Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bántalmazott, menhelyen...

A bántalmazott, menhelyen éveket töltött, mentett kutyám halála után örökbe fogadni hasonló sorsú kutyát, az tisztelgés a volt kutyám előtt?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem
2021. aug. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
2# Nem ő bántalmazta :(
2021. aug. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Igen az, én is ilyen kutyát fogok újra befogadni.
2021. aug. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező: Igen, mindenképpen, az előző kutyádra fog emlékeztetni ha egy ugyanolyan szegény menhelyit viszel haza. Én is ezt csináltam, 14 évig élt velünk a spánielünk.
2021. aug. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A kutyám 2 éves kora körül került be a menhelyre, törésekkel, nyílt sebekkel, mindentől és mindenkitől rettegve. 3 évig senkinek sem kellett, a kutyatársai is elnyomták, magába fordult és már nem is reménykedett, hogy valaha is normális kutyaélete lehet, boldogság várhat rá. Mire én 12 éves koromban Őt választottam, a sok csaholó, visító kutya közül, az egyetlent, aki csendben ült a legtávolabbi sarokban. Oda hívta a gondozó, egy pillanatra felcsillant a szeme, odaszaladt, majd megint összehúzta magát és csak a rácsra odatette a nóziját és sóhajtott egyet. Amikor megsimiztem, rám nézett értetlenül és a szeme félelemmel, bizonytalansággal, a múlt sötétségeivel voltak tele. A simire válaszul kaptam tőle egy óvatos puszit, jelezve nekem, hogy ő is érzi, hogy egymásra találtunk. Sokáig tartott feloldani a félelmeit, de segített, hogy én voltam a biztos pont az életében, mindig hozzám jött vissza, ha kételyei támadtak. Később pedig egy családtagom halála után depressziós, szorongó és zárkózott lettem, akkor pedig ő volt az én támaszom, nem hagyott teljesen elveszni. Tökéletes társak voltunk. Viszont 1 éve, mikor itt hagyott örökre, azt éreztem egészen mostanáig, hogy sose lesz még egy kutyám, mert én nem akarom lecserélni Őt, mert Ő különleges volt és csak egy van ilyen az életben. De mostanában azon gondolkodtam, utólag hogy lehetne meghálálni, amit nekem adott a 10 év alatt, míg velem volt. És bele gondoltam, hogy milyenek is a kutyák, hát önzetlenek és tiszta szívűek, senkinek nem kívánnának rossz sorsot, hát bizonyára ha élne még, azt szeretné, hogy minél több hozzá hasonló sorsú kutyának adjam meg azt az életet, amit neki is.

Szóval talán az nem számít "megcsalásnak", ha másik ilyen kutyákat is boldoggá teszek, mint amilyen Ő is volt. Talán Ő is ezt szeretné.

2021. aug. 4. 08:18
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Jó ember vagy, respect. Remélem úgy döntesz, hogy örökbefogadsz, jó helyre kerülne a kutyus. Az előző kutyádat pedig nem helyettesíti az új, nem fogod elfelejteni soha, mindig a gondolataidban lesz.
2021. aug. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Haha, a válaszok felét kitörölték, kitöröltették...
2021. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Igen
2021. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Kár volt kitöröltetni, semmi rosszat nem írtam.
2021. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Megható a történeted, elsírtam magam. Fogadj örökbe másik menhelyi kutyust, biztos ő is ezt akarná. Még sok ilyen ember kellene, mint te, akkor nem lenne ennyi elhagyott, kidobott állat.
2021. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!