Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen játékot ajánlanál egy...

Milyen játékot ajánlanál egy öreg kutyusnak, aki már alig lát és hall?

Figyelt kérdés

A kutyusom egy 12 éves golden retriever, szürkehályogja van, ezért csak nagyon közelre tud látni, vagy nagyobb tárgyak/emberek mozgását észleli, illetve a hallása sem a legjobb, sokszor máshonnan hallja a dolgokat, mint amerről jön a hang.


Sétálni, autózni nagyon szeret, és séta közben új emberekkel és kutyákkal találkozni, sokszor a séta elején még szalad is pár métert izgatottságában, ám aztán már nagyon lassacskán megy, és nem sokat bír már menni. Ezért sajnos kirándulni se nagyon tudom vinni.


Szoktam trükköket tanítani neki, és a régieket ismételni jutalomfalatért, ekkor is mintha újra kölyökkutya lenne, ám egész nap nem adhatok neki jutalomfalatokat.


Labdázni is szoktunk, bár inkább már csak én futok a labda után, mert nagyon közel kell hozzá dobni, és mindig visszagurítani neki, mert különben nem látja a labdát.


Esetleg tudnátok olyan más foglalkozást, tevékenységet vagy játékot ajánlani, amivel le tudnám kötni otthon a lakásban? Nem szeretném, hogy öreg korára belefásuljon a mindennapjaiba, csak mert nincs jobb ötletem, hogy mit csinálhatnánk együtt.


2021. aug. 14. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Bár minden gazdi ilyen lenne, ez igen.

majd agyalok..

2021. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Labdázásra az jutott eszembe, hogy uokaöcsémnek van ilyen villogós labdája, nem ilyen pici, hanem egy közepes méretű labda. Olyasmi nem lenne jó? A fénye miatt lehet, hogy könnyebb lenne neki messziről is észre venni.
2021. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is van hasonló cipőben járó kutyám, ő nagyon szereti a sipolós labdákat rágcsálni. Hiába a kora, még mindig gyorsan szétszedi őket, kivéve a kongost és a chukitost.


Már 13 éves, dupla adag izületvédővel még vígan elsétálgat a többiekkel. Voltam online kutya-masszázs tanfolyamon, az is sokat segített a mozgásában.

2021. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg rágójátékok sok sok tölthető falattal? Esetleg kevesebbet adsz neki trükközéskor :)

Azt mindenféle érzékszerv nélkül elcsócsálhatja,és viheti magával.

2021. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
71%
A kutyának a legfőbb érzékszerve az orra, szóval próbálj olyan játékokat játszani vele amihez a szaglása kell. Pl: szimatszőnyeg, KONG (kajával tölthető játék) vagy csak jutalomfalatot/tápját rejtsd el a szoba/lakás több pontján de ugyanezt megcsinálhatod a kedvenc játékával is.
2021. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Van olyan kutyalabda a Pepcoban, ami csörög.
2021. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szürkehályog és a szaruhártya foltjai is eltűnnek lassanként. Még a látóhártya bevérzése és leválása esetén is segít. Megmosunk egy levelet és a megnedvesített hüvelyk- és mutatóujjunk között szétmorzsoljuk a lágy szárát. Az így nyert nedves anyagot a mutatóujjunkkal – miközben a szem csukva van – a szemzugba kenjük. Habár nem a szembe kenjük, átterjed oda is. Ugyanez érvényes a szürkehályogra, a gyengénlátásra és főként az egészséges, ám megerőltetett szemre is.


Forras:


[link]

2021. aug. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

"ám egész nap nem adhatok neki jutalomfalatokat."

Pedig simán el lehetne játszani a vacsora adagját. A z idős rehabosommal legalábbis sokszor előfordult.


Amúgy kajával tölthetőt ajánlok: mindenféle kong, lickymat. Szagfelismerős játékokat, pl. itt a piros hol a piros, szagosított játékok megkeresése... Szóval olyat, amihez orrát kell inkább használnia.

2021. aug. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sok új ötletet kaptam, amire nem is gondoltam - pl. kutyamasszázs vagy a vacsora adása jutalomfalatként. Szimatszőnyegről sem hallottam még. Köszönöm mindenkinek :)
2021. aug. 15. 10:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!