Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha ugat a kutyám...

Mit tegyek ha ugat a kutyám amikor otthon hagyom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kutyusom, aki ha otthon hagyom megállás nélkül ugat. Eddig nem volt ezzel baj, hiszen online oktatás volt, otthon voltam, max 1 órára hagytam egyedül, akkor is kegyetlenül ugatott megállás nélkül(!). Most szeptembertől jelenléti oktatás lesz újra, így 8-9 órát lenne egyedül. (Vagyis a másik kutyusommal együtt, ő nem ugat soha.)

Tehát, tanácsokat illetve módszereket, hogy leszokjon az ugatásról, és megszokja azt, hogy ha nem vagyok otthon, ne adja el a lakást?

Előre is köszönöm!

(Kioktatást nem kérek, próbáltam már, hogy “otthon hagyom” pár órára, majd abbahagyja az ugatást, aha ja. 2 órát ültem a lépcsőházba nem unta meg az ugatást :) )



2021. júl. 26. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén? Nekem is egyszer csak elkezdte ezt,nem segített semmi.

Javasoltak trénert,kidobtam 2-re is a pénzt.

Javasoltak fokozott otthon hagyásokat,nem segített.

Javasoltak rádiót és tv bekapcsolva hagyást,nem segített.


Becsuktam ajtót,ablakot és imádkoztam hogy a mellettem lévő szomszéd ne kopogjon át 50.alkalommal is,hogy egész nap hallotta ugatni a kutyát.


Beszereztem egy ugatás gátló nyakörvet,először csak sípolást használtam,aztán rezgőt.

Egyszer sem kellett az elektromos részt használni,mindig rezgőn rajta hagyom,ha haza jövök leveszem.

2021. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szeparációs szorongás. Én kis korában 2 hetet otthon tudtam vele lenni. Először ki ültem a lépcsőházba, ha ugatott, nyüszített, akkor bementem a lakásba és lecsesztem. Kimentem megint. 10mpre. Amikor végre csend volt bementem juti falat plusz nagy dicséret. Egy idő után növeltem az időtartamot. Meg a másik, h fizikailag, agyilag fárasszad le!!
2021. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Komolyan ajánlom a figyelmedbe, - tehát felejtsd el a bántó szándékot, - hogy van olyan rádiófrekvenciás kütyü, amely internetről is megrendelhető, nem egy ökör árába kerül és azt tudja, hogy amikor ugat a kutya, akkor olyan frekvencián küld ki impulzusokat, amelyiktől megfájdul a kutya feje. Ez a vétlen kutyádnak ugyan felesleges büntetés, de a renitens kutya megtanulja idővel, hogy amennyiben nem ugat, akkor nem fáj a feje - és így szokik le az ugatásról.
2021. júl. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

"Mit tegyek ha ugat a kutyám amikor otthon hagyom?"


Menjel gyorsabban ... ha eleg messze vagy mar ... ott mar biztos nem hallatszik :)))

2021. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
2es vagyok. Melós dolog, amit írtam, de hidd el megtanulja minden rezgő, rázó, frekvenciás kütyü nélkül is. Ezek olyan embereknek valók, akiknek nem volt elég idejük megtanítani a kutyát, h ne legyen ugatás, nyüszítés. És nem bántó jelleggel írtam!! Neked van időd, tanítsad! Plusz ne várj egyből eredményt, a kutyának idő kell, h összekapcsolja a dolgokat. Mennyi idős a kutyus? :)
2021. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen egyet értek a 2-es válaszolóval. Legjobb ha tőled tanulja meg, és még PLUSZBAN azt is meg tudja tanulni, hogy ki a falkavezér! Kutyának fontos, hogy legyen falkavezér akkor is ha csak ketten vagytok, és akkor is ha több kutyával, hogy te vagy a főnök!
2021. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
2es vagyok meg 5ös. Amit a 6os írt, a falkavezer.. Igen fontos nagyon!!!
2021. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Egy-egy átvonyított nap után invitáld át a lakásodba a feletted, vagy alattad lakót és hagyd magára a kutyával. Szerintem kellően kreatív lesz majd.
2021. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Nekünk fogadott tacsink van és ő is szorong az egyedülléttől...mindent lehúzott idegességében szegénykém.


Mi bekapcsolva hagyjuk a rádiót beszélgető műsoron és a fekhelyére oda teszünk egy használt pólót vagy bármit, amin a gazdi szaga rajta van.


Azóta nincs probléma!

2021. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!