Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Ha vízparton vagyunk és mi emberek bemennénk a vízbe teljesen elveszti a fejét. Ugat megállás nélkül, elviselhetetlenül, rohan fel-alá a víz mentén, toporzékol. A vizet nem szereti, be nem jön. Volt hogy bele tettük de egyből kiúszott. Olyan, mintha féltene minket. Zavar minket is meg másokat is. Eddig kb 4-szer vittuk de többet nem. Nem lehet leállítani. Amint kijövünk viszont megnyugszik. Látott már más kutyákat is úszni, illetve nem csak minket (gazdi) ugat, hanem MINDENKIT, hogy jöjjön ki.. látszik, hogy legszívesebben kihúzná az embereket de ugye utálja a vizet és nem megy bele.


Ezt lehet, csak mi gondoljuk így de nem tudok más magyarázatot. Aki tapasztalt ilyet vagy jobban ért a kutyákhoz tud segíteni ez miért lehet?



2021. júl. 25. 23:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Valószínüleg amint írtad, félt titeket. Valamiért fél a víztől és ezért félt mindenki mást is aki belemegy. Kutya témában eléggé laikus vagyok, de szerintem ez nyilvánvaló.
2021. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Te is tudod a választ, le is írtad. Félt mindenkit a víztől, ki akar menteni. Ösztön.
2021. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek mellett nyilván egy frusztráció is neki, hogy eltűntök, elmentek messzebb, ahova nem tud követni titeket.

Nyilván egyszerűbb nem vinni ilyenkor a kutyát, de ha nem akarod mindig otthon hagyni, tanítsd meg helyben maradni normálisan és tedd feladatba, amíg úsztok.

2021. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem visszük többet. Egyszerűen elveszti a fejét, nem hallgat ránk mert túlságosan izgul. Nem érdekli, hogy mit mondunk neki akkor és ott. Nem képes ránk figyelni. Nem tudom mitől alakulhatott ez ki nála. Más kutyák úgy élvezik a vizet meg az úszást.
2021. júl. 26. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Normál esetben amíg Ti nem mentek bele a vízbe, már akkor is ugatja az embereket? Vagy csak onnantól hogy mindketten bementek és kint hagyjátok egyedül? Mert erre simán megoldás lenne, ha egyszerre csak az egyikőtök menne be úszni, amikor kutyával vagytok. Illetve nem tudom mennyi idős, de lehetne tréningezni a vízhez szoktatást szép fokozatosan...
2021. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!