Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvény van-e arra, hogy...

Törvény van-e arra, hogy közterületen kötelező a szájkosár?

Figyelt kérdés
8 hónapos német juhász kutyámat esténként sétáltatom. Stabil nyakörv, póráz. Nem ugat időnként még húz. Van amikor rám szólnak, hogy hol a szájkosár?

2021. júl. 23. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszaordítanám, hogy "Magán sincsen!".
2021. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a szájkosár.
2021. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen törvény. Kedvesen kérdezd meg, hogy miért kellene. Nem lesz válasz! Hacsak nem tömegközlekedési járművön utaztok..
2021. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nincs ilyen torveny…. Nekem is nagy eros orzovedom van.
2021. júl. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Tomegkozlekedesi eszkozokon kotelezo es szerintem tomegrendezvenyen erosen ajanlott, de a sima hetkoznapokban csak a harapos kutyara kell.
2021. júl. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Csak veszélyesnek nyilvánított egyedeknek kötelező a szájkosár közterületen, ezt állatorvos állapítja meg. Ezen kívül a gazdi döntése, de nem kötelező. Amikor a kutyámat tanítottam, hogy ne zabáljon fel az utcán semmit a földről, akkor tettem rá szájkosarat, hogy ne férjen hozzá a csábító falatokhoz, mivel korábban kóbor kutya volt, de nálunk meg dobálnak szét akár szöges, mérgezett kajadarabokat is.

Tömegközlekedésen a segítőkutyáknak nem kötelező, szóval a vakvezető kutya miatt nem háboroghatsz, ha nincs rajta szájkosár.

A póráz kötelező közterületen, az engem is zavar, hogy nem tartatják be, akiknek a dolga lenne.

2021. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Beszarok, milyen emberek vannak, mindig nagytestű kutyám volt, sose szólt be senki rájuk, max. hogy milyen szépek. Rohadtul unatkozhat az, aki egy pórázon békésen sétáló kutya gazdáját kezdi el csesztetni, hogy rakjon rá szájkosarat.
2021. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos több ilyen eset történt. Volt, hogy reagáltam rá, de jobb szó nélkül hagyni, mert volt, hogy agresszivak lettek. Megjegyzem soha nem kisgyerekkel sétálókról volt szó. Szinte minden esetben férfiak sérelmezték a szájkosár hiányát. Én középkorú nő vagyok , nem egy kistermetű. A kutyán biztonságos nyakörv és póráz van. Soha nem ugat senkire, nem vagyunk senki útjában, van, hogy elindulna feléjük, de ha rászólok szót fogad. Érdeklődő még, hiszen csak 8 hónapos. Szóval én sem értek néhány embert.
2021. júl. 24. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Nyomtasd ki és nyomd az orra alá, aki pattog. Talán lenyugszik, mire végig olvassa.

2021. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. júl. 24. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!