Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Közép Ázsiai Juhász kutyának...

A Közép Ázsiai Juhász kutyának miért csonkolják le a fülét meg a farkàt?

Figyelt kérdés
Szerintem egy gyönyörű pásztorkutya lenne, de olyan hülyén nèz ki, hogy levan vàgva a füle meg a farka. Szinte minden képen, meg videón levan csonkolva. Miért kell lecsonkolni? Ez nem harci kutya.Szerintem sokkal szebb lenne füllel meg farokkal. Végül is úgy lenne természetes. És pl a Kaukázusit és más pásztorkuyát sem csonkolnak, akkor a Kájt mért? Valaki ezt megtudja nekem magyaràzni?

2021. aug. 14. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A kaukázusinak és még sok más pásztor kutyának is csonkolják.

De nem azért,mert harci kutya könyörgöm.Arra esetleg nem gondoltál,hogy vajon a harcikutyáknak miért volt csonkolva? Teljesen kilogikázható a dolog.


A harcikutya a viadalok alatt az életéért küzd.Ha van füle,bele kapaszkodnak.Ha bele kapaszkodik egy ölni kész kutya leszakítja a fülét.Farok ugyan ez.


A pásztor kutyák nagy területeket őriznek és embereket kísérnek.Ezek a kutyák nagyvadakkak is össze futnak,amik szintén bele kapaszkodhatnak a fülbe,és az ugyan úgy leszakadhat.Ezért kupíroztak fület és csonkítottak farkat,ha mondjuk betéved a területre egy medve,farkas,puma,jaguár (ez hely függő,mindenhol kb van valami nagy és veszélyes) akkor ezek a kutyák rohannak is őket elüldözni,néha ha ez nem sikerül össze akaszkodnak.


Megkímélik a kutyát attól,hogy a leszakadt testrész fájdalmát is el kelljen viselni,ha össze akaszkodik valami veszélyessel.

2021. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
Ezzel az erővel rendőröknek, katonáknak, biztonsági őröknek, stb is lehetne csonkolni ezt-azt...
2021. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

1es leírta, hogy RÉGEN miért csinálták. Én leíróm, hogy manapság miért csinálják. Bár a kájt, mint fajtát nem ismerem olyan jól, de a dobermannokról tudok nyilatkozni, mert náluk is ugyan ez a helyzet.

Régen vágták a fület, farkat, 1es által említett okokból. Ez ahoz vezetett, hogy ez lett a fajtasztenderd. A vágott kutyák nyerik a versenyeket, dobiknál megvan a maga "tisztelet parancsoló" kinézet a vágott fül miatt katonásabban néz ki, lelógó fülekkel olyan kajlán, játékosabbnak nézki. Visszakanyarodva az eredeti témához: ez lett a divatos, az elfogadott. Már a tenyésztők nagyja vág.

Szóval manapság nincs funkciója a csonkításnak, csupán az emberek többsége szerint így esztétikus.


Ha valaha vennék olyan fajtát, amiben népszerű a vágás, csakis olyan kenelből hoznám, ahol nem csonkítanak.

2021. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fajta Standard ide vagy oda itt Romániában a medvék miatt csinálják.Láttam már kutyát akinek medve miatt volt csonka farka,vagy épp egyik oldalt félig letépett füle..

Régen pedig a harcikutyákat tényleg emiatt csonkították.Kevesebb legyen a fogás.

A dobermannak csak így találták ki a fajtáját,így tetszett Dobermann bácsinak.

2021. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy a harcikutyákat mért csonkították, de azoknak még jól is áll. Pl a pitnek. Doberman ugye őrzővédő kutya, de neki is jól áll. A Kájt nem tudtam miért csonkították, de mostmár tudom és köszönöm is a választ. Viszont továbbra is fenttartom, hogy neki nem áll jól a csonkított fül, farok, ahogy más pásztorkutyáknak sem vèlemènyem szetint. Szerintem a pásztorkutyák természetes füllel farokkal sokkal szebben néznek ki.
2021. aug. 15. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem áll neki jól,de olyan helyen ahol őket tartják többé-kevésbé muszáj.Ezek kemény munkát végeznek.Az Argentín dog füle például a pumák miatt van csonkítva.Fegyver hiányában az átlag ember ott csak a kutyával tudja megvédeni magát a nagymacskák ellen,ezért tenyésztették ki ezt a fajtát.Elég csúnyán így is sokszor az arcuk bánja a pumákkal való találkozást,de a fülük mivel vágva van abba nem akad bele a köröm és nem akaszkodik bele semmi.


Bár az Afrikai oroszlánkutyát ilyen szempontból nem nagyon értem,mert velük meg oroszlánra (is) vadásznak.Nekik mégsincs vágva a fülük,talán az oroszlán ellen nem lényeges és azért.Tudtommal torokra megy.De ki tudja,ennyire nem néztem utána biztos van róla külföldön infó.🤷


És eszembe jutott a másik ok ami miatt sok fajta fülét vágják: a fagy.

Nagyon könnyen elfagy a fülük,hiába olyan szőrös.Nálunk ugyan nem,de nem akarsz télen Oroszországban (Alaszka például) járni,ahol a legtöbb fajtát kint tartják (értelem szerűen javarészt az óriásokat mint nálunk,nagyon sok őrkutya onnan jött) a -20 fokokban is.

2021. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!