Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a bűntudatommal?

Mit tegyek a bűntudatommal?

Figyelt kérdés
Ma nemrég zenét hallgattam fülessel az udvaron. A kutyám odajött hozzám és ráfeküdt a vezetékre, én egy kicsit ráförmedtem, hogy "kelj fel!", meg lelöktem róla és háton feküdt. De azóta többször is megsimogattam. :)
2021. júl. 30. 21:52
 1/9 A kérdező kommentje:

háton feküdt hogy megsimogassam :D

de nem sértődött/haragudott meg

2021. júl. 30. 21:53
 2/9 A kérdező kommentje:
a füles pár napos
2021. júl. 30. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ekkora ügyet csinálni ebből. Nem verted meg, szóval minden ok.
2021. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Semmit, legközelebb ne ordibálj a kutyával és nem kesz bűntudat

Kutyából is lehet lelki szemetet csinálni, elárulom neked attól, hogy ordibálsz vele meg utogeted

2021. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Néha rá is kell szólni, a fegyelem mindig fontos. Te vagy a gazda, nem ő.
2021. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
84%
Emiatt nem kell hogy bűntudatod legyen szerintem. Nem csináltál te semmi rosszat, erről szól a nevelés.
2021. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán vagy tisztában a kutyatartás / nevelés alapelveivel, ahogy látom...


Ez egy szimpla birtok viszony kinyilvánítás, ez a fajta ösztönös "ráförmedés" egy őszinte érzelem megnyilvánulás, a legtermészetesebb kommunikációja a kutyáknak.

Pláne szavak nélkül szimplán testbeszéddel, vagy egy határozott nemmel, aminek szintén nem a hangsornak van jelentése, ez náluk olyan, mint egy morgás.


Lehet, hogy a szituáció rosszul jött ki, nem figyelt a vezetékre, nem akart rosszat, megadó pózban volt, és ennek ellenére elküldted...

ugyanakkor azt is gondolhatja magában: "végre egy ember, aki az én nyelvemet beszéli, nem közvetetten, hanem közvetlen módon, ahogy a szüleimtől tanultam. Végre egy ember, aki könnyedén meg tudja értetni magát, hogy mik az elvárásai!"

Naná, hogy nem veszi zokon!

Persze, hogy nem sértődik meg, se megkérdőjelezni, se felülbírálni nem fog, nem fogja személyeskedésnek venni, nem fog kérdőre vonni, hogy miért döntöttél a társasága mellőzése mellett!

Tudomásul veszi, és aszerint cselekszik, mert tisztel.


A kutyák társas berendezkedésében borzasztóan fontos a hierarchia!

A demokráciának nem hogy helye nincs, konkrétan nem tudják felfogni, hogy az mi! Képtelenek azonosulni vele.

Mindenképpen kell, hogy legyen egy vezető, ennek a vezetőnek viszont következetesnek, és kiegyensúlyozottnak kell lenni!


Ha egy ilyen kisebb "bakit" ejtettél, amit csak te értékelsz annak, káros a köztetek lévő kapcsolatra a bűntudat, és hogy emiatt simogatod, vigasztalod.

Összeegyeztethetetlen a következetességgel, és a kiegyensúlyozottsággal!


Minél erősebb személyiség a vezető, ő annál inkább "hátra dőlhet" megnyugodhat, annál nagyobb biztonságban érzi magát.

Egy ilyen hétköznapi fegyelmezés miatt a bűntudat a szemében csak a gyengeség jele, az ebből fakadó viselkedésed pedig csak összezavarja, mert következetlen.

Ez, pedig pont az ellenkezője annak, amit tisztelnek!


Dönts megfontoltan, és fegyelmezz megfontoltan!

Ha döntöttél, hogy fegyelmezed, és annak a mértékéről, akkor állj ki a döntésed mellett, minden áron.


Bocs, ha hosszú lett, de általánosságokban remélem sikerült egy kicsit " kutya perspektívából" láttatnom veled a dolgokat, és ez talán a jövőben is jól jöhet.

2021. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. júl. 31. 21:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Emiatt ne legyen bűntudatod:)


Van egy néhány éves gyereked aki evés közben szándékosan lehajítja a földre az ételt. Megszidod, hogy ezt nem szabad, de aztán bűntudatod lesz és utána jól megdicséred. Sose fogja megtanulni, hogyan kell viselkedni az asztalnál.

Ez a kutyusnál is így van, csak ő még meg se sértődik;)

2021. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!