Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadnék kutyát, tapaszt...

Bogisaurolophus kérdése:

Örökbefogadnék kutyát, tapasztalat nélkül. Ilyen feltételek mellet kivitelezhető lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kutya örökbefogadásán gondolkodok, de nem tudom, hogy milyen jellegű legyen, vagy, hogy egyáltalán kivitelezhető lenne a tartása ilyen feltételek mellett; Reggel 8-tól délután 17-ig dolgozok, majd utána van fixen egy 1,5 órás elfoglaltságom heti 5 nap. A maradék időben, illetve a hétvégéken tudnék vele foglalkozni. Ez minden esetben kevésnek számít? Lakásban lenne, egy pincsi társaságában.



2021. aug. 4. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól függ, hogy honnét szeretnél örökbe fogadni. Sok menhely és fajtamentés 8 órára maximalizálja az egyedüllétet a kutyáknál. A 8-17 már 9 óra, és akkor az utazási időről még nem írtál, tehát ha oda fél meg vissza fél óra akkor már 10-nél tartunk plusz a másfél órás elfoglaltságod, ami 11.5 óra (passz, hogy abból pl haza kell e érni, vagy ez otthon van e) tehát gyakorlatilag 11-12 órát lenne egyedül a kutyuli. Menhely meg fajtamentés szerintem így nem ad ki kutyát, max valami nagyon isten háta mögötti gyűjtő, akik annyira tele vannak, hogy mindegy hogy hová, csak vigyék.

Szerintem ez túl sok idő, én mindenki érdekében nem javasolnám.

2021. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nagyjából van otthon 2-3 órád, amit nem feltétlenül tudsz a kutyára fordítani, mert nyilván otthon is van dolgod. Felejtsd el.
2021. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehat mar van egy kutyad ilyen feltetelekkel, neki se idealis, de hoznal meg egyet.

Minek? Foglalkozz tobbet vele, aztan ennyi.

2021. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A pincsi nem az enyém, nem egyedül élek. Csak nem hárítanám át a felelősséget másra, ha oda kerülne a sor. De így várok a kutyussal, nem szeretném én se, hogy rosszul érezze magát nálam.
2021. aug. 4. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem így neked nem fér bele egy kutya, nem tudnál annyit foglalkozni vele, mint amennyit megérdemel.
2021. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nos ha lakásban van akkor a wc kicsit bajos, ha reggel és este (minden nap) eltudod vinni sétálni hogy wc-ni tudjon akkor szerintem simán! étele/itala mindig legyen és hétvégén játszál vele szerintem ennyi bőven elég
2021. aug. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!