Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak komoly és hozzáértő...

Csak komoly és hozzáértő válaszokat várok! Ti hogy oldanátok meg emellett a kutya tartást??

Figyelt kérdés

Már kb 10 éve van egy kutyuskám, de én anyagiak miatt muszáj volt Pestre költözzek, aztán ő azóta ott van az egyik nagyszülőmmel. Ez volt lassan 3 éve. Azt tudni kell rólam hogy én nagyon szeretem az állatokat és a kutyákat, ő nekem olyan mintha testvérem lenne. A másik felem. És én azóta hogy eljöttem onnan, rajta kattogok. Egy olyan nap nem telt el, hogy ne forgott volna le az a fejemben hogy otthagytam és ő ezt nem tudja mire vélni..

Az én dolgaim jelenleg úgy alakultak hogy pesttől nem messze dolgozom, egy hónapban átlagosan két hetet. Sajnos onnan nem tudok utazgatni, reggel kezdek, késő este végzek, aludni alig van időm.

Azon agyaltam, hogy vigyem fel magamhoz a kutyát, mert a pesti lakásomban nem tarthatom, de tegyük fel ha tudnám oda vinni, akkor nem tudnék azalatt a két hét alatt gondoskodni róla. Most ezt hogyan oldhatom meg? Sajnos nincs olyan ismerősöm aki erre ráérne, akire rá tudnám bízni ennyi ideig. De egyszerűen már gyötör a gondolat, hogy lent van és nem nálam. Ti erre mit ajánlanátok? Sírás kerülget..:((



2021. júl. 27. 01:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó helyen van most én nem vinném a helyedben, mert a kutyának nem olyan jó az ilyen hirtelen környezetváltozás. Vagy ott nem maradhat ahol most van? Mert ha nem és végképp nincs más lehetőség akkor fel kellene vinned, viszont ha jól érzi magát most a nagyszülődnél és csak azért vinnéd mert hiányozna akkor én hagynám hogy nála maradjon.
2021. júl. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy. Se helyed, se időd nincs a kutyára. 13 éves kutya már elég idős, nagyon nem kellene stresszelni.
2021. júl. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem kéne ezzel kapcsolatosan idegeskedned. A kutyaszeretetedet teljesen megértem. Viszont, ha valóban szereted, akkor hagyd öt békében. Neked sem idöd, sem helyed nincsen kutyát tartani.
2021. júl. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
A havi fennmaradó két hétben látogasd a kutyát ( meg a nagyszülőt)
2021. júl. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Harom evig kibirtad nelkule ... miert akarod megolni ?
2021. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

3 év alatt bőven bele törődött abba,hogy hol maradt és kikkel.És szerintem jó helyen lehet.

Ne piszkáld,hagyd ott.Se időd rá,se lehetőséged a tisztes tartására.

Nem is hiszem,hogy olyan élethez van szokva amilyet biztosítani tudnál neki.

Gondolom most van kertje,van saját megszokott otthona.Ezerszer rosszabb ha egy idős kutyát kiemelsz onnan és egy másik környezetbe tuszkolsz a lelkiismeret furdalásod miatt.

Neki minimum sétálni meg kellene tanulnia,hozzá szokni hogy 2 hetente változik a helye vagy épp ott is ott hagyod..


De nem értem milyen hozzáértő válaszokat vársz.Te magad is leírtad a lényeget,hogy semmi lehetőséged sehová elvinni a kutyát ahol jó helye lenne.

Van még max 1-2 éve,had élje le nyugodtan.

2021. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Inkább a maradék 2 hétben látogasd, kényeztesd jutifalikkal, sétákkal, sok sok törődéssel.

Én is ezt csinálom a családi kutyákkal, hidd el, hogy sokkal jobb neki, hogy egész nap van vele valaki meg te időnként odamész és olyankor 100%-ban rá figyelsz, vele foglalkozol.

2021. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez a munkarend nem optimalis allattartasra.
2021. júl. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :(

Csak attól is félek, hogy bántva van vagy hasonlók.. mert az ”öreg”(😅) nem a türelméről ismert..

Meg már nem egyszer szóltam rá, hogy ne etesse túl, mert szegény már akkora, mint egy hordó.. Nyilván idő előrehaladtával kevesebbet mozognak és híznak, de ő meg eteti ha kell ha nem minden hülyeséggel. :/

2021. júl. 27. 13:49
 10/12 A kérdező kommentje:
És ezek miatt kattogok rengeteget..
2021. júl. 27. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!