Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 0-24 vonyítós kutyára valami...

0-24 vonyítós kutyára valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédaink 3 napja elmentek nyaralni, a kutyájuk azóta (nagyon kis szünetekkel) megállás nélkül vonyít a kertben napközben is és este is.


Járnak hozzájuk napi 1x etetni, de nem foglalkoznak vele, csak megetetik, aztán elmennek.


A szembe szomszéd már mondta, hogy nagyon unja és ha még 1 hétig ezt kell hallgatnia, akkor tuti bedob neki valami altatót vagy valamit a kajában.


Engem is borzasztóan idegesít, mert pont a szoba ablaka alatt vonyít monoton hangon én meg dolgoznék, de ettől függetlenül nem bántom, inkább a szomszédot rúgnám fel.


Amikor kint voltam a kertben akkor "foglalkoztam vele", megsimogattam meg amikor hozta a labdáját eldobáltam neki amennyire tudtam kerítésen keresztül, de amint bejövök a házba megint rákezd. Most is órák óta nyomatja, nem fárad el.


Attól függetlenül, hogy baromira irritál engem is, nem szeretném ha baja lenne, elég sok erre a feljelentgetős szomszéd és mérgeztek már meg folyton ugatós kutyát is.


Szóval mit tudnék tenni? Gondolom ha a jegyzőnek szólok, annak van egy átfutási ideje, szóval nem történik semmi. A szomszédok sem hiszem, hogy hazajönnek külföldről mert vonyít a kutya.


Valakinek valami ötlet?


2021. aug. 10. 11:56
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy unalmában már szétszedte a teraszukon a bútorokat és a lábtörlőt is, gondolom olyankor van csend amikor rongál, de utána megint nekikezd. Hol elől vonyít a kertben, hol hátul. 5 éves beagle.
2021. aug. 10. 11:58
 2/42 anonim ***** válasza:
85%
Ezt akkor is csinálja ha otthon van a szomszéd? Ha rövid időre mennek pl munkába akkor is csinálja? Ha ez van szeparációs szorongásra tippelnék. Ha csak most jött elő, szerintem szimplán unatkozik. Esetleg hívd fel a szomszedot és kerdezd meg, hogy el viheted e sétálni. Ha lemozgatod akkor fáradt lesz ugatni. Persze nem várható el tőled, hogy 1-1,5-2 órát ezzel eltölts más kutyájának fárasztásával. Egy ötpetnek jó, gondold át
2021. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Ha tudsz beszélj azzal a személlyel aki jár ki etetni, mond el a problémát. Szerintem azt is említsd meg, hogy milyenek ott a szomszédok és jó lenne, ha kicsit foglalkozna is a kutyával, játszana vele stb. Szegény unatkozik egyedül illetve nincs is lemozgatva :(


Amíg nem lesz vele foglalkozva addig sajnos ezt fogja csinálni. Tudom, hogy nem a te a kutyád és te még játszani is próbálsz vele, a gazdáinak kellett volna intéznie, hogy rendesen legyen vele foglalkozva, amíg ők nyaralnak.

2021. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
27%
Vidd be a menhelyre,hogy találtad.Majd elmennek érte,ha haza jöttek a nyaralásból.Addig legalább valamennyi felügyelete van.
2021. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
31%
Állatkínzás, jegyzőnél kell jelenteni.
2021. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Akkor ritkábban csinálja ha otthon vannak, de akkor is gyakran előfordul. Én nem tudom kivinni, mert nincs hozzájuk kulcsom.


Ha látom, hogy jönnek etetni akkor megpróbálom elkapni őket, bár gondolom azért nem foglalkoznak ők sem vele, mert nekik se nagyon van idejük rá. Azért teszek egy próbát, mert ez így elviselhetetlen.

2021. aug. 10. 12:25
 7/42 A kérdező kommentje:
5! Gondolkoztam a jegyzőn, de mire azzal történik valami (nem tudom mennyi az átfutási ideje), addig szerintem a szomszéd hazaér a nyaralásból és megszűnik a probléma. Vagy legalábbis nem lesz rendszeres.
2021. aug. 10. 12:25
 8/42 anonim ***** válasza:
29%
Rendőrség, állatvédők
2021. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
79%
Csak azt nem értem miért kell keverni a sz.rt a szomszéd háta mögött. Ilyen egy jó szomszéd? Én azzal kezdeném, hogy felhívom őket, csináljanak valamit. Nem szégyen megzavarni más nyaralását, főleg, ha ezzel kellemetlenséget okoznak valakinek. Ha meg nincs meg a telefonszáma, akkor elkérni az etető ismerőstől/rokontól.
2021. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, nem fognak vele foglalkozni azok, akik enni adnak neki. 😂😂
2021. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!