Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen nagy melegekben ha...

Ilyen nagy melegekben ha kicsit bomlik a kutya napi rutinja, kicsit kevesebb a mozgatás az nem okoz gondot? Eddig napi 3-4órárol ilyenkor lecsökkentem 1,5-2órára a mozgatást.Mivel nagytestű fekete kutya így még rosszabb neki ez a nagy meleg.

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 20:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Viszont van egy nagy portája illetve egy társa akivel tud szaladgálni.
2021. júl. 30. 20:58
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném, hogy gond lenne, az enyém nem is vágyik ilyenkor sok mozgásra (fekete-fehér kutya, a háta sötét). Én igyekszem a sétát a hűvösebb órákra időzíteni. Van hűsítő mellény, hűsítő matrac, ha szükséges.
2021. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk nem okoz gondot. Munkavonalas németjuhászom van, tehát elég nagy a mozgásigénye, napközben ki sem mozdul a fedett teraszról, maximum a medencéig.


Vettem neki gyerekhomokozót, azt feltöltöttem vízzel és abban szokott ugrálni meg fetrengeni. Esetleg azt te is kipróbálhatod.


Vagy mi B tervként napközben (ha otthon vagyunk) levisszük a Duna partra úszni, ott simán le lehet fárasztani és melege sincs.


Este sétálunk többet, ha màr nincs 40 fok.

2021. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalunk sem igenyelnek annyi mozgast. Ilyenkor nem baj a kevesebb mozgas. Te se szivesen turaznal 35 fokban gondolom, meg rohangalnal :D

Kutyak hamar tul hevulhetnek.


En reggel szoktam setalni veluk nagyobbat az egy ora. Akkor van viszonylag jo ido.


De volt mikor 3x 20 percet voltunk lent. Nem igazan razta meg oket. Pedig napi 8-12 km mindig megyunk. De nyilvan ebben a melegben minimal.


Mamahoz kertesbe ha elmegyunk ott van nekik medence ott rohangalnak egeaz nap, meg furdenek. De minden nap nincs lehetosegunk felmenni.

2021. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!