Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy tisztelj...

Hogyan érjem el, hogy tiszteljen és máshogy szeressen?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos keverék kan kutya. 2 problémám van vele.

1. Harapással mutatja ki az örömét, szeretét. Normálisan simogatni lényegében etetés előtt lehet, meg amikor fáradt. Azon kívül szinte folyton harapdál. Fogzik is, nem harap erősen, de tud vérző sebet okozni. Levegőnek nézem ilyenkor, várom, hogy lenyugodjon és csak ezután foglalkozom vele. Ez viszonylag beválik, de más családtagoknál is ezt csinálja és lehetetlen minden egyes alkalommal kivitelezni, hogy nyugodjon le, mert a "szeretgetési roham" napközben többször rájön. Próbáltam utána olvasni, de ott azt írták, hogy ilyen személyiség, nem fog változni. Nagyon szeretném, ha ez nem lenne igaz. Fáj, muszáj rászólnom, de nem használ. És itt jön képbe a második probléma.

2. Nem fogad szót, a tiltást bizonyos esetekben játéknak veszi (főként az 1.probléma esetében) , illetve vissza ugat(ez mérséklődött), néha pofákat vág, "vicsorog", morgás nélkül.

Próbáltam kizökkenteni, megragadni a grabancát, bevallom őszintén pofonokat is kapott már. Egyértelműen nem tisztel, hiába csinálok bármit. Foglalkozva van vele, sorrendiségi szabályok betartva, le is tudom nyomni, igaz, eleinte van némi harapdálás, de szépen megadja magát, parancsra eszik, kaját el tudom venni tőle, mentális fárasztásnál, tanulásnál nagyon szépen teljesít és fegyelmezett. Kutyasuli felejtős, mert egyelőre kiskutya szindrómás. Mit tehetnék?


2021. júl. 27. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Fiatal meg nagyon, ne varj tole tul sokat ... kolyok!


Persze foglalkozni kell vele, nevelgetni ... de most meg kicsi, ezen a kalvarian minden kutyas vegigmegy :) Irany egy kutyaovi, utana egy suli ... es maris perfekt kutyad lesz.

2021. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

A leiras alapjan a sorrendisegi szabalyokat nem ertetted meg teljesen. A kutya egyertelmuen annak a jeleit mutstja.


Minden helyzetben atvallalod a kockazatot??? Amikor enni adsz,a te etkezesed utan adod es az o etelebe is beleeszel elotte???


Mert,ha csak leteszed a kajat es parancsra megeszi,azt kommunikalod,h o az elso aki eszik belole es o vallalja a mergezes kockazatat.

2021. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van hasonló korú,igaz ő lány,én egyszer játszottam vele olyan kutya "bunyót" persze úgy hogy ne fájjon neki csak simán feldöntöttem lefogtam egy picit a lábát elöl s hátul ,egy idő után megadtam magát:hátára borult felemelte a lábait,és azóta már nem "támad" ENGEM,és mivel meg van tanítva neki a tiltás ha én mondom hallgat is rám,de ez nem minden kutyánál működik,fajtafüggő,és mivel mondtad hogy kan ezért ő egy fokkal erősebb is és lehet nem is hatna rá,szóval ez nem tanács,csak saját tapasztalat(3 kutyánk volt abból ő az első akinél ez hatott)a másik kettő folytatta.remélem hasznos lesz és ötletet merítesz belőle,nem ajánlom hogy lemásold,de sok sikert.
2021. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok. A masik,hogy nagyon dominans kutyat valasztottal,boritekolhato az elete vegeig tarto kuzdes a fonoki posztert.


Ha sarkon befordulsz ,elotte hatraparancsolod a kutyad es benezel,h jon-e vki es utana hivod a kutyat…? Ez is egy ilyen szitu..


Ha zebran kelsz at: az auto elott nemed kell haladnod es a testeddel az auto es kutya koze allnod.

2021. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon köszönöm, remélem tényleg kinövi. 🙂

#3 Én is próbálkoztam már ezzel, sajnos nem sok sikert értem el. De köszi a válaszod. 🙂

#2-4 Egy szóval sem írtam, hogy minden simán megy, de próbálkozom. Hogy uralok-e minden szitut? Nem, mivel nem válik be, hiába tartom be, és a tiszteletet, szófogadást el lehet érni anélkül is, hogy teljes mértékben leszabályozod a kutyát. Kajla is, nekem sincs mindig türelmem hozzá, valószínűleg tényleg én reagálom túl. Neki még minden játék, a pofonvágást is játékra hívásnak veszi. Kinti kutya, nem látja amikor eszek, de direkt eszek előtte, illetve a kajájába is "beleeszek", gond nélkül. Attól, hogy erről nem írok kisregényt, még megteszem. Tudom, hogy domináns, ezzel nem mondtál újat, de egy domináns kutya is lehet engedelmes. Az előző kutyám is domináns volt, ő volt a főnök, ivaros kan volt, és akkor még azt sem tudtam mi a sorrendiségi. Mégis szófogadó volt és szinte teljes összhangban voltunk élete végéig. Hiányzik és ezért is nehéz nekem a kölyökkel. Minden kutya más, mindegyik külön egyéniség, illetve más-más a "szitu". Falu, örjöngő kutyákkal, kb 0 gyalogos forgalommal, zebra nélkül, földesúti sétával. Próbálom szoktatni dolgokhoz, de értelemszerűen elsősorban olyan dolgokra tanítom, amivel találkozni is fog élete során. A sorrendiségi szabályok nélkül is ezt teszi az ember a kutyával.

2021. júl. 27. 21:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4 és fél hónapos. Tipikus kölyökkori viselkedésű. Plusz rájön a fogzás.

" de más családtagoknál is ezt csinálja "

Kölyök módon próbál játszani. Kitartóan kell leszoktatni a harapdálós játékról.

Tele a net " harap a kiskutyám" című bejegyzésekkel.

"kiskutya szindrómás."

Ez mit jelent?

2021. júl. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Első "ránézésre" szerintem mindent nagyon jól csinálsz! Ne feledd, ez még egy kisgyerek, kell neki idő, amíg mindent megtanul, megért... Plusz gondolom néha lázad is, teszteli a határait, pont mint az embergyerek. Kitartás, menni fog ez.


A harapást tényleg a legszigorúbban büntesd (földre lenyom, grabancnál megráz erősen, hangos tiltó szó többször)

2021. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell se pofozni, se földre lenyomni, se rázni, se ilyen baromságokat csinálni.


Azt csinálja, amit ilyen korban a kutyák csinálnak. Tanítani kell, nem megütni. Más alternatívát felajánlani, rávezetni, és igen, a fogzást túl kell élni.

2021. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Más alternativát felajánlani" xDD atya ég, sírok xD Igen, nagyon fontos, hogy egy kölyök kutyával szemben diplomatikus eljárást alkalmazzunk, mikor leharapta néhány ujjunkat.


Sajnos minden infantilis ember kutyát tart mostanában, van is belőle elég baj.

2021. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves utolsó, ismeretlenül is lefogadom hogy kicsit több tapasztalatom van ebben mint neked.


És igen a másik alternatíva fogzás idején, hogy a szájába nyomsz olyan dolgot, amit rághat. Nem újkeletű dolog, csak gondolkodni kell hozzá.

2021. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!