Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű neveletlen kutya...

Kis termetű neveletlen kutya miért félti vicsorogva a kajáját mikor úgyis tudja hogy bármikor elvehetné a nagyobb ember?

Figyelt kérdés
tisztában vagyok vele hogyha szocializált lenne talán nem is morogna egyáltalán, és bármikor el kell tudni venni gazdinak, sokmindent összeolvastam már régen. engem az általános helyzet érdekel. miért van ez bennük, saját gazdi iránt is hogy támadólag vicsorog ha vacsi közben megsimogatom? látja hogy nem lenne esélye, mégis agresszor a kis termetű kutyus. amúgy nem szoktam zavarni csak kipróbáltam hogy viselkedik. egy hirtelen mozdulattal el is vettem amit nem is tudott hogy lereagálni, megszüntette a morgást és ugrott barátságosan lábra hogy add vissza
2021. aug. 6. 23:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Pont azért, hogy ne vedd el.
2021. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
mert te nyilván egy hatszor nagyobb állatra rámordulnál hogy ne vedd el a pizzám
2021. aug. 6. 23:52
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha kutya lennék, akkor nyilván, hisz akkor ez lenne az alapvető jelzésem annak kifejezésére, hogy hagyd békén a kajámat.
2021. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
azért teszik mert nem tudják felmérni hogy nincs esélyük nem odaadni?
2021. aug. 6. 23:59
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Mert nincs megnevelve, és nem tud olyan szinten racionálisan gondolkodni, mint egy ember. Ez az alapvető állati ösztön. Addig fog vicsorodni az emberre, amíg meg nem tanulja, hogy ő bármilyen körülmények között le tudja győzni. Ez sok esetben nem következik be, nincs falkavezér módjára megnevelve egy kutya sem, csak azt tudják, hogy ha jól cselekednek akkor jutalmazva vannak, a rossz cselekedetekért meg "gorombán néz az a nagy állat, akivel lakom". Egy embernek van annyi intelligenciája, hogy egy nála 6x nagyobb állattal nem kezd ki, mert tudja mi lesz a vége. A kutyának ilyen nincs, mert nem tanulta meg, nem hallott róla a szüleitől, nem látott erről dokumentum filmet a tévében, ezért nem tudja, hogy mi is fog történni. Ha az ember ilyenkor falkavezér módjára reagálna rá, akkor 1-2 eset után többször nem vicsorogna soha, egyik kutya sem.
2021. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
az hogy határozottan elhúztam előle, hol nem volt egyértelmű? valamiért mégsem én vagyok feletteseként kezelve a családban, engem kb. csak úgy tekint mint egy másik kutyát, hanem valamiért anyum a "főnök", de nem hinném hogy csak azért mert ő ad neki enni. egyébként is női uralom van a családban :) nem mintha zavarna csak megjegyzem. mutathatom magam erősebbnek, mégis máshová sorol a kistermetű keverék kutyus
2021. aug. 7. 00:10
 7/22 A kérdező kommentje:
neki nem félti a takaróját, a hátsó lábát, semmi ilyesmi értitek. nekem bármikor :D hiába reggelente jön köszönteni bújva
2021. aug. 7. 00:11
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
Ösztönnek hívják.
2021. aug. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%

Nincs kommunikalva fele a szamara ertheto modon(a ritualeknal mindig a megfelelo sorrend!!szaz a sorrenxisegi szabylyok!! )


Mindig te eszel eloszor,nem mehet addig az 5 meteres kozeledbe. Utana odaviszed a maradekot vagy a neki elore elkeszitett tal etelt. Amibe elotte beleeszel es utana adod neki oda. Kezbol.

Nem muszaj kezbol etetni,de oriasi kapcsolatepito hatasa van.

2021. aug. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

ezt kaptam privátban, megosztom, mert másnak hasznos lehet és itt nyíltan szeretek válaszokat kapni nem személyeskedve


"Szia!


A kutyak ritusokban kommunikaljak a falkasorrendet:


A vezernek neked kell lenned,ha automatikusan szofogado nyugodt kutyat akarsz:

A vezer kotelezettsege minden szituban a kockazat felvallalasa(kajanAl az eloszor eves(lehet,h mergezo??),sarkon befordulasnal te nezel be elsonek,a lakasba te lepsz be elsonek korbetekintesz es ha minden rendben,behivod a kutyat. Illetve a kimenes is igy megy. )

Neked kell biztositani a mindennapi elelmet es vizet magatoknak es neki is.

Neked kell biztositanid a beket. Ha latsz verekedest,nem arra mentek,hanem biztonsagban vezeted magatokat .

Biztositanod kell,h a lakas es kert biztonsagos legyen: ne essen ra semmi,ne essen bele godorbe,ne lepjen szogbe,ne egye meg egy betevedo medve.(Magas eros atjarhatatlan keritest epitesz.)


A vezer elojogai: te eszel eloszor es annyit ,amennyit akarsz. Te dontod el,h kijohet-e a lakas ajtajan vagy nem. Te dontod el,h hazameneteletwkkor o bejohet alakasodba. Merre setaltok.

Te barhova mehetsz alakasba,o nem. Te barmikor odahivhatod magadhoz,de o nem mehet oda hozzad.


A fekhelyed es ulohelyed kizarolag teged illet,soha nem foglalhatja el.


Ugyanigy egy asztalnal nem ehet velunk a kutya. Terben alacsonyabban kelllennie etkezeskor.

Ha megpuszilod,a feje tetejet puszild,simogasd. Hasat soha.


Nem vehet fel sehonnan etelt . Nem veheti fel,ha leejtesz vmit.


Setanal arra mentek es olyan tempoban,ahogy te akarod.


Mindj kildok egy kireszletezett anysgot.


A modszer etologian alapszik: az Eltenek van etklogia tanszeke. Ne holmi humbug ez!!! Minden kutya erti ezt a kozlesi format."



köszönöm a válaszokat, de én nem leuralni szeretném szerencsétlent, csak érdekelt miért viselkedik így ahogy. tényleg talán a legjobb rá annyi hogy ösztön. egy öt éves szocializálatlan kutyát nyilván nem fogok elkezdeni nevelgetni, valamennyire így is tudja a helyét és túlságosan bekorlátozni sem akartam soha

2021. aug. 7. 01:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!