Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hetes Bichon Havanese...

A 10 hetes Bichon Havanese kutyám miért veszi szájba a saját ürülékét, és nyalogatja azt?

Figyelt kérdés
Olyat nem láttunk tőle hogy meg is ette volna, de lehet hogy mikor nem látjuk ez is megtörténik. Most elöször szájában bevitte a kosarába és ott nyalogatta. 10hetes, 1 hete van nálunk, napi 3szor kap enni és nem az éhség miatt csinálja mert kajálás után történt ez az eset. Miért csinálja, és hogy szoktassam le róla?Köszönöm a segítséget, egy kezdő kutyás.
2010. aug. 29. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amint látjátok ,hogy elkezdené enni hangosan rászóltok,hogy fúj nem szabad,de nem gügyögve,hanem erélyesen,határozottan,és elkülditek onnan.


Egyébként milyen tápot kap?

Mert a kutyák akkor esznek kakit,ha valamilyen nyomelem hiányzik az étrendjükből..

2010. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mióta nálunk van azt mondta a doki hogy kapjon rizst és csirkét, mert ment a hasa ,gondolom az út,és hogy el lett hozva a testvéreitől. Ugyhogy most rizs és hús a menü, 1 ebvésnél kap 1 evőkanál riszt és 5-6 kis kocka csirkehúst, meg van benne 1-2 karika répa is.
2010. aug. 29. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor valószínű ezért,ez eég egyhangú táplálék..

Vegyetek neki jó minőségű száraztápot,Orijen kölyköknek való,vagy Acana kölyköknek való vagy Royal Canin shih-tzu kölyköknek való,sajnos havanese fajtatáp nincs.


És folyamatosan egyre nagyobb arányban keverjétek bele a kajájába a szárazat,aztán teljesen szoktassátok át.


Ha nem eszik akkor se ijedj ,meg,ha éhes lesz enni fog,naponta 2x este és reggel tedd le neki a kaját 20 percre ha már tényleg éhes lesz meg fogja enni.


Konzerves tápot ne javasolok,nagyon rosszakat lehet itthon kapni kivéve az Almo Nature az pedig csak kevés helyen és egy kis tasak olyan 400-500forint.

2010. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy nem éhes szerintetek. De te is megunnád ha rizsen és húson kéne élned. Vegetek neki egy száraz tápot ami jó minőségű és teljes tápanyagú. És felváltva etessétek. Ha 2x kap enni akkor 1x táp másodszorra meg hús, rizs, leves stb.
2010. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és még ha ezt csinálja legközelebb menj oda hozzá és ERÉJESEN szólj rá. Ne üvöltözve hanem közép hangban.
2010. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A rászólás megtörténik, a rizs és hus kaja neki elég uj, eddig csak táp bolt elötte ahonnan vettük ,és nem nagyon ette, elég zovány volt. amikor látja a kajáját ugrál nyüszít csóválja a farkát és majd kiugrik a bűréböl örömében hogy kap. viszatérve a dokira, ő mondta hogy most csakezt kapja, hétfőn megyünk vissza, és akkor mondja mehg hogy ehet e mást is, ha ehet akkor a száraztápot is fogja kapni, meg más házi kosztot is. van valami amit nem szabad adni a kutyának? pl, hasamra ütök ,krumplit, vagy tejfölös dolgokat. köszönöm a hasznos válaszokat,megfogadom.
2010. aug. 29. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd nálunk száraztáp van etetve csak és kizárólag,a prémium tápokban minden szükséges tápanyag megvan.

Persze tanításnál kap jutit,de keveset.

Házikoszt olyanszinten van etetve,hogy 2x-3x egy hónapban aznap csak azt kap,pl.húslevest ráöntünk a szárazra,rízst főzünk neki,vagy májat,csirkemellet.

Néha még kap,nem főtt kis répakockákat,esetleg egy pár kicsi almaszeletet.


De a napi szinte történő etetését a házikosztnak nem ajánlom,mivel a kutya válogatós lesz,és minden nap kell mosni a bajszát,mert bebüdösödik.


A kutya ha éhes bármit megeszik,ergó rá lehet szoktatni a száraz tápra,mi si így tettünk.

A fent leírt módszert kell alkalmazni,hogy napi 2x reggel este séta után leteszed neki 20 percre a kaját,amikor leteszed odahívod,megmutatod.


Lhet hogy 1-2napig nem fog enni,mert hogy majd biztos kap finomabbat,de szigorúnak kell lenni,a 4.napon már olyan éhes lesz ,hogy meg fogja enni.

Kutya még nem halt éhen száraztáp mellett.


Ja igen lehet,hogy unatkozik,rágni akar valamit,mert nőnek a fogai,valami ilyet kellene neki venni:


[link]


[link]


a második pl. direkt kölyköknek van,de ilyen rágócsontokból,fogtisztítókból ezer féle van vehettek több félét is.

2010. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is ezt csinálta 10 hetes korában.

Egyszer-kétszer erélyesen,keményen rászóltam,és elvittem. Ám valakitől hallottam, hogy ha megeszi a saját ürülékét, akkor sajtot kell adni neki. Állítólag a sajt szaga miatt nem fogja majd megenni az ürülékét.Az én kutyám megint ment volna oda megenni,de beleszagolt,és otthagyta.Nála használt. Azóta nem érdekli. Próbáljátok ki ti is!

És igen, mindenképpen le kell szokni erről az étrendről. Jó minőségű száraztáp, esetleg néha egy-két konzervet. (Bátran ajánlom a Darling csirkés-répás kölyök konzervet, az én kutyám imádja, de csak a száraztápra szokott kapni nagy melegben, szóval csak jó minőségű táp mellett!) Reggelire például szoktuk sajttal,vagy párizsi kockákkal adni neki a tápot, valamikor májkrémmel. De persze nálunk is megkap minden emberi maradékot, de persze a száraztáp mellett. Ha nem kell neki a táp, hagyd ott neki egy 10 percre, vedd el, próbáld meg ugyanazt később.

Szóval szerintem érdemes kipróbálni a száraztápot nála is, én az Orijen-t és az Acanát tudnám ajánlani.

Valamint a sajtot is próbáljátok ki, hátha beválik! ;)

2010. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kösza a válaszokat,de változatlanul is azt mondom, a doki mondta hogy ezt adjunk neki MOST,mert megy a hasa,vagyis ment. Hétfőn kérdezem meg, ha már ehet mást adok neki mást. Bőr csont már van de azt se engedi odaadni a doki, mert azt mondta az olyan mintha kapna enni valami mást,mert lenyeli. Szoval akkor leszokik majd róla, amugy van 1000játéka.:). Van mit rágni, de megint felvette ráförmedtem otthagyta. ugyhoghy mézem hakakilt hogy mit csinál vele,és ráförmedek. Köszi a seditséget
2010. aug. 29. 18:22
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, a sajttal annyi az aggodalmam,ha a sajt szagát érzi, akkor is megeszi a sajtot, akkor az ürülékben a sajtszag mért rettenti el?
2010. aug. 29. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!