Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák közti verekedés....

Kutyák közti verekedés. Hogyan szüntethetnénk, vagy akár csillapíthatnánk a helyzetet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Édesanyámmal van három ivartalanított francia bulldog kutyusunk. Egy 3 éves fekete szuka, akivel semmi probléma, egy 2 éves fehér szuka, aki eddig elsőként volt kezelve, és egy 1 éves kék kan, akivel a probléma adott. A probléma az, hogy a kék naponta többször nekimegy a fehérnek, és alig lehet szétszedni őket.

A furcsa, hogy mindig mindent együtt csinálnak. Játék, evés, alvás, séta, kertben futkározás és hasonló tevékenységek során még csúnyán sem néz rá. Csak, ha itthon a lakásban (két lakás egy előszobával összekötve) nyugalomban vagyunk. Ha valamelyiküket megsimogatjuk már megy a morgás és már inkább felvesszük azt amelyiket hamarabb elérjük. Viszont amíg egy hétig nem voltam itthon, anyukám szerint semmi verekedés nem volt. Kis mordulás a kéktől, de közéjük lépett és már be is fejezte. Amióta par napja megint itthon vagyok, azóta újra elkezdődött. A fehér kerüli a konfliktust, a kék első csúnya nézésénél elfordítja a fejét, sőt befekszik a sarokba, vagy elindul másik szobába nyugodtan feküdni, de ha nekimegy, természetesen nem hagyja magát. Próbáltuk már többfélekép megelőzni, de csak az működik ha felvesszük azt, amelyiket elérjük hirtelenjében, mert pillanatok alatt baj van. Vízzel spriccelésről lemondtunk mert nincs idő sem a flakonért nyúlni. De a hangos zaj csapása, ha rászólunk, ha közéjük dobunk valamit, ha rárakjuk az ugatásra és morgásra rázó nyakörvet, ha megcibáljuk az oldalát vagy a grabancát, de még a verés sem érdekli ilyenkor. Nem vagyunk a hívei, de tényleg kezelhetetlenek ilyenkor...

Vörös köd és szét akarja tépni a fehéret. A probléma akkor kezdődött, mikor a kék kan ivarérett lett, kb egy hónapra rá ivartalanítottuk, de már bőven több mint egy hónap eltelt azóta és ez sem hozott nyugalmat. Állandóan figyelnünk kell őket ha bent vagyunk a házban és már teljesen el vagyok keseredve.

Most a következő próba az lesz, hogy én egyáltalan nem foglalkozok a kékkel és csak a két szukát (főleg a fehéret) szeretgetem. A kéket nem simogatom, nem engedem be magamhoz, nem veszem fel, nem etetem.

Ha ez sem hoz semmilyen változást, kutyasuli, de nem tudom, hogy ezekre a "féltékenység rohamokra" megoldás lehet-e. Bármilyen tanácsot vagy öteletet megköszönök.



2021. júl. 28. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tartsátok egy darabig a 2 verekedőset pórázon, és a kék kant, ha neki akar menni a másiknak húzzátok vissza, szidjátok le. Ha ez se működik szerintem külön kéne csukni egy kis időre őket.
2021. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam: a kasztrálás és az áram semmit nem ért. A nyakörv folyamatosan sípol és rázza is a kant, de annyit ért, hogy első pár alkalommal nem értette mi történik, aztán már nem érdekelte. Példának okáért, volt hogy én elkaptam összepattanásnál a kant, anyám a fehéret, mert fölbátorodott, ültünk a két kutyát tartva, ők egymással ugatva "veszekedtek" a nyakörv meg folyamatosan rázta a kéket, mégsem hagyta abba az ugatást és a feszülést. Olyannyira, hogy már a harmadik fekete is ugatott a másik kettőre, mert ő is próbál ilyenkor rendet tenni köztük, persze eredménytelenül, de őt semmilyen körülmények között nem bántják.


Esetleg a pórázon visszatartás még használhat valamit, köszi az ötletet a második válaszolónak, felírjuk a kipróbálandó megoldások listájára.

2021. júl. 28. 15:55
 3/18 A kérdező kommentje:

Az elkülönítéssel az a bajom, hogy amúgy ha nem vagyok ott, nincs nagy baj... Ha csak anyukámmal vannak, akkor is vannak mordulások, de meg sem közelíti azt a balhét amit az én jelenlétemben rendeznek le. Gondolkoztunk rajta, hogy ha a kan csak velem csinálja ezt, akkor nálam is lesz inkább, de szinte birtokolni akar a kutya, szóval a problémát ez nem hiszem, hogy meg tudná oldani, sőt valószínűleg csak rosszabb lenne. Ha a fehéret zárom magamhoz, ő nem érzi jól magát, mert ő nagyon anyám kutyája, neki én inkább egy játszótárssal érek fel. A gazdájától nem zárhatjuk el...

Amit elfelejtettem: A dominálást is folyamatosan alkalmazom/alkalmazzuk, de nagy változást nem hozott eddig. Tudja, hogy mi parancsolunk a háznál, láthatóan tisztában van vele, de ha egyszer kattan nála valami, ugyszintén leszarja ezt is, és még akkor is ugatja és provokálja a fehéret, ha a nyakánál fogva a földre van nyomva.

2021. júl. 28. 16:10
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Pedig a problema gyokere, hogy nem tiszta nekik a sorrend, ezt akarjak lerendezni egymas kozt. Ha balhezik, zarjatok ki a "falkabol", akar fel napra is, ilyenkor ne beszelj hozza, ne nezz ra, kulonitsd el a tobbitol.

Hogy viszonyulnak az etelhez? Lehet oket balhe nelkul egymas kozeleben etetni?

2021. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Tréner segítsége esetleg?
2021. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az etetéssel semmi probléma, nem mennek rá egymás kajájára, kimondott sorrend van (fehér, fekete és utoljára kék kan) nem verekednek össze rajta, békén hagyják a másikat közben. A kék mondjuk habzsol, minnél hamarabb be akarja fejezni, és megkörnyékezné a többiekét, de nem megy rá ha ök még esznek. Ezt mellesleg a másik kettő is csinálta, aztán idővel megnyugodtak, mostmár egyáltalán nem sietnek ha esznek. Kaja után még körbenéznek mindhárman, hogy esetleg nem-e maradt valami maradék a földön, aztán irány az udvar. Amennyire tőlünk telik, helyén is kezeljük ezt a sorrendet, a fehér kap először mindent, még hazaérkezéskor is őt simogatjuk először (már amennyire lehet mert annyira örülnek ilyenkor, hogy össze-vissza ugrálnak és rohangálnak a kis dilik) és ha lehet, őt is vesszük fel ha balhé van. Ha nagyon nem nyugszik a helyzet, vagy nagyon nagy a baj, ki szoktuk zárni a kéket, vagy a fürdőbe szoktuk becsukni, de nem igazán ért belőle semmit. Ha visszaengedjük mar csúnyán néz a fehérre. Az még néha működik, hogy a kutyaágyba be van rakva balhé után és rászólunk, hogy maradjon ott, de idő kérdése és megint kezdődik a feszülés...


Ha kifogytunk az ötletekből és tényleg nem működik semmi, mindenféleképp trénerhez fogunk fordulni, de nyilván örülnénk, ha mi is meg tudnánk ezt oldani "saját" erőböl.

2021. júl. 28. 16:41
 7/18 A kérdező kommentje:

Még egy kis infó: ha idegen kutyáról van szó a fehér az agresszív. A fekete mindig érdeklődő, barátkozna, a kék is barátságosan viselkedik, de a fehér nem szereti az idegen kutyákat. Ezért is alakulhatott ki köztük ez, hiszen a kéket, mikor kicsi volt, nem hagytuk itthon, nehogy a fehér megelégelje a jelenlétét... állandóan vigyáztam rá és fogtam, mert féltettem. Persze ez hatásos volt a fehérre nézve, alapesetben eszébe nem jutna, hogy megtámadja a kéket. Viszont a kékkel valószínűleg átestem a ló túloldalára, és teljesen ki akar sajátítani. Ha leülök az ágyra/kanapéra egyből jönne, rám akar ülni, lefog, a figyelmemet kéri. Ilyenkor nem engedek neki, lerakom, nem jöhet fel. Ezt meg is érti, aztán lent ül és konkrétan könnyekkel sír. Tudom, ne ruházzunk fel kutyákat emberi érzésekkel és cselekedetekkel, de konkrétan tényleg sír a kutya...

A szívem szakad meg midkettőért, a fehér teljesen be van fordulva, a kék meg állandóan jönne hozzám, de már egyiket sem merem szeretgetni...

2021. júl. 28. 16:58
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Borzalmasan rossz gazdák vagytok. Bevállaltatok 3 francia bulldogot úgy, hogy még alapszintű ismeretetek sincsen a nevelésről. Meg sem kérdezem, hogy honnan származnak (a francia bulldogok iszonyat drágák!), de valószínűleg innen ered a probléma gyökere.


A trénert meg lehet próbálni, de arra tippelek, hogy ideggyengeségről van szó, amivel nem lehet mit tenni, legfeljebb megfelelő módszerekkel elébe menni a támadásainak, de örök életében ilyen lesz. Lehetőség szerint olyan trénert keress, akinek van tapasztalata munkakutyák kiképzésével, ne "OKJ-s" kiképzőt. Tehát aki hivatásoson is foglalkozott kiképzéssel, nem csak hobbi szinten, ezt akarom mondani.


Az áramütést, cibálást, verést meg hagyjátok abba, mert csak még jobban felspanoljátok vele. Elektromos nyakörvet csak akkor használjatok, ha szakember azt mondta és meg is tanította a használatát.


A felvétellel is az a baj, hogy a mozdulat aktiválja a támadóösztönt. Inkább azt csinálnám, hogy az agresszív ebet veszem fel és átteszem egy elkülönített helyre. Valószínűleg ez lesz az ideiglenes(?) megoldása a problémának, hogy elkülöníted.


Vízzel spriccelést a macskáknál szokás használni, szerintem kutyáknál nem sokat ér, nem hallottam még róla.

2021. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

Felkapkodas, veres, dobalozas, vizezes, aram, stb. Jezusom, ez kemeny.


Hat nem tudom kerdezo, valamit nagyon elbasztok, ide mar boven trener kene, szerintem ezt te is tudod, csak sporolni akarsz. Nem ezen kene.

2021. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A lenyeg a megfelelo Kondicionalas!
2021. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!