Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire lenne ez...

Szerintetek mennyire lenne ez jó ötlet, illetve vann-e valakinek tapasztalata menhelyes kutákkal?:)

Figyelt kérdés
Nos, 2 nappal ezelőtt itthagyott minket nagymamám 17 éves szeretett kutyusa és eléggé megrendítette őt is és minket is mivel vele nőttünk fel (19 vagyok). Mama nem igazán akar hallani arról, hogy új kutya legyen a háznál, mert nincs már energiaája egy kölyök kutyához illetve már annyira hozzászokott az előzőhöz 17 év alatt, hogy már nem tud elképzelni mást. Nos én a városi menhelyen kíváncsiságból nézegettem a kutyusokat és rátaláltam egyre.. Egy ivartalanított szuka, 3 éves és a leírás alapján nagyon jámbor, kedves, tanítható és nem egy tank a nagy méretéhez képest. Mamának mindenféleképpen kell egy kutya mert egyedül lakik és ez valamiféle biztonságot is ad neki illetve társaságot is. Egy 3 éves kutya már nem valószínű, hogy felássa neki a kertet vagy szétrágja a papucsait és mivel elég nyugott és szelíd nem hinném hogy nagy bajokat okozna neki. De nem tudom a menhelyen ez hogy működik, mert láttam előtte látogatni kell, de az jó lenne ha csak én látogatnám meg nagybátyám? Vajon mamámmal elfogadó lenne? Van valakinek tapasztalata menhelyes kutsusokkal?

2021. aug. 2. 16:58
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy mamám nagyon szereti az állatokat és jól is bánik velük és nagybátyám elég sokat jár ki nagymamámhoz így annyira nem lenne idegen neki a környezet, meg valószínüleg én is sokat járnék ki hozzá tanítgatni. :) Anyukámnak egyébként tetszik a kutyus és szerinte mamával jól ellenne mert tényleg nagyon barátságos de még ülepednie kell az előző elvesztésének.
2021. aug. 2. 17:02
 2/54 anonim ***** válasza:
82%

Miért vagy ilyen tapintatlan?

A nagymamád elveszített egy 17 éve hű társat.Jóban,rosszban,betegségben és egészségben is vele/veletek volt.

Legalább hagyd már egy kicsit gyászolni..


Nem hiszem el,hogy ilyen érzéketlen emberek vannak.ELHUNYT a kutya.A 17 éves családtag,te magad írtad,hogy vele nőttetek fel.

Gondolod,hogy az a megoldás,hogy Buksi helyett rohansz hozni egy Bodrit 2 nappal a halála után? Ki se hült még.

Nekem is elpusztult a kutyám.NEM akarok egy jó ideig kutyát,és az ilyen kijelentèseket másoknál is illik tiszteletben tartani.

Menhelyi kutya ide vagy oda..

2021. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

Ráadásul ő maga mondta,hogy nincs már ejere,ideje,és kapacitása egy kutyára.Itt nem kölyökről van szó,hanem úgy teljes mértèkben kutyáról.

Egy 3 éves kutya márpedig hiába kedves meg minden az még nagyon is elemében van és aktív.

Nem egy öreg hölgy mellé való,főleg ha Ő MAGA jelzi hogy nincs türelme se hozzá.

2021. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
81%
A nagyanyád nem akar kutyát, semmilyet. Pont. A menhelyek pedig nem adnak olyan helyre kutyát, ahol lehet 2 nap múlva meghal a mama meg a papa.
2021. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%

Kutyát nem érdekli hogy milyen az ember ha jól bánik vele. Hogy hogyan fog viselkedni egy új helyen azt nem tudni, de még tanítható.

Nagymamádat mindenképp be kell vonni a döntésbe, legalább annyira hogy beleegyezzen hogy legyen másik. Élő állatot meglepinek nem viszünk.


Menhelyes kutya jó ötlet... Nekünk is volt egy...

2021. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
89%

2 napja halt meg a 17 éve szeretett kutya.Kijelenti a nagymamád,hogy hallani se akar új kutyáról.

Erre te csak azért is nézelődsz a közeli menhelyen és mutogatod anyádnak a NEKED tetsző,NEKED kellő,de NAGYMAMÁNAK szánt kutyát.


Mi a fenét nem értettél azon,hogy Ő NEM AKAR kutyát,és nincs hozzá energiája sem?

2021. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
93%

Persze,majd kihozod a kutyát a nagyi nyakára és egy héten egyszer elmész megtanítod leülni és pacsit adni.

Sok segítség leszel..

Szemben azzal,hogy egy kutya minden nap sétál,eszik,iszik,rosszalkodik,mozogna,társaságra vágyna.

Aki épp gyászolja a 17 éves kutyáját az nem fogja ezeket megcsinálni,vagy nem szívesen.


Ajándékba nem adunk állatot,ha ő akar majd szerez magának kutyát vagy szól,hogy készen áll egy újra.

Ez olyan..tolakodó és bele gázolsz mások érzéseibe.

2021. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
75%
Ja, aztán mama meghal 10 éven belül, a drága unoka meg kidobja a kutyát 10-12 évesen újra a menhely elé. Vicc kategória.
2021. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
15%

De azért az is pofátlanság,hogy itt már a mama halálát hozzátok fel.

Az érzéketlen nyomorékok másik rétege.

Nem feltétlenül lesz baja a nagyinak.Csak nem akar kutyát.

Pont.

2021. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Miért kell így letámadni? Nem most akartam odavinni előtte el szerettem volna egy párszor megnézni hogy milyen a kutyus, egy kicsit jobban megismerni akár elvinni sétálni egy jó párszor amúgyis készültem a menhelyre. Mamámnak a 17 éves kutyust is úgy vitték hogy neki nem kell aztán csak kell, mert egyedül van, de most még nagyon korai lenne neki, de egyedül nem maradhat ezt ő is tudja. Egyébként vártam volna vele, de ha nem én nagybátyám fog vinni előbb utóbb egy kutyát. Én is szerettem azt a kutyát, de mamának fog kelleni egy kutya. Pár hónapja beszéltünk erről, hogy mi lesz ha elpusztul szegény és mondta, hogy egy kutya mindenféleképpen kell neki de kölyök nem. Most persze hogy nem kell neki, mert gyászol és én ezt tiszteletben tartom. De értem a felháborodást de ha ne adja Isten mama elmenne akkor is lenne helye a kutyának akár nálunk akár nagybátyáméknál.. és természetesen nem mama tudta nélkül vittük volna neki a kutyát.. csak feltettem egy kérdést.
2021. aug. 2. 17:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!