Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség megelőzésére...

Szívférgesség megelőzésére Moxiclear?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mi Foresto nyakörvet használunk a kullancsok ellen és Moxiclear cseppet a szívférgesség megelőzésére.

Eddig mindig ezt vettük, most egy éves a kutyánk.

A recepciós az állatklinikán (új alkalmazott lehet, eddig nem láttam még) azt mondta, hogy ez a csepp nem jó, csak ha már szívférges a kutya, a tablettát ajánlja.

Tablettát mi nem szeretnénk neki adni, mivel nem ismerjük a hosszú távú hatását és olvastunk olyan kutyáról, akinél gondot okozott a tabletta és nem mertünk vele kísérletezni.


Annyire viszont nem olcsó ez a csepp, hogy feleslegesen adjuk neki, ha nem is védi semmitől.


Mi a véleményetek erről? Használja valaki közületek a Moxicleart?


Köszi előre is a válaszokat.



2021. aug. 9. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem az állatorvossal egyeztess, ne a gyakorin lévő emberekkel, és ne a recepciós nővel, mert ő meg nem állatorvos. Kérj időpontot és egyeztess a dokival, hogy mit és hogyan.
2021. aug. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megelőzés! Megelőzés! Megelőzés!


Legfontosabb tehát a megelőzés, azaz a fertőzött szúnyogok csípésével a kutya vérébe kerülő mikroszkopikus szívféreg lárvák (mikrofiláriák) elleni kezelés, amelyhez rácsepegtető oldat (Stronghold spot-on, Selehold spot-on, Advocate spot-on, Moxiclear spot-on) vagy tabletta (Milbemax tabletta, Milprazon tabletta, Nexgard Spectra tabletta) áll rendelkezésre. A védekezést segíti a szúnyogok elleni védelem (néhány rácsepegtető oldat és gyógyszeres nyakörv is rendelkezik szúnyog távoltartó hatással). A tablettás és spot-on készítmények között az a nagy különbség, hogy amíg a rácseppentő oldatok hatóanyaga kb. egy hónapon keresztül kering az állat szervezetében, így nem csak a rácseppentést megelőző időszakban a szervezetbe került még érzékeny lárvákat öli meg, hanem a cseppentést követően kb. egy hónapos időszakban bekerülőket is, addig a tabletták hatóanyaga nem kering a szervezetben, így a tablettás védekezés a beadást megelőzően a szervezetbe kerülő még érzékeny lárvákat képes elpusztítani.

2021. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Moxicleart én is úgy tudom, hogy szívférgesség esetén alkalmazzák. Milprazon, Milbemax, Milpro. Ezek a féreghajtók mind jók szívféreg megelőzésre, mert lárva állapotban elpusztítják. Szúnyog szezonban kell havonta adni. Mindhárom kutyánknál Milprazont használjuk + Kiltix.
2021. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!