Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutyát lehet...

Kaukázusi juhászkutyát lehet kinti-benti kutyaként tartani?

Figyelt kérdés

Amikor nem vagyunk otthon, (8tól-16ig), addig bent lenne a házban, ami 100nm-es.

Illetve este is bent lenne (21től-6ig).


Naponta 1 órát sétálnánk + a kertben (200nm) pedig játszanánk megint 1 órát és/vagy mentálisan is fárasztanánk.


Így megfelelő lenne egy kaunak?


Ja és kijönne egy yorkshire terrierrel, ha mindkettő kutya barátságos?


2021. júl. 29. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Ha karbantartod a szőrét akkor igen. Borzasztóan vedlik és nem keveset. De szerintem amíg nem vagytok otthon jobb lenne neki kint valami hűtött helyen nehogy unatkozzon egyedül bent. Vagy bent menjen neki a tv hogy halljon hangot
2021. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Félünk, hogy megmérgezik kint mivel eléggé rossz környéken lakunk, ezért szeretnénk addig bent tartani.


2 havonta vinnénk kozmetikába, szóval a szőrével nem lenne gond.

2021. júl. 29. 18:09
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Kölyök, vagy felnőtt kutya? Nem igazán szereti a benti tartást, hatalmas a bundája, jobban érzi magát kint, árnyékban hűsölve. Tehát igen nagy mértékben függ az adott kutyától, mert lehet, hogy nem fogod tudni bent tartani. A szőrét nyírni nem szabad, fésülni viszont rendszeresen kell, ezt ti is meg tudjátok csinálni.

Ha rossz a környék, akkor vagy tarts olyan fajtát, ami lazán elvan bent, vagy biztosíts biztonságos helyet. Ha mindenképp kau-t akarsz, legyen rendes kerítésed, lehetőleg olyan, amin nem lehet átlátni (pl lemez) és legyenek kamerák. Jelen helyzetben bármikor, bárhova bedobhatják a mérget és a kutya akár egy pillanat alatt feleszi, úgy, hogy nem is tudsz róla. 200nm-t meg nem fogsz tudni naponta többször alaposan átnézni.

2021. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Catelar ***** válasza:
25%
Nem! Az mar allatkinzas ha bent tartod.
2021. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Megpróbálhatod,de nem megy be egy idő után vagy nagyon maximum egy fél órára.

Nem igazán bent létet kedvelő kutya.Esetleg ilyen nyári melegekben ha bent hűvös van.

2021. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kölyök lenne, 4 hónapos.

A kozmetikusnál csak fürdetni vinnénk és természetesen otthon is hetente többször átfésülnénk.


Esetleg a Bernáthegyiről mi a véleményetek, ezzekkel a feltételekkel?

2021. júl. 29. 19:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor..

A Kaukázusi nem egy nagyra nőtt retriever amit csak úgy a házba zárhatsz amikor kedved van.

Ez egy óriás testű,tekintélyes őrkutya.Nagy területre és szabadságra van szüksége.

Ha nyitva hagyod az ajtót vagy kutya ajtót teszel,akkor semmi gond,kedvére ki-be mehet.De ha nem mehet ki csak ha te kiengeded akkor inkább szerezz be egy fedett kennelt kintre vagy takaríts ki neki egy garázst/szerszámost ahová elhúzódhat,ha akar.


TAPASZTALATBÓL MONDOM!

Sok évvel ezelőtt én is beszereztem egy ilyen szépséget és azzal a gondolat menettel felvértezve,hogy "én nem leszek gondolsz nem rakom ki mint más" bent tartottam.Egészen úgy 8 hónapos koráig jól is ment.Egyszer haza ballagtam és kint találtam a kutyámat,meglepetésemre.

SZÉT SZEDTE AZ AJTÓT.Szó szerint,pedig nem egy régi vacak ajtóm volt.Marrás,rágás,minden volt azon.Csinákt rá egy lyukat amin kitért a 8 óra munkám alatt.

Többet nem zártam be.Ha akart bejött nem hívtam be,ha dolgoztam kint hagytam a kertben.

Azóta is ritka,ha bejön.A légkondi miatt akkor is.


Lehet azthinni,hogy hazudok.Saját kárán tanul az ember,mint én.

2021. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

A bernáthegyi sem igazán egy lakáskutya.

Az Újfundlandi,az Óriás Uszkár,a Német dog,és az Ír farkas kutya ami így óriás testűek közül el is van bent.

(Biztos van még egy pár,de azok nem ezek a kaliberű kutyák.)

Pireneusi SE,Berni pásztorkutya SE,KÁJ SE,Moszkvai őrkutya SE,szinte semelyik óriás testű vagy pásztor kutya nem szeret bent lenni hosszútávon,bezárva még úgyse.

2021. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A Német Dog is tetszik, szép, tekintélyes kutya, illetve az Angol Masztiffnak tetszett meg a jelleme, kinézete.


Azokról mit gondoltok?

2021. júl. 29. 19:29
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Az Angol masztiff egy nyugodt kutya.Végtelen türelme van,kisgyerekek mellé is nagyon jó éppen ezért.Ha kell meg is tud ám védeni,nagyon nagy testű.Egy kan akár 80kg-os súlyra is felgyarapodhat.

Náluk nagyon egyedfüggő az,hogy bent elvannak-e 8 órát ameddig te dolgozol (+oda-vissza út).


De én amondó vagyok,hogyha nem mini vagy kistermetű kutyát veszel (vagy kisebb közepes termetűt) és van lehetőséged kertben hagyni akkor csak végső esetben zárd be a kutyát (fagy van és rövidszőrű,kánikula van és nincs fedett tér vagy bent van klíma,egyéb időjárási tényezők,rossz a kerítés stb).


Egy kutyának jó,ha kint lehet,szabadon ahol akkor pisil napközben amikor csak akar.

A kistermetűekkel és a kisebb közepesek ilyen téren inkább hentes valóak,mert őket (főleg ha kedvesek is) átemelik a kerítésen és volt-nincs.


Ha kertem lenne én legalábbis biztos nem akarnám a házban hagyni a közepes és attól nagyobb kutyáimat.Előre megnézném az időjárást és ha nincs kifogás vagy nincs kint fedett tér nekik bent hagynám,amúgy meg had legyen kint.A friss levegő jobb.

2021. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!