Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős németjuhász mellé kölyök...

Idős németjuhász mellé kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves németjuhász keverékem, aki az elmúlt 8 évében egyedüli kutya volt. Más kutyákkal nem nagyon érintkezett.


Pár éve próbáltam levinni bátyám 1 éves németjuhászához, összeismertetni őket. Konkrétan magasról leszarta a másik kutyát, nem bántotta de nem is játszott vele. Viszont az egy eléggé eleven kutyus volt, kan ráadásul. Az enyém csak elsétált mellette, amikor a másik kutya ráugrott a hátára, na itt az én senior fiam begurult és figyelmeztetően elkezdett kapkodni felé. Szerencsére hallgat rám és szét tudtam szedni őket, de így félek másik kutyát hozni a házhoz.


Idős már, és sajnos ízületi gondjai is vannak. Gyógyszert szed rá, de az orvos szerint többet kellene mozognia. Én hiába játszok vele, 5 perc után lefekszik és nem birom felkelteni. Erre is lehet jobb lenne neki egy jatszótárs.


A harmadik gond, hogy most tacskót szeretnénk, de eddigi tapasztalatok alapján ki nem állhatja a kistestű kutyákat. Macskákat szereti, de a kicsi kutyákat nagyon ugatja.


Alapjáraton nem agresszív, embereket soha nem bántana, de bizonytalan vagyok a másik kutya végett

Szerintetek egy ilyen beállítottságú kutya mellé jöhet egy kiskutya?


2021. aug. 7. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem, ha kölyök kutyát viszek, aki nagyon fiatal még pl 3 hónapos, akkor megfogja szokni. Arra viszont neked kell figyelned, h mennyit bír a felnőtt kutyusod! Úgy engeded oda a kicsit hozzá. Megenni nem fogja, mert kölyök, de valószínűleg rá fog szólni. Vagy vidd először "mutatóba " a felnőtt kutyusodhoz, h mit szól hozzá.
2021. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Vard meg amig szegeny elmegy az orok vadaszmezokre es utana szerezz be magadnak ket uj kutyat.


Idos es beteges kutya nem nagyon szereti a fiatalos vehemenciat, a fiatalnak viszont nem kielegito az oreghez igazodni.


Szerintem se az idosebb, sem a fiatal kutya nem erezne jol magat a masik tarsasagaban.

2021. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Vidd el sétálni, az is több mozgás :) (amit az orvos javasolt) Számára ismeretlen helyekre, ott lesz rengeteg új szag, ingerek is érik, felfedezi a területet és mozog is.


Ilyen korban már nem csoda, ha nincs oda azért, hogy játszatok.

Játszótár minek neki? Írtad, hogy vitted bátyád kutyájához de nem foglalkozott vele, nem kell neki játszótárs.


A kutyádnak szerintem nem kell másik kutya, neked kell.

2021. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!