Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédunk kutyája folyamat...

A szomszédunk kutyája folyamatosan ugat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már lassan 5 éve meg van, németjuhász kutyáról van szó. A kenel az ablakunk alatt van de mielőtt megépítette volne mi szóltunk neki hogy ne hisz már 16 éve szomszédok vagyunk így gondoltuk, hogy a szép szó használ de nem. Pár hónapos korában elütötték és a lába csavarozva van akkor 0-24ben egy kis ketrecben volt és vonyított. Aztán bekerült a kenelbe és onnan max naponta 2 percre engedik ki míg kitakarítják a helyét. Vannak hangfelvételek, több kepem és videóm is ahogy a kutya ugat vagy ahogy a gazdája bántja. Fordultunk már a kozjegyzőhöz írásos levélben korábban, de őt lefizették konkrétan és azt mondták hogy azért van ekkora helyen és nincs kiengedve mert ugye csavarozva van a lába, de azokat már rég kivették. Építettünk egy 3 méteres falat hogy hátha felfogja de semmi. Elhordanak minket mindennek és mindenki előtt megalaznak minket. A fal most lett kész és a mai napon bömböltetik a kocsiban a zenét. Még tanulok szüleim dolgoznak. Szinte utalok itthon lenni mert mindig ugat a kutya és elvileg minket de nem igaz mert csak akkor ugat mikor kint vannak. Nem bírjuk már segítsetek nekem kérlek. Mit tegyek?

2021. júl. 25. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én feljelenteném. Van bizonyíték.
2021. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsétek fel.
2021. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal mennék a rendőrségre és állatkínzásnak jelenteném be főleg hogy bántja

Hogy a jó isten vegye el az életet az ilyen embereknek!!!

2021. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jegyzőnek is van felettese, hozzá fordulnék.
2021. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, még fennáll a probléma, úgyhogy hozzászólnék én is, mert eléggé tájékozott vagyok a témában.


- El lehet indulni állatkínzás vonalon is, tudniillik egy nagytestű kutyát tilos 20 négyzetméter alatti területen tartósan zárva tartani. Önmagában vitatható, hogy mit jelent a tartósan, de jelen esetben ez nyilvánvalóan megáll. A probléma, hogy az állatvédelmi hatóság a települési jegyző, ha az kilőve, akkor állatvédelmi szervezeteknek is lehet esetleg szólni, bár ők is a jegyzőhöz fordulnak utána.

- Másik lehetőség a birtokvédelmi oldal. A szomszédnak tilos olyan tevékenységet folytatnia, amellyel környezetét tartósan és szükségtelenül zavarja. A sok kutyaugatás ennek tipikus példája, de ha jól értem, itt például még zenélés is van. Az egyik lehetőség a jegyzőnél birtokvédelmi eljárás kezdeményezése, ami nem csak annyi, hogy "írunk neki", hanem egy egy ilyen eljárásra irányuló kérelmet kell beadni, pár ezer forint illeték megfizetése mellett, ekkor egy szabályos eljárást kell lefolytatnia a hivatalnak, mindent dokumentálva, és elutasító vagy helyt adó döntést hozni. Az elmarasztalt fél bíróságon fellebbezheti meg a határozatot. Az utolsó válaszoló javaslata ("a jegyző feletteséhez fordulna"), azaz a kormányhivatalnál panasztételnek akkor van jogalapja, ha - megalapozott gyanúval és/vagy bizonyíthatóan - szabálytalanul folytatta le a jegyző az eljárást.

- Egy éven túli zavarás esetén lehetőség van közvetlenül bírósághoz is fordulni. Ehhez nyilván már egy ügyvéd segítsége is szükséges.


Bármelyik esetben természetesen bizonyítékokat (pl. videofelvételek) kell készíteni.


A jogi eljárás gyakran hosszadalmas, és van, hogy nem vezet eredményre (hülye jegyzők/bírók szerint rendben van az olyan eset, amit felvázoltál.) Vannak természetesen jogellenes megoldások is ("elbeszélgetni" a szomszéddal, "megetetni" a kutyát), vérmérséklettől és a szomszéddal való viszonytól függően. Ha másokat is zavar, közösen is fel lehet lépni. Ha a jogszerű utat akarjátok járni, javaslom, olvassatok utána a fenti lehetőségeknek, illetve beszéljetek egy erre szakosodott ügyvéddel, aki meg tudja ítélni, hogy milyen kilátással kecsegtet egy jogi eljárás a konkrét helyzetben.

2021. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!