Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel vagy labrador...

Jack Russel vagy labrador lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

Első kutyám lenne. 8-tól 16 óráig dolgozok. Aktív vagyok, szeretek futni, biciklizni, minden mozgásra nyitott vagyok. Szeretném képezni, trükköket tanítani. Mindkét kutyafajta mozgékony és okos, ezért szűkítettem kettőjükre a kört.


Az egyetlen dolog, ami nehezíti a választást, az hogy lakásban lakok.


Melyik lenne jobb választás?



2021. júl. 29. 19:12
A kérdező szavazást indított:
Labrador
Jack Russel
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg olyan aktív vagy mint mondod akkor amelyik jobban tetszik.

Mindkettő intelligens,aktív,sportos gazdinak való kutya.

2021. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
A jack russel nem birja ki mozgas nelkul a 8 orat…
2021. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nyílván nem,aki Jack russellt tart az nem dolgozik vagy csak 4 órát a kutya kedvéért..
2021. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez segít:

A labrador nagyobb, erősen tud vedleni

A jack russel kisebb, a szőrét trimmelni kell, így kevésbé hullajtja, viszont terrier mivolta miatt makacsabb is


Ha még mindig mindegy akkor vàlassz személyes preferencia alapján. Én egyébként a kettő közül a jack russelt választanám.

2021. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

"A jack russel nem birja ki mozgas nelkul a 8 orat…"


Jaja, tele van a kutyatemető olyan jack russel-ekkel, akikkel nem mozgott a gazdájuk 8 óránként.


Ja, nem...

2021. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
lakásba a jack russel a szőre miatt szerintem jobb választás. viszont kemény feladat a mozgásigényét kielégíteni. egy ismerősömnek van, én nem tudnám annyit mozgatni.
2021. júl. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
70%

Én 13 év kutyás tapasztalattal (mint kutyaszitter, menhelyi önkéntes és már gazdi) írom a válaszomat.


Lassan 4 hónapja van egy mentett labrador keverék kan kutyám, vele szuper az élet. Lakásban élünk, első pillanattól kezdve szobatiszta nyugodtan viselkedik a lakásban, egyedül is jól elvan, nagyon szeret sétálni, futni, kutyafuttatóba járni, és úszni.


Labrador retriever:


- első kutyának tökéletes

- könnyen kezelhető, tanulékony

- energikus, de nem hiperaktív

- lakásban is ideális ha megfelelően le van mozgatva

- a szőre hullik, de ha megfelelően táplálod akkor nem vészes


Jack Russel Terrier:


- tapasztalt gazdit igényel

- terrier lévén makacs

- a legtöbb hiperaktív

- szintén ideális lakásban ha megfelelően le van mozgatva

- a rövid szőrűnek ugyanúgy hullik a szőre mint pl a labradornak, a szálkás szőrűt kell trimmelni.


És egy rövid történet egy JRT-ről:


Én márciusban sétáltattam egy neveletlen Jack Russell Terriert brutális amit az művelt,pórázon támadta a járókelőket éppenhogy meg tudtam állítani illetve ha nem engedtem meg neki azt amit akart akkor megtámadott engem is és elkapta a cipőmet utána meg beleharapott a vádlimba.

2021. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Terrier, pláne ennyire ösztönerős, mint a jrt, nagyon nem javasolt kezdőnek. Neki nem elég a mozgás. Neki agyi és ösztönszintű lefárasztás is kell. Ezt hogy adnád meg számára?

Emellett kezdőként egyszerűen nincs tudásod, tapasztalatod, hogy hogyan kezeld, ha elrohan macska/nyúl/őz után. Mert nem tudod, hogy hogyan kezeld, ha esetleg bevédi az ételt, visszafordul rád, agressziót mutat más kutyák-emberek felé.

2021. júl. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Már 10 éves a jack russellem, én csak lebeszélni tudlak a fajtáról.


Brutál okos, tud egy rakat trükköt, agilitizett is, tele a szekrény teteje érmekkel meg kupákkal, de attól még egy számító kis bunkó. A többi kutyám az esetek többségében azt nézi, hogy lehetne nekem jobb, a jack kizárólag a saját érdekeit figyeli.


A labik szuper kutyák, néha talán infantilisen viselkednek, nagyon tudják élvezni az életet, de szeretnek a gazdival kooperálni.

2021. júl. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!