Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyám mellé egy...

12 éves kutyám mellé egy kölyök jó döntés?És második kutyának való örző-védő kutya?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves beaglem akki mellé szeretnék egy kölyök kutyát. Fajtát még nem tudom de az jó lenne ha házőrző lenne de nem tudom hogy van e olyan aki nem annyira makacs.
2021. júl. 26. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Olyan fajta nincs,hogy házörző fajta.

Bioriasztónak esetleg az őrkutyákat tudod a házhoz vinni,ha van elég nagy kerted.A többi fajta sokkal gazda igényesebb,nem jó nekik ha csak kiteszed a kertbe és ugasson,ha jön valaki.


12 éves Beagle még halálán azért nincs,14-15 évet megélnek,ha jól vannak tartva.(bár gondolom ugyan ilyen 'házörző,szóval ebben nem lennék biztos..)

Kölyköt nem vinnék mellé.Egy kölyök pörög,ugrál,játszana sokat.Te úgysem mennél ki vele annyit játszani,hogy ne a Beagle nyakán lógjon,aki már egy idős rigolyás papakutya.Neki ez nem fog kelleni.

Oda fog kapkodni,rámorog,ráugat majd folyton a kicsire,hogy maradjon nyugton.


Én még eltölteném azt a kis időt a meglévővel amennyije még van,és ha a gyász is elillant az öreg kutya távozásával akkor vennék másikat.

Addig inkább próbálj meg mindent megadni a mostaninak.Foglalkozás,finom falatok,kényelmes fekhely,csont és porc erősítők/szív és érrendszer támogató készítmények az ő korában, ami csak bele fér.

2021. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Az őv fajta és a házőrző kutya nem ugyan az. Pontosan mit szeretnél?
2021. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy jó döntés-e. Nekem 11 éves a munkavonalas németjuhászom és idén vettünk egy munkavonalas kiskutyát mellé. Ő eljátszik vele (amúgy is baromi mozgékony még öregen is), tanítgatja és nem teher neki a kiskutya. De ő hozzá van szokva a rendszeres strapához, mert rengeteg kutyás barátunk van és amikor jönnek, jönnek a kutyák is.


A saját kutyádat neked kell ismerned, hogy megviselné-e.


Házat meg a mai modern korban nem a kutya őriz. A miénk is volt őrző-védőzni, a kicsivel is megyünk, de ez inkább hobbi és elfoglaltság a kutyáknak.


A házat a távfelügyelet őrzi, plusz a kamerák és a riasztó.

2021. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az idős beagle mellé nem kéne egy kölyök. A beagle féltékeny lehet az új kutyára.

Pontosan milyen fajtát értessz ,,őrző-védő" kutya alatt?

2021. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!