Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kan kutya mellé kant vagy...

2 kan kutya mellé kant vagy ivartalanított szukát választanátok menhelyről?

Figyelt kérdés
2 és 13 évesek. Az új kutya 1-4 év közötti lenne.

2021. aug. 8. 15:15
A kérdező szavazást indított:
Kan
Szuka
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Amelyikkel a meglévő kutyák jól kijönnek, neked kell őket ismerni.
2021. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
A választásnál vidd el a kutyáidat is. Ez nem nemtől, hanem egyedtől függ.
2021. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Függ,hogy a meglévők hogy állnak más kanokhoz,szukákhoz.


Pl az ivaros kanom, ivartalan kanokkal ugyan úgy elvan mint a szukákkal,de ha az ivartalan kan pl dominánsabb és kötöszkődő azt nem tűri. Szukáknak meg mindent eltűr.


Szóval én pl hozzá csak egy teljesen megadó,nem kötöszködő ivartalan kant választanék vagy szukát.


Mondjuk egy harmadik kan nálatok lehet problémás lenne, de ha mindenki ivartalan nem feltétlen. Tényleg függ a kutyák jellemétől.


Mondjuk én első körben szukát néznék inkább.

2021. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A fiatal ivaros, az idős ivartalan. Pontosan az a helyzet nálunk is, amit írsz. Ivaros kanokkal is elvan, de elég változó a hozzáállása. Nem domináns kanokkal nincs gondja, ha viszont a másik ráfeszül, provokál, akkor nem hátrál ki. Illetve elég féltékeny tud lenni. Szukákkal soha nem volt problémája. Az idősebbik békés, nem igazán foglalkozik a többi kutyával, rajta nem múlik a dolog. Én is szuka felé hajlok, csak pechemre egy kanba sikerült beleszeretni sétáltatás során :D
2021. aug. 8. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!