Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha a kutyám...

Mit tehetek, ha a kutyám nagyon fél más kutyáktól?

Figyelt kérdés
Tacskó keverék, bak és 4 éves. Kutyafuttatóba járunk reggel és este, régebb csak egyszer mentünk este és egyszer megtámadta egy labrador, de azért mert provokálta, ami szokása. Azóta a labrador kutya gazdájával és még pár gazdival reggel, illetve este találkozunk és együtt megyünk futtatóba, hogy az enyém szokja a labradort. Egyszer még megcsípte a labradort ami ráugrott megint és megharapdálta, de szerencsére megúsztuk kisebb sérülésekkel. Ha látja, hogy más kutyák játszanak és morrognak akkor ő azt verekedésnek fogja fel, és ezért vonyít meg ugat és sír. Mostmár azért alább hagyott ezekkel, a labrador kutya mellett is elmegy és nem fél tőle annyira, de azért még rajtuk tartsuk a szemünket, mert ha az enyém megcsípi akkor baj lesz megint. Szóval szerintetek mit kéne tennem, hogy még jobban megszokja a labradort? Hogy lehet neki megtanítani, hogy a játék az nem verekedés?

2021. júl. 27. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Bak. A kecske, bak. A kutya kan.

Remélem segítettem

2021. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyákkal kellene barátkoztatni, akik nem ugranak neki egy ötöd akkora ebecskének, ha az megcsípi őket.

Sok ilyen van ám, aki arrébbáll, morog egyet vagy a levegőben a másik kutya felé csattantja a fogait, de nem ér hozzá, nem teperi le. (nekem 3-ból 3 ilyen....)

Akkor a talán a kutyád megtanulna a fajtársaival kommunikálni és ragadna rá egy kis jómodor is és máshogy fejezné ki a nem tetszését + eltűnne a félelme.

2021. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A többi kutyával jól kijön és nem ugranak neki, csak az egyik észrevette hogy fél az enyém tőle és kihasználja. A labrador meg csak akkor ugrik ha provokálják és sajnos az én kutyámnak ez szokása, de a futtatóba mindig jönnek új kutyák akiktől ugyan úgy fél, tegnap például egy nálam kisebb pincér kergette meg:(
2021. júl. 27. 16:18
 4/9 A kérdező kommentje:
pincsi*
2021. júl. 27. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A labrador ivaros kan a társaságban? Esetleg fiatalabb is?


Ivartalanítás sokat segítene a dolgon.


Az én bichonom kb másfél éves kora óta nem toleralja az ivaros kanokat, morog, odakap, leszorítja őket a földre, hogy éreztesse ki a főnök. Beletelt egy kis időbe mire rajöttem hogy közömbösítsem. A legjobb amire számítani lehet ha elmennek egymás mellett, ignorálják egymást. De pl ha nagy kutya jön inkább megyek, mert sose lehet tudni.


100%ig oda kell figyelni. Ismerni a kutyád testbeszédét. Én egyből látom a fej tartásán, hogy csak nézi, vagy kiszurta magának megnevelni. Akkor előre szólok, behívom és el se kezdődik.

2021. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen a labrador ivaros, de találkozott már ivaros kutyákkal és semmi sem történt. Én is ismerem a kutyám testbeszédét és látom a nézés előre hogy baj lesz vagy ugatni akar.
2021. júl. 27. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Én biztos nem hagynám, hogy így viselkedjenek a kutyáimmal. A labira jobban ráférne a nevelés, mint a tiédre, ha pedig kergetik a kutyádat, kérd meg a kedves gazdit, hogy szóljon rá a blökijére. Végső esetben avatkozz közbe te, de véletlenül sem úgy, hogy felkapod a tiédet, hanem inkább a másikat terelgesd arrébb.

2021. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a labival ilyen egyszerűen kerüljétek el egymást. A kutyák sem jönnek ki akármelyik másik kutyával ahogy az emberek se birnak akárkit. Minek erőlteted?


Hagyd a labit a francba.

2021. júl. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni a haverkodást olyan kutyával, amelyikkel nem bírják egymást, te sem kedvelsz mindenkit, a kutyák sem.
2021. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!