Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colie lakásba? Panel

Bozont333 kérdése:

Border colie lakásba? Panel

Figyelt kérdés
A család szeretne egy kutyust panelba és border colie mellet döntötek de úgy tudom az juhász kutya egy panelba nem szenvedne?
2021. aug. 11. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem szenved, amennyiben kielégítik az igényeit. Nagyon aktív fajta, sokat kell vele foglalkozni.

Nagyokat sétálni, kirándulni, sokat játszani, ami fontosabb aktívan sportolni valamit. Nem feltétlenül kell nektek is belegebedni, vannak kutyás sportpályák, agárpályák stb ahol főként a kutya mozog. De vannak kutyáknak futópadok is, illetve a neten rákeresve számtalan módot találni egy kutya lefárasztására.

Ami még lényeges, hogy adj neki feladatokat is, amelyben szellemileg is fáradhat

2021. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ha kertben lenne, akkor sem kezdene el saját magával foglalkozni...
2021. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Egy volt munkatarsam lakasban tartja, mukodik a dolog, de rengeteg munka van a kutyaban, igy nem szedi szet a lakast addig, amig egyedul van. Naponta kb 2,5-3 orat szannak ra, ebben benne van ugye a seta, tanitas, kutyafuti heti 1-2x, stb. Heti 2x jarnak (akkor legalabbis jartak, most a virus miatt nem tudom hogy volt/van) is vele valamit sportolni, illetve hetvegente a szokasos dolgokon kivul szigoruan egy napot mindig mennek turazni, csak neha marad ki, ha nagyon durva az idojaras.

Na most nem tudom, hogy minden lakasban tartott bordernek ennyi mozgas kell-e, de nekik igy jott csak be a dolog. Oszinten fogalmam sincs, hogy birjak a felesegevel munka es 2 gyerek mellett, de le a kalappal elottuk. En csak kikerekedett szemekkel hallgattam, hogy miket mesel, de en mar attol elfaradtam :D

2021. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy szenvedne a családja mellett. Viszont akkor igen, ha nem foglalkoztok vele eleget, ami rengeteg időt jelent, mert borzalmasan aktív fajta.


Az írásodból ítélve nem vagy egy nagyon olvasott ember, úgyhogy mindenféleképpen nézz utána rendesen mielőtt hazaviszel egy ilyen jellegű kutyát, mert a tájékozatlanságból lesz az, hogy nem fogod majd érteni, hogy miért olyan amilyen. Szóval - tökéletesen elvan panelban, ha rendszeresen jártok vele mozogni, futni, sétálni, trükköket gyakorolni. Ha nem, akkor pótcselekvéseket csinál, mint szétrágja a kanapét, ugat stb.

2021. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A border collie sajnos manapság nagyon divatos kutya, ami azért baj, mert munkakutyáról beszélünk, tetszetős külsővel, így nagy valószínűséggel kerül olyan gazdához, aki nem biztosít megfelelő körülményt neki, de szeretné mert szép. Nem mondom, hogy te, kérdező ilyen vagy, ezt általánosságban jegyeztem meg.

Viszont. Panelban egy munka kutya, hatalmas mozgás igénnyel, ha azt szeretnéd hogy teljesen kielégíthesd, nem lesz életed és a munkád vagy a kutya rovására mehet. Míg egy kertben amíg dolgozol érik ingerek, tud szaladni a kerítés mentén ha arra jár valaki, vagy megkergeti a madarakat akik leszálltak a fűbe, addig a lakásban nem tud, nem érzékel semmit, így csak gyűlik benne az, amit a sétánál ki kéne adnia magából, amire nem lesz elég a gyors eü séta és az sem, hogy egy órát rászánok mert van még más dolgom is és pihenni is szeretnék.

De ha ez neked nem okoz gondot, és be tudod vállalni akkor éppen jó, de én panelbe kevesebb mozgás igényű kutyát választanék.

2021. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyebkent mi alapjan jutott a csaladod arra a dontesre, hogy a kb a vilagon a legaktivabb kutya kell nekik panelba?
2021. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

A lakás nem lenne gond, ha minden nap 2-3 órát rá tudtok szánni is dolgoztok, sportoltok vele aktívan.

De első kutyának nagyon nem való! Csak tapasztalt gazdának! A nevelése nagyon könnyen elrontható, hatalmas tudatosság kell hozzá!

2021. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Attól is függ, honnan van a kutya, show vagy munkavonal, munkavonalból is lényeges, hogy terelésre vagy spotra, esetleg terápiás célokra tenyészt a tenyésztő, esetleg mentett, ha nem fajtatiszta, akkor pedig mi lehet még benne, mert az is befolyásolhatja.

Ha megvan a megfelelő fárasztás, akkor amúgy nincs vele gond lakásban, csendes kutya, és amúgy is szeret a gazdi közelében lenni, úgyhogy nem is való csak kertbe, kertes házban is inkább kinti-benti kutya, és nem fárasztja le magát csak mert van kert, ez a gazdi dolga.

2021. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy mentett border collie jellegű keverék kutyám van a fajtamentéstől, de többen tartanak fajtatiszta border colliet is a lakótelepen lakásban. Rendszeres mozgás, agyi fárasztás, tanulás, melyik kutyának épp mihez van affinitása, aszerint foglalkoznak velük a gazdik, egyik sem problémás. Az egyikről ráadásul tudom, hogy beteg is, vele még extra kezelésekre is járnak a gazdik. Többségében dolgozunk, talán van egy nyugdíjas borderes.

Én szeretek túrázni, a kutyám ebben jó partner, valahogy úgy keveredett, hogy terelő ösztöne nincs, otthon nyugodt, ha túra van, akkor meg bír menni akár 30km-t is, ez kb. nekünk egy napos buli, nagy hőségben inkább heverészik, séták alkalmával is megkeresi az első árnyékot és egy botot, és azzal elvan, túraidőben több az energiája, olyankor munkanapokon kocogni szoktam vele, szabadnapokon meg kirándulni megyünk, egyébként legtöbbször tanulás is van séták alkalmával, mivel előéletes, ezért a tanulás egy részét ezek a dolgok teszik ki, plusz a trükkök, szeret frizbi és bot után futni, de nem hozza vissza, talán ez is az előéletéből jön, hogy amit elkap, azzal gyorsan el kell vonulni, mert elveszik tőle, és nem kapja vissza, de ha érte megyek, egy kis "kötélhúzás" árán azért ideadja, és utána lelkesen ugrál, hogy dobjam el, és fut utána ismét.

Itt a nem mentett fajtatiszták azok show vonalas kutyák, szóval nem fáradhatatlan terelők, van, aki fut és kerékpározik a kutyájával, van, aki folyton agility feladatokat talál ki neki séta közben, van, aki frizbizik, eleve aktívak a gazdik is.

Első kutyának azért nem szokták javasolni, mert aktív, eszes, de inkább olyan, mint egy jó eszű kamasz, akinek ha nem foglalkoznak a tehetségével, akkor feltalálja magát, csak nem fogsz neki örülni, de egy tudatos, határozott, aktív gazdinak, aki szeret is így feladatozni, jó lehet első kutyának is. Csak tényleg ne vállaljátok túl magatokat és gondoljátok át, hogy való-e nektek.

Hogy negatív példát is mondjak, van egy ismerősöm, aki teljesítménytúrákat szervez, kerékpártúrákra jár, külföldre is, rajta mégis kifogott egy munkavonalas border collie kölyök, francia bulldogja volt előtte, aki bírta az ő túratempóját, de azért mégse annyira aktív, most pedig mentett egy szintén francia bulldogot, őt is viszi túrázni, de azért mégis jobban tudja kezelni. Nekem egy buci nem lett volna megfelelő, én más típus vagyok, a kutyámmal pont szinkronban vagyunk, viszont az a kis munkavonalas nekem is sok lett volna.

2021. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!