Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudnék nyugdíjazott...

Honnan tudnék nyugdíjazott munkakutyát örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Labrador, németjuhász, esetleg belga malinois. Lényegtelen, hogy milyen mukakört töltöttek be.


Olyanok is érdekelnek, akik elkezdték a kiképzést, de valamiért alkalmatlanok lettek a folytatásra.



2021. aug. 4. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Letezik ma mar bentlakasos kutyakilepzes. A kovetkezo kutyam vasarlasa utan ott kezdek. Beadom es 1-2 honap alatt megcsinaljak.


En is betanitott kutyat akartam vasarolni,de csak nehany alapdologra betanitott munkakutyat sikerult talalnom.

2021. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Baráthegyi vakvezető kutyák oldalán szoktak lenni ilyen posztok, hogy nyugdíjas vakvezető kutyák új otthont keresnek


[link]

2021. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Őket tudomásom szerint a kiszolgált személy vagy családja fogadja be, mert velük már eleve jól érzi magát, de ha ismersz munkakutya-gazdát (vagy kifejezetten, nem titkoltan ezzel a céllal megismerkedsz vele), és a kutya ezekután jól megismer téged, akkor jó eséllyel te is lehetsz ilyen örökbefogadó. Én azt tenném, hogy ha látok az utcán egy elég idősnek tűnő munkakutyát, megkérdezném a gazdáját (már amennyiben nem siket és látássérült egyszerre), hogy egy ilyesmibe beleegyezne-e.
2021. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Őrző-védősök oldalain és Facebook csoportokban is kereshetsz.

Többnyire a kiképzőikhez vagy tenyésztőikhez kerülnek vissza a nem kellő szolgálati kutyák miután nyugdíjazták őket.

Nekem is onnan volt a 12 éves njm

2021. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!