nagyon sokat foglalkozok vele, egész nap itthon vagyok, 2 méteres körzetemben van 0-24-ben. Tudom hogy nem kerti díszek, nincs is kertünk tehát ezt nem igazán értem :D Nem a lépcsőházban ugat, hanem bent a lakásban. Amíg jövünk fel/megyünk le addig nincs egy hang se, akkor se ha találkozunk valakivel.
2021. júl. 24. 08:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugtatgassátok, hanem határozottan szóljatok rá vagy tereljétek el a figyelmét. Az sem jó, hogy mindenhova követ, azt hiszi, hogy védelemre szorulsz és folyamatos stresszben van, hogy neki kell téged megvédenie. Első körben ne engedd, hogy a wc-re is utánad menjen vagy ha bármi kis dologért felálsz, ne kövessen, parancsold vissza a helyére. Ez az első lépcsőfok afelé, hogy tudatosítsd benne, hogy nem szorulsz a védelmére és a lakásban nyugodtan kell maradnia, mert az egy biztonságos hely, a parkban majd tombolhat, játszhat.
2021. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. júl. 24. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!